Utíká to jako voda

29. července 2015 v 1:05 | Niki |  USA- NY- první rok
Wohoooo,

Přesně za 3 týdny touhle dobou budu mít sbalené kufry a budu někde na cestě mezi NYC a Santou Anou. Je to úplně neskutečné jak to letí. Úplně si živě pamatuju jak jsem přijela, byla tu první druhý, pátý měsíc. Od šestého se, ale ten čas nějak začal zrychlovat, že nemám občas ani ponětí co jsem dělala tenhle týden a támhle ten.

Před 3 dny jsem začala můj 12. měsíc v USA. Jsem na sebe celkem hrdá kolik jsem toho zvládla procestovat. Na mapě mám vyznačeno 10 států+ Hlavní město USA + Canadu, celkem slušné, že?? Věřím tomu, že pokud bych tolik neutrácela za oblečení a my au pair měli trošku vyšší plat tak si objedu státy, které mám od sebe kousíček. Ale bohužel, noo... třeba příště.

Dnešní noc byla pro mě příšerná. Jde o to, že si pamatuju můj poslední sen :D Většinou, když se mi zdají sny, které si pamatuju tak jsou hodně komické. Dnešní, ale nebyl. Možná to někomu přijde vtipné či hloupé, ale sny přeci neovládáme, že..?? Teda slyšela jsem, že jo, ale bez našeho vědomí.
No co se mi teda zdálo..?? Byla jsem opět na střední, Nééééééééé :D. Né, že bych střední neměla ráda, ba naopak měli jsme dobrý kolektiv, máme plno zážitků, na které nikdy nezapomenu, ale přeci je to škola, kterou já 3* nemusím. :D No zrovna jsme měli před hodinou angličtiny, když nám oznámili, že se znovu rozdělujeme na dvě skupiny (3 roky jsme byli rozděleni do dvou skupin a poslední rok jsme byli celá třída dohromady). Když jsem tu zprávu slyšela myslela jsem, že mě omyjou, pač učitelku co jsem měla od 1 až 3. ročníku jsem dost neměla ráda a myslím si teda vím, že i já jsem nebyla její oblíbený student. No nicméně, jakoby se přítomný a minulý čas spojil dohromady, jelikož před "závěrečným" ročníkem (nevím jak to pojmenovat, byl to jen sen a tohle mi není celkem jasný jaký ročník to vlastně byl) jsem byla 2 roky v zahraničí, takže když jsem byla zpátky ve škole moje angličtina byla úplně na jiné úrovni a stále jsem byla v té horší skupině a ještě s tou nejhorší učitelkou. Ještě teď cítím tu paniku v sobě. No každopádně po první hodině angličtiny já byla unuděná k smrti a tím pádem jsem zašla za učitelkou (Anoo Liuš za tebou) jestli můžu jít do její skupiny. Ona se na mě tak koukala a pak se mě zeptala na jedinou otázku. Víte jakou..?? Prý jaký je předminulý čas od sleep/spát..?? :D A víte coo.? Já to nevěděla... ÁáÁáÁá... V ten moment jsem se ale vzbudila, takže jsem byla více než šťastná. Pro někoho to možná bude znít chaoticky, ale nevím jak to jinak napsat. :)

O víkendu jsem byla s holkama na Rooselvelt Island, který je hnedka vedle Manhattnu. Na mini ostrůvek, Vás doveze lanovka, která spojuje Man+ Roosv. Island. Cesta to byla úžasná. Viděla jsme Manhatt- trošku z jiného úhlu než ho vídávám a taky jsem se projela se lanovkou. Jupíííí. Já naposled lanovkou jela asik před 3 roky na pustevny. S holkama jsme udělaly pár fotek, no spíše milión fotek a jely zpátky na Manhattan, kde jsem se od nich odpojila, jelikož jely na jídlo a pak do downtown na One World Observatory- budova, která se před pár měsíci otevřela pro veřejnost, můžete jet nahoru a vidět broklynský most a downtown z výšky. Já s nimi nešla, protože mám jaksik prázdné kapsy :D Za balíky jsem zaplatila 110 doláčů a taky musím platit kufry do Cali a potom na Hawaii. Nechápu proč to ta agentura nemůže zaplatit. Grrrrrrr. No nicméně jsem si zbytek dopoledne užila v Central parku a pořídila si pár fotek :)) Určitě plánuju na One World Observatory jít, ale né teď. Vypadá to, že tam zajdu příští rok v travel monthu, kdy pojedu do NYC na US Open.


To by bylo dneska už asi všechno. Zrovna mám nohy nahoře a tak trochu odpočívám po celém dnu s dětmi. V knihovně jsem si půjčila pár filmů tak je jdu zkouknout.(před pár měsíci jsem zjistila, že v knihovně mají i DVD, takže teďka jedu jeden za druhým- během brouzdání internetem, občas narazím na film, který mě zajímá a hodím si ho do lišty, kdybych se na něho někdy chtěla podívat. Věřte, že ten seznam na liště je delší než ten Santův. Naposled jsem viděla Focus a můžu jenom doporučit. Po dlouhé době to byl vážně super film)

Mějte se krásně
Niki
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Barbora Barbora | Web | 30. července 2015 v 0:00 | Reagovat

10 států usa? To je úžasný!!

2 Lia Lia | 31. července 2015 v 23:05 | Reagovat

Hahaha, ten sen nemá chybu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama