Červen 2015

Víkend u Simi- podruhé

23. června 2015 v 3:04 | Niki |  USA- NY- první rok
Tak opět jsem zavítala do DC, Virginie a konečně taky Marylandu.

Víkend se Simi byl naprosto úžasný a já bych tam mohla být klidně každý víkend. Plán jsme měly naprosto nabitý a čas na nějaký velký relax vůbec nebyl.

V pátek mě Simi vyzvedla na metru kolem 2 a jely jsme k ní domů. S hodou okolností dělala jenom do 3 takže parádička. Na chvilku jsme pokecaly se všemi kdo byl okolo a pak jsme jeli do Ross (obchod, ze kterého je Simi naprosto nadšená). Já ho bohužel nebo možná bohudík?! nemám nikde poblíž. Je to podobné jako Marshall či tj maxx. Mají tam věci, které už nejsou "hity sezóny" a jsou tím pádek za více než poloviční cenu. Michael Kors, Louis vuitton a mnoho dalších známých značek. Takové šaty, boty či kabelky tam můžete koupit i za 75% slevu. Já neodolala a koupila si šaty do Miami a pak takový jeden přehoz. Po nakupování jsme se jely domu připravit na večer, jelikož jsme razily pařit do DC. Večer byl naprosto legendární. Miluju akce, kde po celém večeru a vlastně i tak trošku ránu máte konto stejné jako jste měli na začátku večera. (Jít přes promotéra či se zapsat na list, který má v určitou hodinu zdarma drinky)


V sobotu jsme jely se Simi do Marylandu na National Harbor. Naprosto kouzelné místo. Klid a pohoda vládne městečkem. Nachází se tam kolo (podobné jako v Londýně) a taky je tam pidi pláž, na které je velice zajímavá socha, která je jakoby zahrabaná v písku a trčí z ní jenom nohy, ruce a obličej. Viz obrázky


Trošku jsem si zapózovala :D

Po Marylandu jsme jely do Alexandrie, která se nachází kousek od DC. Opět nádherná atmosféra a ten klid a pohoda, to v NYC moc není. Prošly jsme se a pak jsme se tak trošku vyvalily na mole a bylo nám úplně jedno jestli kolem nás chodí lidi nebo ne.Večer jsme pak měly sraz s kamarádama, které známe z našeho rodného města. No není to sranda..?? XXXX kilometrů od Nového Jičína jsme měli grilovačku v Améru. Kluci jsou tu na Work and travel (Dělají plavčíky). Od Simi bydlí jenom 20 minut autem, fakt paráda. Večer byl naprosto úžasný, až teda na malou spršku na konci.

V neděli jsme pak ráno nakoukly do obřího parku co má Simi kousek a pak jely do George town, kde jsme se prvně natáhly v trávě a zaskypovaly, pak jsme prochodily kousek George town a nakonec jsme vzaly autobus, ve kterém jsme se zakecaly se starším párem co zrovna DC naštěvoval. Jak říká Simi tohle je na USA nejlepší. Jak se lidi začnou bavit o všem možném, i když toho člověka vidí poprvé. Na konci jsme od nich dostaly kontakt, kdyby jsme náhodou navštívili Detroit v Michiganu tak se máme určitě ozvat a oni nás ubytují. No nejsou zlatí..??Když jsme přijely o hodinu! anooo o hodinu dřív na autobus tak mi přišla smska, že bus má zpozdění. Jestli se zajímáte proč se tak divím, tak jestli čtete už můj blog delší dobu tak víte, že se Simi jedeme vždycky na sekundy s cílovým během. Nicméně autobus přijel, až o dvě hodiny později a to ještě lidi co jeli po nás jeli před námi. No prostě s prominutím idioti, nás nechali čekat na další autobus. Do city jsem přijela kolem půl 12 a doma jsem byla kolem 1. Ránoo bylo dost kruté, protože 5 hodin spánku mi prostě nestačí.

Mějte se krásně

Because I am happy...

23. června 2015 v 0:58 | Niki |  USA- NY- první rok
Zdravíčko,

Zrovna včera jsem měla rozepsaný článek, o tom jaký byl skype s Hawaii a taky jak jsem nervózní. Kdo mě zná tak ví, že nervozita je pro mě neznámé slovo. Pamatuju si, když jsem před 2 roky maturovala, tak všichni kolem mě stresovali. Kamarádi z toho, že se nic nenaučili a mamka a další rodinní příslušníci z toho, že jsem naprosto v pohodě, nebo že se obávájí, že nic neumím. Jojo to byly časy. Jsem docela ráda, že už to je za mnou. Já prostě nejsem studijní typ a při slově škola či vysoká se mi dělají vrásky na čele. Asik dřív či později si školu dodělám, ale teď na to nemám ani pomyšlení. Navíc zatím nemám ani ponětí co chci studovat. Teda už jsem na tom poctatně lépe než před 2 lety, kdy jsem neměla ani páru. Teď už aspoň vím, že chci stoprocentně pracovat mezi lidmi (věková hranice mi je jedno).

Nooo teď, ale dost řečí o mém životě a pojďme se dostat k tomu o čem vlastně článek je.

Když jsem zrovna psala článek o tom jaký byl skype s Hawaii, tak mi přišel mail, že by mě chtěli na další rok. Nooooo asi si mou reakci dokážete představit. Skákání do stropu né o 2 metry, ale rovnou 4 metry vysoko, naláda o 100000000 procent lepší a taky jsem se usmívala do monitoru jako měsíček na hnoji.

Rodince jsem napsala ještě pár otázek, na které jsem se tak trošku zapoměla zeptat a taky na kontakt au pairky co tam teďka mají. Chtěla jsem se jenom ujistit jestli jsou opravdu tak pohádkoví jak se zdáli na skypu. Au pair mi napsala jak jsem lucky a taky jak mooc jsou úžasní. Po přečtení jsem neváhala a psala hned Brianovi (HD), že bych moc ráda byla jejich nová au pair a taky, že se na ně moc těším.

Teď už je to i oficiální a 25 srpna letím směr Hawaii- Honolulu.

Tady jenom poslední rodinky co se mi ozvaly od doby Hawaii:

41. Rodina PENNSYLVANIA- Male-13, Female-11, Male-10
42. Rodina MINNESOTA- Female-7, Male-3
43. Rodina VIRGINIA- Female-7, Female-3
44. Rodina NEW YORK- Male-5, Female-3
45. Rodina CONNECTICUT- Female-12, Male-11, Male-8, Male-6
46. Rodina NEW JERSEY- Male-14, Male-13
47. Rodina NEW JERSEY- Female-13, Female-10, Male-10
48. Rodina COLORADO- Female-8, Male-4, Male-4

Fáze matching mi trvala 54 dní a za tu dobu jsem už párkrát přemýšlela, co teda bude když to nevyjde. Udělala jsem si i takový malý plánek v hlavě. Teď ho můžu už s čistým srdcem vymazat a začít snít o tom jaké to bude žít na Havaji.

Jdu se vrhnout na další článek- A to ten slibovaný a pak taky možná o tom jaký byl víkend :))

Že by se konečně poštestilo?

16. června 2015 v 3:26 | Niki |  USA- NY- první rok
Zdravíčko ,

Jenom ve zkratce a velice krátkém článku o matching. Děje se toho teďkom celkem dost a pohnulo se to k lepšímu. Konečně!!

Rodinky:
Male- Kluk
Female- holka
34. Rodina CONNECTICUT- Female-16, Male-12
35. Rodina OREGON- Female-4, Male-2
36. Rodina NEW JERSEY-11, Male-9, Female-5
37. Rodina NEW JERSEY- Female-10, Female-8, Male-2
38. Rodina PENNSYLVANIA- Female-15, Male-10, Male-6, Male-6
39. Rodina PENNSYLVANIA- Female-7, Female-10

A teď to nejlepší. Jakmile jsem napsala 39. rodince, že sorry, ale že chci na west, tak mi za hoďku přišel mail s rodinkou. A víte odkud..????? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Hawaii. Já jak jsem to viděla tak jsem skákala a stále skáču 2 metry vysoko. Samozdřejmě jsem to hnedka volala Simi, jelikož jsme to o víkendu probíraly jak bysme chtěli na Hawaii a že by to byl gól, kdyby jsme tam našly rodinku.

takže...
40. Rodinka Hawaii- Honolulu- Male-10, Male-7

Zatím mi teda přišel jenom oznamovací mail, že jsou interested. Po přečtení dopisu jsem byla jěště více nadšená než jsem byla. Teďka jenom uvidíme jak to půjde.

K tomu všemu jsem dneska volala s rodinkou č. 35 z Oregonu. Volala jsem jenom s maminkou, ale úplně jsem si s ní sedla. Vypadají fakt úplně zlatě. Bydlí 20 mil od Portlandu. A děti jsou na obrázkách rozkošní. Do toho se mi líbilo jak říkala, že s au pair jsou tým atd. Moc se mi teda nelíbí, že bych si pujčovala auto od maminky. Vím, že je luxus mít pro au pair vlastní auto, ale já bych si ho přála. Pač se jak blbá pořád nemusím ptát, jestli si ho můžu pujčit. No uvidíme jak to všechno půjde. Teďkom jenom čekám na to až mi napíše Hawaii. :))

Článek o tom jak bylo se Simi se budu snažit napsat co nejdřív.

Mějte se krásně

Tak ani 33. rodina to nebude

7. června 2015 v 19:24 | Niki |  USA- NY- první rok
Zdravíčko,

S mým matching procesem to jde pěkně blbě. Sice rodinky přibývají, ale ne od tama kde bych zrovna chtěla. Posledních pár dní jsem si říkala, že až se mi ozve 33 rodina, tak to bude ta pravá, vysněná. Bude z Cali, nejlépe někde blízko San Diega či kousek od LA, někde u moře. No a houby zase New York. Holt si budu ještě muset počkat.

Rodinky:
Male- Kluk
Female- holka
28. rodina- MARYLAND Male-11, Female-9, Female-2
29. rodina NEW YORK- Male-10, Female-8
30. rodina NEW JERSEY- Male, Female
31. rodina- NEW JERSEY Female-11, Female-7, Male-3
32. rodina- NEW YORK Male-5, Female-3
33. rodina-NEW YORK-Male-11, Female-8

Za necelý měsíc už budeme na našem tripu. Jak já se těším, to už ani není možné. Co na tomhle programu a Americe miluju nejvíce je cestování. Kolik měst, míst je tady k procestování, to ani nejde spočítat. Už teď vím, že i kdybych tu zůstala 2 roky tak to stejně všechno neprocestuju. Kéž bych vyhrála milión, už teď vím co bych s ním udělala, Haha.

Dneska tu máme naprosto nádherně. Beru kolo a jedu na pláž, trošku rozhýbat své tělo po sobotním válení se v posteli a koukání na tenis.

Mějte se krásně
Přeji Vám krásný nadcházející víkend
Niki

PS1: další článek bude pravděbodobně až se vrátím od Simi
PS2: co se to se mnou děje..? další článek na světě, tak snad mi to nadšení a chuť psát vydrží

Mole fb page

4. června 2015 v 5:38 | Niki |  USA- NY- první rok
Zdravíčko,

Tak jsme se se Simi rozhodly, že založíme krtkovu stránku na faceboku, kde budeme dávat fotky z jeho (našich cest) a vždy k tomu napíšeme několik vět/řádků. Uvidíme jak nám to půjde. Ačkoliv se to nezdá vezme to spoustu času. Máme nějaký plán/ nápad a doufáme, že se ho budeme držet co to půjde. K tomu jsme taky založily instagram, kde budeme postovat jenom fotky.

Facebook: https://www.facebook.com/Moletheczechtraveler
Instagram: https://instagram.com/mole_the_czech_traveler/

----------
Musím Vám říct, že je to hrozné jaké dělám chyby v češtině. Neříkám, že jsem byla vždy přes češtinu machr ba naopak, ale některé chyby jsou vážně hrozné. Několikrát si články čtu po sobě a vždy nějakou chybu najdu. Poslední dobou se, ale stává že já už ty chyby ani nevidím. Co tím chci říct..? Prosím buďte se mnou trpělivý, já se snažím, ale občas je to na palici být ve dvou jazycích zároveň a ANO vím tohle není omluva.

Ještě na závěr bych chtěla dodatečně popřát všechno nejlepší k narozeninám mé nejvěrnější čtenářce, která tu kouká den co den s tím, jestli náhodou jsem nějaký článek nanapsala.:))

Mějte se krásně
Niki

Aupair v Austrálii

2. června 2015 v 5:27 | Niki |  Auparování v zahraničí
Jak se dostat do Austrálie jako aupair..?

Bohužel pro Českou republiku nejsou otevřená au pair víza. Takže au pair v Austrálii dělat nemůžete.

Snad v budoucnu budou víza taky pro Čr. :))
Nezbývá nic jiného než doufat :)

Mějte se:)
Niki

Au pair v UK (Evropě)

2. června 2015 v 5:18 | Niki |  Auparování v zahraničí
Dlouho jsem přemýšlela jestli začnu psát tohle téma, ale nakonec jsem se rozhodla, že to někomu může pomoci do budoucna.

Tak tedy tady to máte:

Au pair v Anglii či Evropě může dělat kdokoliv. Jelikož je ČR v Evropské unii tak nepotřebujete žádné pracovní povolení, či pracovní víza apod. Jsou 2 nejjednodušší cesty jak se do Anglie dostat.

1. Přes agenturu
Jak Student Agency tak i Coolagent mají programy pro aupair. Podmínkou je tady věk a to od 18 let a horní věková hranice není omezena, znalost jazyka dané země na mírně pokročilé, předchozí zkušenosti s dětmi (můžou být i od známých či příbuzných), čistý trejstní rejstřík, dobrý zdravotní stav.

Funguje to tak, že se zaregistrujete zaplatíte programový poplatek(teď si nejsem jistá jestli před nebo po nalezení rodiny) a pak Vám agentura rozesílá nabídky rodin. Výdělky jsou od 70 liber, euro nahoru. Vždy záleží na počtu odpracovaných hodin a taky na rodině kolik Vám dá. Pro mě možnost jít přes agenturu mi přijde zbytečná. Nejen, že zaplatíte plno peněz navíc, ale taky se někdy stává, že Vám v nouzi nepomůže. Znám pár holek co si takhle nabilo držku, dokonce jedna má kamarádka do toho všeho vrazila kolem 20tisíc a rodina byla pěkně na nic a agentura ji vůbec nepomohla.

2. Přes internet
V dnešní době už není vůbec problém si sednout k internetu a obstarat si všechno sám. Jakmile, víte na jakých stránkách hledat tak není vůbec problém někoho najít. Já hledala přes https://www.aupair-world.net/. Vytvoříte si profil a jak vy tak i rodiny Vám můžou psát. Rada pro ty, kteří by si zakládali profil. Neudělejte stejnou chybu jako já a hned po vytvoření profilu si vyplňte všechny údaje, přidejte dopis pro rodinu a fotky s dětmi. Ono totiž po vytvoření profilu se vaše stránka rozesílá rodinám na mail a oni Vás tedy lépe můžou najít. Další stránka co vám může pomoci je na fb a to https://www.facebook.com/twinkleaupairs?fref=ts. Je to agentura, která je v Okolí Londýna. Au pair neplatí žádné poplatky!! Takže se to vyplatí. Dále je taky dobré sledovat nějaké ty aupair skupiny na Fb jako jsou například Aupairs-IN.., Aupair in England, Aupair in London apod. Zde najdete nejenom plno užitečných informací, ale taky zde občas holky nabízejí své rodiny.

Co udělat před tím než odcestujete do zahraničí?
Jelikož jedete do zahraničí na delší dobu, tak je určitě dobré si obejít všechny vaše lékaře. Dále se taky odhlásit na pojišťovně, pokud jste zapsání na úřadu práce tak tam se taky odhlásit. Před Odjezdem je taky důležité si obstarat cestovní pojištění, které dělá každá pojišťovna v ČR. Průměrné pojištění vyjde cca 5 tisíc na rok. Jestli se, ale nechystáte v UK strávit půl roku, rok či více tak pamatujte na to, že budete doplácet za každý měsíc přes 1000. Když tam budete více jak půl roku tak neplatíte nic!

Co dovést rodině jako uvítací dárek?
Není to podmínkou, ale určitě to rodinu potěší, když dostane něco malého na uvítání. Pro děti to můžou být hračky, které třeba specifikují Vaší zemi nebo taky hračky co si myslíte, že neznají. Taky bych zahrnula nějaké ty sladkosti, které se vyrábí jenom v Čr. Pro rodiče to může být víno, pivo, česká kuchařka apod.

Jak se zabalit?
Tak vždy záleží na měsíci, ve kterém tam jedete, jelikož na začátku určitě nebudete mít čas a ani náladu nakupovat. Určitě je dobré se domluvit s rodinou, jestli by Vám nenakoupila základní hyg. potřeby ať to zbytečně netaháte sebou. Jeden kufr bude bohatě stačit. Opět nedělejte chybu jako já a nejezděte s 2 kufry. Je to opravdu zbytečné.

Jak se dopravit na místo určení?
Vždy záleží na domluvě s rodinou, jestli Vám zaplatí letenku nebo jízdenku. Z většiny si to, ale platí au pair. Znám pár případů, kdy rodina platila letenku aupairce. Na letenky se koukejte trošku s předstihem, ať Vás to nevyjde draho. Jestli chcete ušetřit, tak si můžete vzít autobus např. Student agency, který jezdí skoro všude po Evropě.

Více věcí mě už nenapadá. KDybyste měli jakékoliv otázky ráda Vám odpovím.
Niki

Aupair v USA

2. června 2015 v 5:16 | Niki |  Auparování v zahraničí
Jestli chcete dělat aupair v USA tak to jde jedině přes agenturu. Přes agenturu je to proto, že Vám obstarává víza J-1. Bez agentury= nelegálně!

Podmínky pro přijetí:
 • věkové rozhraní od 18- 26let
 • nemít děti ani manžela
 • mít řidičský průkaz
 • Min. střední znalost angličtiny
 • zkušenosti s dětmi
 • čistý trestní rejstřík
Nejznámější agentury v Čr:
 • Coolagent- zastupuje Aupair in America (APIA)
 • Student agency- zastupuju Aupair care (APC) a InterExchange
 • Cultural care (přijímá i kluky)

- Výplata je pro všechny au pair stejná a to 195,75 dolarů za týden.
- Maximální odpracovaných hodin je 45 za týden. (10 hodin za den)
- Min. volno je 1 a půl dne za týden a jednou za měsíc celý víkend volný.

Jak to vlastně všechno probíhá..?

1. Podáte si přihlášku u agentury
2. Vyplníte papíry- reference o starání se o děti, osobní reference, zdravotní reference atd.
3. Pohovor v Angličtině a vyplnění psycho testu (jednoduché otazky)
4. Vyplnění profilu
5. Čekání na schválení od US agentury
6. Po schválení se začínají ozývat rodiny
7. Skype s rodinami
8. Match s rodinovou, která si vybere Vás a vy ji taky
9. Čekání na odlet- Mezitím- oběháte si doktory, úřady, pojišťovny (stejný postup jako při vycestování do Evropy)
10. Vyřízení víz- z US Vám pošlou DS form, který je potřebný k dostání víz. Vyplníte víza, zaplatíte a poté jdete na ambasádu
11. Předodletová schůzka v agentuře
12. Odlet!!
13. Přílet do USA- Agentura Vás čeká na letišti (poté jedete na hotel, kde máte 4 denní školení)
14. Školení probíhá od rána do večera- dozvídáte se o životě američanů, o východě, máte tam i první pomoc
15. Odjezd k rodině- buď si Vás vyzvedne na letišti nebo Vás agentura zaveze na vlak či letadlo
16. Setkání s novou rodinou
17. Dobrodružství začíná!!!
18. Po pár dnech u rodiny Vás přijde navštívit koordinátorka, která Vás má na "starost" po celou dobu pobytu.

* Koordinátorka- Zajišťuje měsíční clustry, pro všechny au pair v okolí. Obracíte se na ni když máte jakýkoliv problém

Co dělat když si s rodinou nesednete nebo máte jakýkoliv problém či rodina Vás vyhodí..?
Potom tedy nastává proces REMATCH!

Co to je rematch?
 • období, kdy si hledáte novou rodinu, jelikož se stávající jste si nějakým způsobem nesedly nebo máte jakkýkoliv problém.
 • Vše se řeší přes Vaší koordinátorku
 • délka rematche je 14 dní. Během téhle doby můžete být u rodiny a stále pracovat (záleží na domluvě), nebo u koordinátorky či kdekoliv jinde kde máte střechu nad hlavou.
 • během těch 14 dní si hledáte novou rodinu. Funguje to stejně jako u matchingu. Rodiny se Vám ozývají. Z většiny případů jsou rodiny taky v Rematchi
Co se stane když rodinu nenajdete?
- letíte domů a z většiny si platíte letenku sami (závisí na situaci a taky na to jak na agenturu tlačíte)


Na kolik Vás všechno vyjde?
 • Vždy závisí s jakou agenturou jedete (každá má jiné poplatky od 10-24 tisíc)
 • Víza (160 USD)
 • Trejstní rejstřík (50 myslím??)
 • Reference od doktorky ( 100??)
 • Letenku a základní pojištění platí rodina!
 • Je lepší si pojištění přikoupit
Dárky pro rodinu?
 • Rodiče: víno, pivo, česká kuchařka, lázeňské oplatky atd..
 • Děti: čokolády, člověče nezlob se, knížky, krtečka atd..
Studium v USA?
 • během Vašeho pobytu musíte splnit 6 kreditů nebo 60-80 hodin
 • rodina Vám platí 500USD
 • Školu si vybíráte sami-Musí být, ale akreditované!!!
 • Může to být- angličtina, ekonomika, počítače, fotografování, sport atd..
Co po roce v USA?
- Zde máte 2 možnosti:
1. končíte 12 měsíc a poté máte 13. měsíc na procestování Ameriky tzv- Travel month
2. Můžete prodloužit se stejnou nebo jinou rodinou (s jinou rodinou je to pak stejné jako v procesu matching)

Snad jsem na nic nezapoměla a napsala jsem to nejpodstatnější.
Kdyby jste měli jakékoliv otázky nebojte se zeptat
Přeji Vám krásný den
Niki