Kanada

29. května 2015 v 22:07 | Niki |  Cestování
Zdravíčko,

Tak mám za sebou 4 denní výlet v Kanadě, který byl na jednu stranu úplně super a na druhou celkem na nic.

Proč na nic..? Jelikož jsme jely s čínskou autobusovou společností, tak si asik dokážete představit autobusovou posádku z většiny čínské populace. Onoo pro příště už víme proč to bylo tak levné. Pro vaší představu jsme ve třech lidech platily 396 dolarů, tz. 132dolarů na jednoho za ubytování a cestu, k tomu nás ještě na konci zkásli 8dolarů za den na dýškách pro řidiče a "průvodčí". Takže já jsem na konci platila nějakých 164 dolarů, což není vůbec špatné. No, ale!! Přišlo nám, že celý výlet se netýkal ničeho jiného než JÍDLA! Jakmile jsme ve čtvrtek nastoupily do autobusu tak po půlhodině nám začala paní "průvodčí" říkat jaké vstupy si můžeme koupit a taky jakou večeři, oběd či snídani. K tomu ty jídla byly v takové době, když jsme zrovna měli volno v Torontu, Ottawě či Montreálu. Myslím to tak, že jsme přijeli do určitého místa a skoro celá autobusová posádka šla na jídlo a my jsme šly trošku prozkoumat terén, aby jsme z toho taky něco měly, předtím než jsme jeli zase jinam. Takže lidi co byli na jídla z Kanady vlastně neměly vůbec nic, kromě teda plného břucha. Celkově mi to přišlo takové uspěchané a na všechno bylo málo času. Pořád jsme musely čekovat hodiny kolik je, aby jsme nepřišly pozdě. No a z většiny jsme vždycky dobíhaly a samozdřejmě byly poslední. Pro příště už vímE, že je lepší si půjčit auto a jet takhle někam sám, zorganizovat si to sám apod.

V autobuse jsme potkaly další dvě aupair(slovenka a francouzka), o kterých jsem já věděla přes FB. Musím, říct že jsme si fakt všechny dobře sedly a trip jsme si i tak užily. Sestaveníčko naší cestovní skupinky bylo tedy, Já, Simi, Ceci-Němka, Barča- Slovenka a Kee- Francouzka.

1.den
Z NYC jsme vyjeli po 8 hodině ranní. Cesta k Niagárům trvá asik 7 hodin. Po cestě jsme měly pár krátkych zastávek a taky jednu zástávku s první "atrakcí" a to muzeum skla. Samozdřejmě my jsme nešly, jelikož mi to přijdou vyhozené peníze a na druhou stranu taky nejsem člověk co obdivuje sklo! Takže jsme si šly sednout do takového malého občerstvení a čekaly jsme na ně. Kolem 4 jsme byly u Niagárů z USA strany. Výled byl krásný. Vyšlo nám taky počasí takže paráda. Pak jsme nasedly na autobus a jeli přes Kanadské hranice, kde všechno bylo bez problémů. Jakmile jsme byli v Kanadě tak jsme se jeli opět podívat na Niagáry, ale tentorát z Kanadské strany. Řeknu Vám, že je to ještě krásnější pohled než z té USA strany. Kolem 9 jsme přijeli na hotel, který byl fakt moc pěkný. Většina lidí šla spát. My jsme, ale šli na véču(jelikož jsme nebyly s němi) a pak taky kouknout na osvětlené Niagáry. Díky bohu, že hotel byl jenom 25 minut pěšky od nich.


USA strana

Kanadská strana
2.den
Ráno jsme vyjížděly kolem 8 a jeli přímo na Niagáry, kde jsme si koupily tour na lodi, která vás veme přímo k těm vodopádům. Byl to fakt úžasný zážitek. Určite jestli někdy pojedete na Niagáry, tak si zaplaťte tu tour za 25 doláčů, stojí to fakt za to. Po vodopádech jsme měli menší rozchod, jelikož jsme na další atrakci nešli. Nějaké divadlo či co. Další atrakci jsme spolu se Simi a Ceci využily, tak na půl. Šli jsme na Skylon Tower, ze kterého byl nádherný výhled na Niagáry. Druhá půlka programu byl jak jinak než oběd v Tower. Kolem 2-3 jsme odjížděli směr Toronto.

Fotky z lodě

Fotky z Skylon Tower

Z Toronta jsme toho, až tak moc nevyděli jelikož ten rozchod byl miniální. K tomu jsme byli ubytování uprostřed ničeho a i když jsme to večer zkoušely se někam dostat, tak jsme se akorát tak ztratily a nakonec to vzdaly.3.den
Jsme vyjížděli kolem půl 6 ráno. Jelikož jsme přišly večer pozdě tak jsme možná naspaly tak 3 možná 4 hodinky. V autobosu jsem, ale všechno dospala a vzbudila jsem se až v Ottawě, kde byla další zastávka. Tam jsme měli rozchod cca 2 hodinky, takže zase nic moc. Musím říct, že se mi Ottawa moc líbila. Ta atmosféra a taky některé ty stavby byly fakt moc hezké. Z Ottawy mám takovou menší story se Simi. Takže tady ji máte:

Jak jsme tak s holkama procházely město, hledaly něco k jídlu atd. tak jsme samozdřejmě ke konci trošku nestíhaly. Simi si k tomu musela ještě vybrat z bankomatu tak jsme holkám řekly ať jdou napřed a že je pak doběhneme. No u bankomatu se stala takova vec a to, že Simi když si vybírala tak ji to nedalo žádné peníze prostě se ani ta kasička na peníze neotevřela. Samozdřejmě to bych nebyla já, abych to nezkusila a nevybrala si taky, třeba se ty peníze nějak zasekly. No mě to peníze dalo a při to jsme viděla jak jsou nějaké peníze pod nimi. S hodou náhod jsme se začaly bavit s jedním Kanaďanem, který si vybíral hned po nás. Takže já spolu s ním, jsme se snažily dostat ty "zapadlé" peníze. On měl nachystané prsty a já obročky od slunečních brýlích. Jakmile se to otevřelo, on vzal svoje peníze a já strčila ty obroučky pod ty dvířka. No nakonec jsme se dozvěděly, že to žádné zapadlé peníze nejsou, ale že to jsou peníze banky. No prostě úplná komedie. Samozdřejmě jsme už nestíhaly, ale Simi prostě ty peníze chtěla zpátky tak jsme běžely za roh kde sídlila ta banka. Doběhly jsme tam řada jako kráva, a tak Simi se zeptala hnedka prvního jestli by ji nepustil. Vysvěstlila mu situaci, že jsme tu s tour a taky že nestíháme. Ten týpek ji odřekl, že tu čeká celý den takže smůla. Celkem idiot, ale co no. Pak jsme si se Simi tradičně daly běh k autobusu a přišly jsme asik o 20 minut pozdě. No paní průvodčí se moc netvářila, ale aspoň viděla že jsme utíkali takže snaha se cení ne..?:DZ Ottawy jsme jeli pak přímo do Montreálu, kde jsme stavěli u Olympijského stadionu. Většina autobusu si zaplatila lístek a my s holkama jsme na ně znovu čekaly. Trošku jsem přemýšlela jestli tam nemám jít taky, jelikož sport naprosto miluju, ale těch peněz mi bylo škoda. Když jsme pak dojeli do Montreálu, tak opět více než polovina šla na jídlo a my s holkama jsme prozkoumaly terén. Když jsme dojeli na hotel, který byl opět uprostřed ničeho, tak jsme to opět zkusily a a zeptaly se na recepci jestli je něco kolem. Tam nám řekli o jedné hospodě, která je poblíž. Když jsme tam došly tak tam vůbec, ale vůbec nikdo nebyl teda až na 2servírky a jednoho kuchaře. Dali jsme si drink a jídlo. Trošku jsme se zakecaly s čísnicí, která byla naprosto úžasná. Obědnala nám jídlo, které je proslulé v té oblasti a k tomu to bylo na účet podniku. A aby toho nebylo málo tak nám říkala o pár klubech v okolí, které jsou otevřené s tím že nás tam zaveze. Byla naprosto peckovní. Nakonec já s Barčou jsme nejely, jelikož jsme byly unavene. Simi a Ceci, měly dostatek energie takže jely.

Olympijský stadión


Montreál

4. Den
Jsme vyjížděli v 6 hodin s tím, že v 8 jsme přejížděli přes hranice. Na hranicích všechno proběhlo v pořádku. Po cestě jsme měli pár zastávek a taky jednu s další atrakcí a to nějaký park, který se dá obejít dokola. My si ho prošly tam kde jsme nemusely nic platit. Jak jinak. Do NYC jsme přijeli něco málo po 19 hodině.


Kanada se mi líbila moc. Škoda jen, že jsme neměly více času na prozkoumání. Příště fakt radši vzít auto. :))

Zajímavosti:
- V Montreálu se mluví Francouzky
- Kanadské peníze nejsou papírové, ale takové fóliové. Prý se připravují na budoucnostTo by bylo asik tak všechno.
Mějte se krásně
Niki

PS: Více fotek na rajčeti ;-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KIRAlame KIRAlame | E-mail | Web | 17. července 2018 v 1:04 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such situation leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, formed hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that water does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/how-to-reduce-swelling-during-pregnancy-fast-and-easy>how to reduce swelling while pregnant</a>

2 MirkaWhex MirkaWhex | E-mail | Web | 27. července 2018 v 18:07 | Reagovat

Peels can help to eliminate from most old changes of the skin cover. Procedures efficient at any time, suitable for skin layer of any type. After superficial exposure disappear small wrinkles, skin becomes smooth, without wrinkles. Regeneration – 3 days. The middle peeling beautifully struggles wrinkles (expression, old, affects small scars, removes freckles.
Adaptation – 7 days. Deep peeling doing in the beauty hospitals. This is maximum effective procedure, but requires long term adaptation – about thirty days.
<a href=http://chemicalpeel.in/what-does-chemical-peel-do-to-handle-with-your-skin-defects>what does a chemical peel do</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama