Hikes in Hawaii

26. října 2015 v 10:15 | Niki |  USA- Hawaii- druhý rok
Konečně mě zase ovládla psací nálada a já přicházím se slibovaným článkem :))

Už od mala jsem lozila po horách, lesích a s rodinou a kamarády jsme dávali všelijaké túry. Nikdy mě to moc nebavilo. Byla jsem líná a taky to pro mě byla nehorázná nuda. Nejhorší túry byly na Radegast, kde jsem jako malá byla skoro každý rok. Ono výšlap k té velké soše byl jednoduchý a i celkem zábavný, ale potom nastala ta nudná část a to pěšky až k pomníku Cyrila a Metoděje. To jsem vždycky umírala. Jediná záchrana byla, že kousek od pomníku je hospoda, kde mají ten nejlepší řízek co jsem kdy měla.

ANO, Já která moc v lásce výšlapy neměla, teď dává jeden za druhým :)) Já naprosto miluju lození tady na Hawaii. Ta příroda, atmosféra a duch tohohle ostrova je prostě něco ♥. Slunečno, zamračeno či deštivo nezáleží jak se počasí na mě/nás zrovna ten den usměje, pokaždé to má něco do sebe.

7. Diamond head
Tohle místo, je známé asik tak jako socha svobody v New Yorku. Každý, kdo závítá na Oahu, by měl navštívit tohle to místo. Krásný výhled na celé Honolulu, jednoduchý hike, který trvá cca 30 minut nahoru a 25 dolů a k tomu je dostupný i bez auta, jelikož tam jezdí autobus :))Pár schodů na závěr

Další známý hike, který je pro ty více zdatné. Neříkám, že by to méně zdatný nedal, ale vím že to není jednoduchý se dostat nahoru. Hike je složený jenom se schodů, takže když šlapete nahoru dáváte jeden schod za druhým. V půlce je teda takový menší most, na kterém si musíte dát bacha aby jste nešlápli vedle. Dostat se na vrcholek a unášet se tímhletím krásným pohledem mi trvalo 45 minut. My hérečky jsme to šli kolem poledne, kdy to slunko pařilo nejvíce.

Když navštěvujete Hawaii, tak by jste rozhodně neměli promeškat jak západ tak i východ slunce. Je to totiž naprostá nádhera. Sice ráno si musíte trošku přispat, ale když později vylezete a koukáte se na východ slunce tak na to brzké vstávání rychle zapomenete. Východ slunce je naprostá je prostě něco. Já jsem teda magor co se týče východu a hlavně západu slunce. Kdo mě sleduje na Instagramu, tak ví, že je to jeden západ slunce za druhým. Já za to, ale prostě nemůžu. Miluji se dívat na to jak se barvy během pár sekund, minut změní. Tenhle hike byl jednoduchý a na vrcholu jsme byli za krásných 30 minut. :))

Tenhle hike, byl cestou tam totální brnkačka a cestou zpátky div jsem nevypustila duši. Kalauao vodopády se skrývají v Keaiwa Heiau národním parku, který je fakt krásný a dokonce se tam dá i kempovat, což do budoucna určitě využiju. Miluju, když je něco schované v lesích a občas musím přeskakovat, podlízat nějaké ty kořeny stromu či se přidržovat provazu. Přesně takový hike je tenhle:)) Když jsme konečně došli na místo byla to jak jinak než parádička, voda byla průzračná a dokonce se do ní dalo i skočit. Já chvilku teda váhala jestli jo či ne, ale nakonec mi to nedalo a skočila jsem..:))


Jak jsem na začátku psala o tom, že na počasí až tak moc nezáleží, tak možná při výšlapu na vodopády trochu jo. Ono, když se chcete koupat, tak si to rychle rozmyslíte jestli do té vody půjdete nebo ne. Né, že bych byla nějaká fajnovka nebo tak, to vůbec, já jsem někdy pořádná posera. Nikdy totiž nevíte co v té vodě je, když je kalná že jo..?Nicméně hike byl úžasný, trošku jsme odcházeli jako prásátka, která právě měla radovánky v bahně ale coo..?:D nejsme přeci béčka :)) Určitě tady musím zajít znova, abych se shoupla na lijánech které tam jsou :))
To by bylo k dnešnímu článku všechno :) Snad se Vám aspoň trošku líbil :)) Přeji Vám krásný start do nového týdne

Mějte se krásně :))
Niki

PS: Na názvech stezek jsou odkazy na videa :))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama