Poklad nalezen

14. srpna 2015 v 2:28 | Niki |  USA- NY- první rok
Zdravíčko,

Jsou tomu tři měsíce, co jsem přemýšlela nad tím, co budu s dětmi dělat celé prázdniny. Jelikož 10 a více hodin s dětmi je někdy až nad hlavu, tak jsem si řekla, že chci s nimi udělat nějaký projekt, který je zabaví na víc než půlku prázdnin a taky je bude bavit. Měla jsem spoustu nápadů jak bych to mohla udělat, ale žádný nebyl ten TOP. Po rozhovoru se Simi, kdy jsem ji řekla, že bych chtěla s dětmi hledat poklad, a jak bych ho chtěla hledat, co bych chtěla dělat atd. mi vnukla geniální myšlenku. "A co kdyby ten poklad co budete hledat byl od Blackbeard" (nejznámější pirát v USA). Takhle tedy vznikl projekt Chase the treasure.

První jsem nakreslila a vybarvila mapu světa, potom koupila kartón na který jsem to nalepila. Tohle byl základ celého projektu. Byla jsem mega ráda že už mám aspoň něco a vypadá to celkem dobře. Později jsem sbírala flašky od piva a korky od vína, na které jsem později napsala číslo dne a taky lebku a pir. meč. A nakonec jenom napsala seznam 40 zemí kde může být poklad/imunita a na další papír jsem nakreslila celý plánek našeho domu i se zahradou.(Děti podle toho hledaly imunity) Když jsem tu lehkou část měla za sebou, začala jsem s tou těžší a to vymýšlení cesty, imunit a úkolů.První jsem tedy vytvořila obálku do které jsem napsala specifické znaky té dané země (např. nacházíte se v Zemi kde byla poprvé vyrobena pizza, jste v zemi kde před tisíci lety žili faraóni atd) Potom následovala ta těžší část a to vymýšlení úkolů. V americe jsme třeba stříleli na koš, ve Francii jsme postavily Eifelovku z lega, v Brazílii jsme kreslily papoušky atd. Ke každému dni jsem měla cca 2 až 3 úkoly. Když všechno splnili, mohli připnout připínáček do země, ve které jsme byli.
Po 6 týdnech nastal den D. Děti rozluštily v jaké zemi se poklad nachází, ale ještě ho musely najít. Takže nejprve našly imunitu (jako obvykle) a potom musely počítat kroky, otáčet se doleva či doprava. Jakmile dopočítaly, našly vzkaz, tak musely splnit úkol co tam byl. Když ho splnily tak zase krokovaly a pořád dokola. Udělala jsem jakoby 5 stanovišť a poté jsem ukryla poklad do pračky..:D Haha :))
To byl náš Summer projekt. :)) V pokladu bylo plno mini čokoládek jako snickers, Twix, lentilky, kinder čokolády, kinder hippo a taky vajíčka, ze kterých byly děti nejvíce nadšení.


Mějte se krásně
Niki :)))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama