Au pair v UK (Evropě)

2. června 2015 v 5:18 | Niki |  Auparování v zahraničí
Dlouho jsem přemýšlela jestli začnu psát tohle téma, ale nakonec jsem se rozhodla, že to někomu může pomoci do budoucna.

Tak tedy tady to máte:

Au pair v Anglii či Evropě může dělat kdokoliv. Jelikož je ČR v Evropské unii tak nepotřebujete žádné pracovní povolení, či pracovní víza apod. Jsou 2 nejjednodušší cesty jak se do Anglie dostat.

1. Přes agenturu
Jak Student Agency tak i Coolagent mají programy pro aupair. Podmínkou je tady věk a to od 18 let a horní věková hranice není omezena, znalost jazyka dané země na mírně pokročilé, předchozí zkušenosti s dětmi (můžou být i od známých či příbuzných), čistý trejstní rejstřík, dobrý zdravotní stav.

Funguje to tak, že se zaregistrujete zaplatíte programový poplatek(teď si nejsem jistá jestli před nebo po nalezení rodiny) a pak Vám agentura rozesílá nabídky rodin. Výdělky jsou od 70 liber, euro nahoru. Vždy záleží na počtu odpracovaných hodin a taky na rodině kolik Vám dá. Pro mě možnost jít přes agenturu mi přijde zbytečná. Nejen, že zaplatíte plno peněz navíc, ale taky se někdy stává, že Vám v nouzi nepomůže. Znám pár holek co si takhle nabilo držku, dokonce jedna má kamarádka do toho všeho vrazila kolem 20tisíc a rodina byla pěkně na nic a agentura ji vůbec nepomohla.

2. Přes internet
V dnešní době už není vůbec problém si sednout k internetu a obstarat si všechno sám. Jakmile, víte na jakých stránkách hledat tak není vůbec problém někoho najít. Já hledala přes https://www.aupair-world.net/. Vytvoříte si profil a jak vy tak i rodiny Vám můžou psát. Rada pro ty, kteří by si zakládali profil. Neudělejte stejnou chybu jako já a hned po vytvoření profilu si vyplňte všechny údaje, přidejte dopis pro rodinu a fotky s dětmi. Ono totiž po vytvoření profilu se vaše stránka rozesílá rodinám na mail a oni Vás tedy lépe můžou najít. Další stránka co vám může pomoci je na fb a to https://www.facebook.com/twinkleaupairs?fref=ts. Je to agentura, která je v Okolí Londýna. Au pair neplatí žádné poplatky!! Takže se to vyplatí. Dále je taky dobré sledovat nějaké ty aupair skupiny na Fb jako jsou například Aupairs-IN.., Aupair in England, Aupair in London apod. Zde najdete nejenom plno užitečných informací, ale taky zde občas holky nabízejí své rodiny.

Co udělat před tím než odcestujete do zahraničí?
Jelikož jedete do zahraničí na delší dobu, tak je určitě dobré si obejít všechny vaše lékaře. Dále se taky odhlásit na pojišťovně, pokud jste zapsání na úřadu práce tak tam se taky odhlásit. Před Odjezdem je taky důležité si obstarat cestovní pojištění, které dělá každá pojišťovna v ČR. Průměrné pojištění vyjde cca 5 tisíc na rok. Jestli se, ale nechystáte v UK strávit půl roku, rok či více tak pamatujte na to, že budete doplácet za každý měsíc přes 1000. Když tam budete více jak půl roku tak neplatíte nic!

Co dovést rodině jako uvítací dárek?
Není to podmínkou, ale určitě to rodinu potěší, když dostane něco malého na uvítání. Pro děti to můžou být hračky, které třeba specifikují Vaší zemi nebo taky hračky co si myslíte, že neznají. Taky bych zahrnula nějaké ty sladkosti, které se vyrábí jenom v Čr. Pro rodiče to může být víno, pivo, česká kuchařka apod.

Jak se zabalit?
Tak vždy záleží na měsíci, ve kterém tam jedete, jelikož na začátku určitě nebudete mít čas a ani náladu nakupovat. Určitě je dobré se domluvit s rodinou, jestli by Vám nenakoupila základní hyg. potřeby ať to zbytečně netaháte sebou. Jeden kufr bude bohatě stačit. Opět nedělejte chybu jako já a nejezděte s 2 kufry. Je to opravdu zbytečné.

Jak se dopravit na místo určení?
Vždy záleží na domluvě s rodinou, jestli Vám zaplatí letenku nebo jízdenku. Z většiny si to, ale platí au pair. Znám pár případů, kdy rodina platila letenku aupairce. Na letenky se koukejte trošku s předstihem, ať Vás to nevyjde draho. Jestli chcete ušetřit, tak si můžete vzít autobus např. Student agency, který jezdí skoro všude po Evropě.

Více věcí mě už nenapadá. KDybyste měli jakékoliv otázky ráda Vám odpovím.
Niki
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama