Dovolaná v Cali ♥

28. srpna 2015 v 10:01 | Niki |  Cestování
Když jsem se v úterý rozloučila s rodinkou na letišti, prošla vším potřebným a došla na gate odkud letadlo letělo, tak jsem ještě netušila jaké budu mít dobrodružství.


Poté co jsme se všichni usadili na svá místa, tak se k nám dostala nemilá zpráva: Na letadle jsou poruchy, které musíme opravit a když vše půjde podle plánu za 30 minut by jsme měli vzlétnout. Po 30 minutách se našly další problémy a to v klimatizaci. Nakonec z 30 minut se stala hodina a půl. Grrrr... Jelikož jsem měla mezipřistání v Atlantě, tak už v té době jsem věděla, že jen zázrak mi pomůže abych to stihla. Když se konečně všechny problémy na letadle vyřešily a my mohli vzlétnout tak se stala další věc- není pro nás místo na vzlétnutí. To znamenalo dalších 30 minut čekání. Po 30 minutách jsme konečně byli ve vzduchu. Hip hip huráááá :)) Pilot se nás snažil omluvit za komplikace a taky nám oznámil, že přiletíme jenom o 30 minut později. Což bylo supr, jelikož bych stihla svůj let do Cali.

Za další hodinku jsem zjistila, že se raduju předčasně. Pilot nám zase oznámil, že pro nás není místo na přistání, k tomu nám dochází palivo a taky, že je vedle nás bouřka. Anoooo dochází Palivo!!! :D Jak se tohle může stát..?? Když jsme teda konečně přistáli na úplně jiném letišti (jak jsem po pár minutách zjistila) myslela jsem, že mě klepne. Anooo došlo nám palivo a museli jsme čekat než nám ho doplní a taky než bouřka přejde jak je to v USA možné?? O 2 hodiny později jsme vzlétli a o dalších 25 minut jsme přistáli v naší cílové destinaci- Atlanta! Původně jsme měli odlítat ve 4 nakonec jsme odletěli něco po šesté a v Atlantě jsme byli kolem půlnoci. Let jako takový jsem si vážně užila, byla sranda, piloti vtipkovali a takové dobrodrůžo jen tak nezažijete.

Video bořky zde

Po přístání všem cestujícím dali nové lety a taky ubytování v hotelu (zadarmo). Já měla letět do Salt lake city a pak do Cali, ale pán mi našel přímý let, na kterém jsem byla na čekačce. Cestou na letiště jsem se dozvěděla, že mám sedadlo, takže letím. Jupííí :))

Let byl v pohodě, žádné komplikace jsme neměli. Do Santy Any (malé letiště nedaleko Los Angeles) jsme přiletěli kolem 10 místního času. Jelikož kamarádka, která mě měla vyzvednout hlídala, tak jsem si vzala Uber (něco jako taxík) a dojela jsem za ní.

Ani nedokážu popsat, jak jsem ji ráda viděla. Seznámily jsme se rok zpátky na letišti v Praze, kde jsme obě letěly do Ameriky. Ona je přesně ten typ, se kterým jsem si naprosto sedla. Bohužel naše cesty se rozdělily poslední den na orientation. Celý rok jsme spolu skypovaly a těšily se až se konečně potkáme. A here it goooo :)) po necelém roce se opět vidíme tváří v tvář.


První den po práci jsme zajeli na Laguna beach, kterou měla od sebe kousíček. Krásná pláž, hezký západ slunce, akorát oceán byl trošku studený. Druhý den po práci jsme si zašli do výřivky a na bazén. Předtím jsem ještě nikdy ve výřivce nebyla, takže si dokážete představit jak jsem z tohohle plánu byla nadšená. Páteční večer jsme strávily doma s pivkem, filmem a menším občerstvením, jelikož druhý den jsme vyjížděly brzo ráno do LA.


V Sobotu ráno jsem si zabalila všech šest švestek jak se říká :D a potom jsme jely směr Santa Monica. Tohle místo bylo naprosto úžasné. Krásná atmosféra, pier s kolotočema, hernama obchůdkama atd. Prostě místo jak má být. Od tama jsme se pak prošli do Venice beach- 30 minutová procházka. Šly jsme po pláži, která byla plná lidí na kolech, koloběžkách, koležkých, prknech ale taky lidí, kteři se procházeli jako my. Santa Monica Video.Procházka se mi neuvěřitelně moooc líbila. A proč..?? Nesmějte se, ale tak trochu jsem si připadala jak v pobřežní hlídce. Když jsem byla malá, tak jsem tenhle seriál naprosto milovala. Nikdy bych nevěřila, že o 10 či 15 let později budu na místě stejném neli podobném. Po pláži parkrát projelo takové to auto jako bylo i tom seriálu, a tak ty budky pro plavčíky byly úplně stejné ♥


Když jsme došly do Venice beach, tak jsem se cítila, že jsem úplně někde jinde. Od pohody jsem rázem byla v místě plném pouličních tanečníků, malířů atd. Úplně jiná atmosféra procházela tímhle místem. Když jsme obešly všechny krámky a taky když si Vendy dala své první tetování (Ulalááá) šly jsme zase zpátky. Původně jsme chtěly jít tam pěšky a zpátky na kole, ale kola nešla vrátit v jiném místě a tak jsme to šli zpátky opět pěšky. Pak jsme si rychle skočily na jídlo do Subway a nakonec mě Vendy vezla k mé tetě.

O 2 hodinky později plné dobrodrůža (frajerky jsme chtěly jet vedle oceánu, ale ve tmě to bylo spíše trošku strašidelné) jsme přijela k tetě, u které jsem pak strávila den a půl. Video ještě za světla.

V Neděli jsme s tetou a mým bratranským bratrancem a sestřenicí jeli na celodenní výlet do LA. Teta to tak dobře naplánovala, že jsme stihly všechno co jsme chtěli. První zastávka byla galerie na kopci s krásným výhledem na downtown LA a hezkou zahradou, druhá zastávka byla projížďka kolem chodníku s hvězdami a taky jsme se dostali relativně blízko k Hollywood nápisu. Třetí zastávka byla Griffith Observarory- Planetárium na kopci s úžasným výhledem na LA. A poslední zastávka byla City walk. Večer mi ještě ukázala okolí, kde bydlí a potom jsme šli na večeři.

V pondělí ráno mě teta dovezla na letiště odkud jsem pak letěla směr novým dobrodružstvím a taky do mého nového domova HAWAII.


LA se mi strasně moc líbilo. Hodně lidí je zklamáno z LA jako takovém, ale já jsem naprosto nadšená. Lidi, prostředí, atd.. úplně něco jiného než NY.


Koukám, že jsem se docela rozepsala. Snad Jsem Vás neunudila k smrti. Příští článek bude o mých prvních dnech tady.

Mějte se krásně
Niki :))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama