Chicago

23. července 2015 v 3:58 | Niki |  Cestování
Tak konečně jsem si udělala čas na první článek a na naši první zastávku kterou je----> Chicago :))Než začnu o tom jaké Chicago, město zvané větrné(windy city of U.S) je, tak Vám musím napsat o mojí cestě na dvakrát.

Bylo pár minut po půlnoci, když jsem nasedla na auto a zavezla se na vlak, který mi jel něco kolem půl 1. Cesta a přestup na Airtrain na Jamaica station byla naprosto bez problémů. Když jsem vystoupila na JFK letišti, vlastně už cestou na JFK jsem si říkala, tak ještě jednou a naposled si Niki zkontroluj jestli máš opravdu všechno. Doma jsem jak debil každých pár minut měla takové ty stavy a mám toto a támhle to, no určitě to znáte. Takže já tedy naposled cestou na JFK si kontrolovala jeslti mám teda všechno. No a cooo se nestalo..?? Samozřejmě, že nemám. Uppps, tak trošku jsem si k pasu zapoměla vzít DS form, který musíme mít vždycky spolu s pasem jak mi Koo říkala. Jakmile jsem to zjistila tak jsem začala obepisovat kamarády na fb jestli neví zda ho musíme mít a jestli ho sebou vždycky měli když letěli. Všichni ho měli, ale říkali že to prý nemusím mít. Psala jsem i na Au pair skupinu jestli teda někdo nevím co a jak. Ze začátku se nikdo neozýval, tak jsem se rozhodla, že si pro něho zajedu, ale bude to tak tak, jelikož další vlak mi jel ve 4 a letadlo odlítalo v 6:36pm. cesta trvá cca hoďku a půl a než kdesi cosi no určitě víte o čem mluvím. Jakmile jsem vystoupila z vlaku, nasedla jsem do auta a jela domů. (Měla jsem hrozné štěstí, že jsem si na vlak dojela autem sama. Nemusela jsem tedy pěšky jak voleček 40 minut tak i zpátky.S HD jsme se domluvili že ho ráno vyzvedne) Otevírám dveře, jdu do pokoje, beru DS form a čekám na osudný čas. Během toho mi HD zaklepal na dveře s tím co tu dělám. Tak sem mu to vysvětlila a on si šel pak lehnout. Abych to zkrátila----> na letiště jsem dojela tak akorát. Letadlo jsem stihla a let jsem celý prospala. Jakmile jsme se trošku rozjeli, tak v tu ránu jsem usnula a probudila se před přistánín na minutu a pak úplně až když jsme vystupovali.

Jelikož jsem vůbec nespala a přede mnou byl celý den v Chicagu a k tomu bylo 4th of July tak jsem si na chvilku dala šlofíka mezitím co jsem čekala na Simi. Se Simi jsme se přivítaly, skočily na vlak a v něm na chvíli zase usly.(Snažím se ty nudné pasáže tak trochu zkrátit) Vystoupily jsme z vlaku a šli na hostel. Tam jsme se chekly, daly věci na pokoj, koupily lítek na skydesk tower- Willis tower a šly do ulic. Hostel byl v centru, takže parádička.

Nejprve jsme šli do millennium park, kde jsme viděly krásnou fontánu. Potom jsme tak brouzdaly parkem, kde jsme narazily na zajímavé sochy a taky na tu slavnou fazoli. Tolik lidí kolem ní, no bylo to neuvěřitelné. Fazole nás docela dost mile překvapila. Na fotkách to vypadá OK, ale ve skutečnosti je to Woooow. U fazole jsme udělaly pár fotek a pak jsme brouzdaly Chicagem. Viděly jsme na Chicago divadlo, kde jsme si udělaly asik milión tisíc fotek. Potom jsme šli na willis tower. Je to největší budova v Chicagu s nádherným výhledem. Jakmile jsme tam došly, tak jsme se ptaly jak dlouho to bude trvat, jeslti stihneme západ slunce atd. Na základě sdělených informací jsme se rozhodly, že přijdeme zítra o trošku dříve, aby jsme stihly ten západ slunce.

Jelikož se blížil večer, tak jsme si šly koupit jídlo a drink do targetu. Jak už jsem psala byl 4th of July- Pro amíky nejvýznamější den v historii (podepsána deklarace nezávislosti 1776) tak jsme si to namířily směr ohňostroj. Po cestě jsme potkaly mega moc lidí co šli našim směrem. Během ohňostroje jsme potkaly pár kluků, se kterýma jsme se daly do řeči. Asik po půlhodině mluvení jsme se Simi prohodily pár českých vět a hele, vedla nás co byla jedna rodinka, tak maminka na nás promluvila česky. Samozřejmě jsme se daly do řeči. Nakonec to dopadlo tak, že nás pozvaly k nim "domů" mají vlastní restauraci a tam jsme byly do 3 hodin rána. Na hostel nás pak odvezl její manžel. Na hostelu jsme pak hodily sprchu a úplně vyřízené lehly a spaly.


Druhý den jsme si zašly na snídani v hostelu, kde jsme potkaly pár lidí, se kterýma jsme se daly opět do řeči. Potom jsme udělaly pár fotek a vyrazily do ulic, podruhé. Prošly jsme Chicago kolem jezera, což jsme si celkem mákly. Viděly jsme plno zajímavých budou, soch apod. Trošku nás to chození s krosnama na zádech zmohlo, že jsme si musely na chvilku lehnout do trávy. Z Chicaga nám ještě chybělo zajít do Willis tower a pak já chtěla jet do winetky- město, kde je dům ze Sám doma.Když jsme dojely do tohoto města, které je cca 45 minut vlakem vzdálené od Chicaga, tak jsme si to rovnou namířily směr Sám doma barák. Barák byl obrovský a nádherný. Během toho co my dělaly fotky, se tam prostřídala asi 4 auta plná nadšenců, kteří si udělaly foto a odjeli. My se Simi natočily i video s naším cestovatelem krtkem. Je to možná 30 sekundové video, takže kdo by měl zájem tak koukněte. Já ho úplně žeru a myslím si, že je to dost srandovní. Na cestě zpátky jsme zjistily, že vlak jede až za 2 hodiny. Což pro nás znamenalo, že západ slunce propásneme a taky dost možná uvidíme jenom osvětlené Chicago. Poblíž vlakové stanice byla hospůdka, ve které jsme si daly pivko a čekaly na vlak. A že neuvěříte jaké..??? No přeci naše české :)) Byly jsme úplně v šoku, když jsme to na náp. lísku viděly.


Jakmile jsme přijely do Chicaga, šly jsme směr willis tower. Bohužel západ slunce jsme prošvihly, ale i tak musím říct že to byl neuvěřitelný zážitek. Krásně osvětlené Chicago jsme měly na dlani.


Potom jsme si to zamířily na autobusovou zástávku, odkud nám jel noční autobus směr----> nashville. O tom, ale už zase přístě.

Během 2 dnů jsme potkaly docela dost lidí, kteří byli na nás moc milí a hodní. Vyptávali se kam jedeme, odkud jsme apod. Na závěr bych chtěla ještě dodat, že jsem si Chicago úplně oblíbila a rozhodně tohle místo patří na seznam nejlepších měst v USA.

To by bylo už dneska opravdu všechno. Doufám ,že se Vám článek aspoň trošku líbil.
Mějte se krásně
Niki

PS: více fotek najdete na rajčeti ;-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Barbora Barbora | Web | 23. července 2015 v 6:13 | Reagovat

Já to říkám všem, že Chicago je skvělý město! Sice jsem tam nebyla, ale hrozně po tom toužím! A vím, že se mi to jednou splní :)
Záávidím Ti, tak mi to pořádně natři! :)

2 Janče Janče | 24. července 2015 v 10:58 | Reagovat

Zdravím Nikolinko, po dlouhé době čtu Tvé články a vidím, že si užíváš co můžeš. Jen tak dál aspoň si o tom světě něco přečtu. Měj se krááásně a zase napiš!

3 Niki Furmankova Niki Furmankova | 27. července 2015 v 4:30 | Reagovat

[1]: Určitě, následuj své sny :)) nepřestaň věřit jak v sebe tak i ve sny, které máš ;-) Ono se ti to jednou splní ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama