Nashville

27. července 2015 v 0:40 | Niki |  Cestování
Zdravíčko,

Tak dneska o další zastávce a to o městu zvané music city of U.S.----> Nashville :)

Na tohle město jsem se těšila asik ze všech nejvíce. Město, kde se hraje country muzika od rána do večera a lidé jsou na té správné vlně každý den.

Já naprosto MILUJU!! Anoo, miluju americkou coutry muziku. Pro někoho možná divné a někoho možná vtipné, že mám zrovna americkou country muziku ráda. Není tomu ani rok co se mi Simi smála, že poslouchám a mám ráda country, že miluju klobouky, kovbojské boty a kovboje. A hele ani neuběhl rok a co Simi..?? Už se mi vůbec nesměje a navíc vše co se mi líbí se jí líbí taky.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
V 10 hodin ráno jsme přijely nočním busem do srdce country muziky. Jelikož jsme se celou dobu našeho tripu snažily šetřit tak nějaké autobusy, taxíky či podobně placená doprava moc nepřicházela v úvahu. Daly jsme tedy bágly na záda a přes celé město až do našeho hotelu jsme to šly pěšky(cca hoďku). Po vyčerpávající cestě jsme daly sprchu, já si zapla tenis, jelikož se hrál Wimbledon a měly jsme menší relax. Po necelé hodince jsme vyrazily do města.

Město jako takové mi moc zajímavé nepřišlo. Nebylo tam nic co by mě nějak uchvátilo až teda na bedny/repráky na ulicích hrající country- video zde. Se Simi jsme si zašli do naší oblíbené Panery na jídlo a pak jsme se ptaly lidí co je v Nashville nejlepší. Lidé nás posílali na Brodway street, kde jsme v zápětí tak y namířily. Řeknu Vám, lepší ulici jsme neviděla. Na každé straně ulice byly hospody, kavárny, obchůdky apod. Cedule v takovém to country stylu, socha Elvise no prostě paráda. V každé hospodě hráli živou country muziku- nezáleží co bylo za den či hodinu, prostě to tam jelo jako by byl pátek večer. My jsme se Simi zapadly do první hospůdky daly si pivko a unašely se tou muzikou- video zde.Potom jsme si řekly, že půjdeme o dům dál. Prošly jsme celou ulici se zastávkami v obchůdkách a krámech. Řeknu Vám, že některé obchůdky byly vážně supr. Třeba jsme byly v takovém ochodu ze sladkostmi a tam vláček jezdil na stropě a pak taky čokoláda či co to bylo. No šak se podívejte sami- video zde;-). Poté jsme si na chvilku šli sednout k řece, kde jsme řešily co a jak. Já ač nemám ráda muzea tak jsem chtěla jít do Country Music Hall of Fame and Museum. Viděla jsem fotky a četla na to recenze, takže jsem si říkala, že by to mohlo být supr. Bohužel jak jsme tam přišly bylo už zavřeno. Zavírali v 5 a my přišl v 5:01 no jak naschvál. Nicméně přes ulici byl jakoby chodník country zpěváků, u kterého jsme udělaly tisíce fotek.


Pak jsme se rozhodly, že si půjdeme koupit nějaké jídlo a pití (a taky já stále ještě neměla mé tričko I ♥ Nashville) a potom, že si půjdeme trošku odpočinout na hotel. Bohužel v obchodu bylo opět bylo zavřeno. Grrrrr, kdo zavírá obchod v 6 hodin..? No, díky bohu jsme našly jeden obchod, kde jsme si nakoupily všehno potřebné. Jak jsme tak daly hlavy dohromady, tak jsme si řekly, že na hotel nemá cenu chodit (40 minut tam a pak zase dalších 40 zpátky). V jedné uličce jsme se najedly a pak šly zpátky na Brodway street, kde jsme hledaly hospodu s nejlepší kapelou. V hospo jsme byly asik 2 hodinky a pak se rozhodly, že už půjdeme, jelikož jsme byly extra unavené. Neměly jsme už ani sílu to dojít, tak jsme vzaly taxíka. Anoo naše šetřící plán trošku selhal, ale 10 doláčů nebyl až tak velký deal. Na hotelu rychlá sprcha a potom už ani nevím v kolik jsme usnula.Ranní budíček byl krutý. Vstávačka v 6:30, potom zabalit všechny věci a mohlo se jít na snídani. Snídani jsme měly v ceně takže jsme se najedly co to šlo a taky jsme si vzaly něco na cestu. :D K busu jsme to měly hoďku pěšky, takže jsme si opět mákly. Stihly jsme to přesně na čas a Ano bez běhu, jak je u nás známo. Cesta busem byla zajímavá. Sedly jsme si úplně dopředu, s tím že jsme měly krásný výhled (bus byl dvojpatrový) Cesta byla zdlouhavá. Do Atlanty jsme dorazily kolem 3 hodiny. O tom co se dělo dál, ale už přístě.

Mějte se krásně :))
Niki
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Barbora Barbora | Web | 27. července 2015 v 21:02 | Reagovat

Tyyyjo užívej! :)

2 Niki Furmankova Niki Furmankova | 29. července 2015 v 1:22 | Reagovat

[1]: Děkuju :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama