Duben 2015

Matching podruhé

30. dubna 2015 v 23:05 | Niki |  USA- NY- první rok
Zdravíčko,

Tak konečně mi ve středu otevřeli profil. Myslela jsem, že to bude trvat max 2 týdny, ale nakonec ho otevřeli po 3 týdnech od podání papírů. Ohledně mejlu co jsem jim psala posledně mi napsali, že bohužel mi rodiny z east coast bloknout nemůžou, ale že mi tam můžou napsat, že chci na west coast.

K dnešmímu dni už se mi ozvaly 4 rodiny. Ve zkratce:
Male- Kluk
Female- holka

1. rodina : Virginia- Male-10, Male-7, Female-4
2. rodina: New Jersey- Female-12
3. rodina: New York- Male-10, Male-8, Female-8, Male-7, Male-5
4. rodina: Virginia- Female-9, Male-6

Bohužel všechny rodiny jsou z east coast, takže zatím nikdo s kým bych si vyměnila pár mailů. Pro mě je zbytečné si s nimi vůbec začít psát nějak víc, když vím že k nim stejnak nepůjdu.

Jinak moje rodinka, už si našla au pair z Německa. Takže ti už to mají vyřešené ;-).

V sobotu jsem "oslavila" 8. měsíců v USA. Je to fakt mazec. Přijde mi, že ten čas zrychluje a zrychluje a to je jenom dobře. Už se nemůžu dočkat léta ♥. Za necelé 3 týdny už budu se Simčou v Kanadě, Jupííí. Po Kanadě doufám, že už začnu zase více cestovat. Pojedu za Simi, potom chceme do Marylandu, který má od sebe kousek a mě pořád v hlavě vrtá to Chicago, jelikož tam fakt chci. Do toho mám ještě 2 týdny dovolené, které začínám už pomalu plánovat. Je celkem těžké něco vymyslet, jelikož vůbec nevím kde nakonec skončím.

Tak to by bylo asik tak ve zkratce všechno.

Mějte se krásně ;-)

Více takových víkendů

24. dubna 2015 v 5:17 | Niki |  USA- NY- první rok
Zdravíčko,

Konečně tu máme čtvrtek večer a to znamená, že mám konečně volno. Jupíííííí. Tento týden se táhne teda neuvěřitelnou šnečí rychlostí a to pracuju jenom 4 dny.

Už ani nepočítám kolikrát za den kontroluju mail, s tím že jestli mi náhodou neotevřeli profil na aupair romu. Jde o to, že jsem se rozhodla prodloužit. Prostě vím, že kdybych jela do Londýna bez toho, abych to aspoň nezkusila tak bych si to dřív či později vyčítala a říkala si co kdybych fakt našla rodinu v mých vysněných lokalitách♥. Takže jakmile mi v pondělí poslali prodloužení na mail, já to hnedka vyplnila a čekala na HM až vyplní reference. Nakonec jsem to odeslala v pátek. V pondělí mi poslali mail s tím, že až budou mít papíry o škole tak mi pak jenom pošlou mail s tím, že mi ho otevřeli. No papíry o škole se nějak ztratily a tak jsem to hnedka posílala moji koordinátorce. Teďka jenom čekám na mail a do toho píšu další o tom, že chci jenom do určených lokatit. Snad to vyjde. držte palce:))

No nicméně jdu se rozepsat k nadpisu článku. Tenhle víkend byl úžasný, prosím více takových! V sobotu jsme tu měli neuvěřitelně krásné počasí 25°C. Jupííííí. S kamarádkou jsme se domluvily na picniku v Central parku, kde jsme si donesly ovoce, pivko a zmrzlinu. Prostě takový relax po celém týdnu. Central park byl až k prasknutí. Všude okolo bylo mega moc lidí. V Centrálu jsem byla 2 týdny zpátky a byl celkem prázdný.
V neděli jsem se konečně hecla a sedla na kolo. Na tohle jsem se těšila celou zimu. Miluju, když si sednu na kolo a jedu. Tentokrát jsem jela k oceánu, které je cca 9 mílí od baráku. Takže když jsem přijela domů měla jsem najetých cca 29 km . Na pláži bylo celkem větrno a né takové teplo jako v sobotu, ale co. Před pár týdny jsem si koupila Go Pro (obyčejnou) a vyzkoušela jsem jí právě v neděli. Budu se snažit z toho udělat nějaké video jestli to půjde,ať jde trošku vidět jak to tu vypadá ;-)


Už za měsíc budeme se Simčou v Kanadě. Bože jak já se těším to není možné. Chicago nakonec padlo, což mě celkem mrzí, ale tak snad ho stihnu v druhém roce jestli tu zůstanu.

Příští úterý máme poslední volejbal :(. Domluvili jsme se, že můžeme dát pár her venku, ale moc to nevidím jelikož k večeru je tu pořád mega kosa.No nicnémě od května začínám s "mým" týmem hrát beach volejbal na pláži, kde jsem byla právě v neděli. Jak já se těším to není možné. Kdybych tu měla ještě parťáka na tenis tak bych si asik žila jako v ráji, bohužel zatím žádného nemám. Od zítřka (vážně) začínám zase chodit běhat. Byla jsem minulý pátek a bylo to supr, bohužel od té doby se nemůžu nějak dokopat. Stáhla jsem si aplikaci, která mi určuje kolik mám za den uběhnout tak jsem zvědavá co ze mě za 8 týdnů bude. Aplikace se jmenuje Nike + running (narazila jsem na to na instagramu u houdičky-čs au pair), fakt je to super, ukazuje to trasu, kolik mil jsem uběhla a taky rychlost jakou zrovna běžím.

Zítra jdu s Carlou-Něm. aupair na bowling tak se už těším. Mějte se krásně a zase někdy ;-)

Co je u mě nového ?

13. dubna 2015 v 20:20 | Niki |  USA- NY- první rok
Zdravíčko,

Dneska mám ještě volno tak jsem si říkala, že bych mohla napsat co se v posledním týdnu událo. V sobotu mi konečně přišly papíry od agentury, na které jsem čekala jako na smilování. Né proto, že bych odsud chtěla nějak rychle vypadnout, ale proto, že bych už chtěla začít vybírat rodiny. Chtěla bych jen do 3 států a ta pravděbodobnost, že se mi někdo odtama ozve není moc vysoká. No papíry sice přišly, ale jenom půlka obsahu. Místo prodloužení a letenky tam byla jenom letenka domů. No kdyby tam bylo jenom prodloužení tak by mi to vůbec nevadilo. No nicméně napsala jsem paní co mi to poslala tak uvidíme co odepíše. Holky co se mnou přijely je dostaly už před týdnem dokonce i před 2 a měly tam papíry o prodloužení. No nevím jestli to dělají všude jinak nebo jen udělali chybu uvidíme.

Tento týden mi napsala Katie (bývalá HM) s nabídkou jestli nechci pracovat v její školce. Že mi pomůže dodělat certifikát, který potřebuju a v září můžu nastoupit. Řeknu Vám, že mi to docela popletlo hlavu. Naprosto nesnáším, přemýšlet o budoucnosti. Co a jak bude, jak se mám rozhodnout, kde mi bude lépe apod. Nesnáším to. Od října jsem skoro každý den přemýšlela jestli tu prodloužím nebo ne a to jsem tu prosím byla ani néé 2 měsíce. Nakonec jsem se rozhodla, že tu chci být a prostě si to tu užiju. No a minulý týden se mé myšlenky daly opět do pohybu. Řeknu Vám, že je to děs přemýšlet nad tím co bude, fakt že jo. No nic jiného, než přemýšlení teď nedělám. Ono to má své pro a proti. Do Londýna bych jela s tím, že budu mít konečně pořádnou práci a taky byh si našla ještě hlídání na odpoledne. Bydlela bych už sama na sebe, možná s volečkem ♥ taky bych se více vídala s mojí bývalou rodinkou a hlavně bych to domů měla blíže.

Ono to zní všechno strašně supr a všichni mí kamarádi mi radí ať to vemu, že tady to na život není. No asi mají pravdu, ale pak tu je takový ten vnitřní pocit, který mi říká ať tu zůstanu. Mým snem je to tu pořádně procestovat a mít vzpomínky na celý život. Neříkám, že se sem už nikdy nepodívám, to určitě Ano, ale už to nebude takové jako teď. Navíc svět je tak velký, že mám pocit že už teď jsem dost pozadu. Haha :D. Kéž bych dostala nějakou práci pro cestovateský časopis či něco podobného. To bych si žila jako v ráji, cestovala, fotila, psala články nebo natáčela a hlavně poznávala nové kultury, jak lidi žijí jinde apod. Pak je tu ještě další varianta a to se stát letuškou. No ono na jednu stranu to zní strašně supr, cestujete máte celkem slušné peníze atd., ale práce jako taková je náročná a fakt obdivuju lidi co to dělají. Haha, třeba jednou, až dám pár kilo dolů tak to zkusím a přihlásím se. Kdo ví, možná to vyjde, možná ne, ale tak za zkoušku nic nedám, ne?

Ani nevíte, jak jsem ráda, že je zima za mnou. Hned mám na svět lepší pohled a jak by řekla Simi se sluníčkem jde všechno lépe ;-). Celkem mě štvalo jak lidi postují fotky s Cali, Miami nebo od jinud. Jak se opolují a já tady chodím zimní bundě a čepce. O víkendu jsme měli naprosto nádherně a dneska to stejné.

V sobotu jsem byla v city, kde jsem navštívila American Museum of Natural History (mé první a poslední, nejsem muzeiní typ) a pak zbytek dne jsme s holkama strávily v Central parku. Central park a Broklyn bridge jsou méé nejoblibenější místa v NYC♥. V neděli jsem se chtěla vydat na kole k pláži, ale nakonec jsem zůstala doma, jelikož jsem skypovala s čížečkem ♥ a s taky mamkou♥. Navíc rodinka jela pryč, tak jsem toho využila a strávila celý den na zahradě v tichosti. Onoo, né že by mi vadili, ale občas potřebujete vypnout a užívat si ten klid.
To by asik tak bylo všechno, co jsem měla na srdci jsem už napsala. Tak mě napadlo jeslti máte něco co byste chtěli vědět o aupair nebo taky o usa. tak se ozvete a ja zkusim napsat nejaky clanek nebo tak. ;-) A na závěr ještě fotka se Simi.

Ze zadu máme ještě naše jména, ale bohužel fotku nemám, tak snad příště ;-)


Mějte se všichni krásně ;-)

Velikonoce

11. dubna 2015 v 4:09 | Niki |  USA- NY- první rok
Tak jsem si říkala, že bych mohla napsat článek o tom jak probíhají Velikonoce tady v USA.

Asik největší rozdíl mezi českými a americkými velikonocemi je den. V Čr se slaví v pondělí a v USA už den předem tedy v neděli. Rodina se sejde dohromady mají společný oběd nebo večeři.

Tradice v USA?

Přijde mi, že je to všechno o velikonočním zajíci. Je tu pár verzí, samozdřejmě hodně záleží jak to rodina podá svým dětem. U mojí staré HF v UK velikonoční zajíc schovává vajíčka po zahradě a děti je hledají. U moji USA rodinky děti hledají vajíčka taky s tím že ví že to schovávají rodiče. Co, ale vel. zajíc dělá je to, že během noci ze soboty na neděli jim nechává v košíku plno sladkostí a taky dárky.

Jelikož od čtvrtku mají děti prázdniny tak jsem se s nimi snažila vyrobit něco velikonočního. Se staršími jsme obmotávali vajička šňůrkou a s malým jsem dělali zajíce. Srandovní bylo, že když jsem dělali ty vajíčka tak nejstarší na mě že je rozbité. Tak se ptám kde a on mi to ukázal. No rozbité to bylo na začátku a konci.(Jak se vajíčko vyfoukává). Překvapilo mě, že tohle viděli poprvé.

Miluju reakce lidí co slyší poprvé o českých velikonocích. Jak moje UK rodinka tak i USA rodinka se divila tomu, že vlastně nás kluci na velikonoce bijou a hází do vody. V Uk jsem ukazovala i pár videí. Přišlo jim to legrační, ale taky trochu kruté. Tady jsem o tom jen trošku povídala a reakce podobné.

Srovnání Čr x USA velikonoci?
Upřímně se mi více líbí více české než ty americké. Naše tradice a zvyky nemají chybu. Sice jsem je jako malá nesnášela, jelikož můj brácha vždycky přišel s pytlem sladkostí a já chudák nic a ještě k tomu jsem byla "bita" :D a občas hozena do vany. Teď se mi, ale už velikonoce líbí. Myslím si, že mají své kouzlo a taky to není všechno o Easter Bunny(vel.zajíci).