Kdy už ta zima skončí..?

9. března 2015 v 4:02 | Niki |  USA- NY- první rok
Konečně jsem se probrala ze "zimního spánku" a rozhodla jsem se napsat článek o posledních 2 měsích v NY.

Nikdy bych neveřila, že v NY bude větší kosa ( -10°C dokonce i -17°C) a ještě více sněhu než u nás doma. Já jsem od mala milovala sníh. Stavění sněhuláka, koulovačky, jezdění na saních a v lepším případě na snowboardu. Nevím čím to je, možná tím, že už jsem starší, ale zimu už vůbec nemusím. Jednou, kdyby za celou zimu napadl sníh tak supeeer, ale né aby padal celé 2 měsíce a bůhví ještě jak dlouho.

Strašně moc jsem se těšila až stoupnu znova na prkno a pojedu si zajezdit, ale bohužel se letos asik nedočkám. Sice jsem našla super jednodenní zájezd do hor za krásnou cenu, ale bohužel nemám nikoho kdo by jel se mnou a samo se mi moc nechce. Tak možná to vyjde další rok. ;-)

Co se dá během zimy v NYC dělat..? Popravdě skoro nic (krom restaurací, muzeí, nakupování či starbucksu).
V NYC je nespočet muzeí všeho typu. Najdete tu například natural history museum, metropolitam museum of art, museum of the City of New York atd. Já zatím nikde nebyla, jelikož nemám moc v oblibě chodit do muzeí. Zatím mám naplánované natural history muzeum, ve kterém se natáčelo Noc v muzeu. (Já jsem totiž strašný magor na takové ty "filmové místa". Mohla bych to obcházet furt dokola.)

Jelikož se tu přes zimu nedá moc co dělat, tak jsem se rozhodla splnit si kredity do školy. Našla jsem si školu a s "nadšením" vyplnila přihášku. Školu mám každou neděli od rána do večera, a díky bohu jenom na 10 týdnů (s dnešním dnem už jenom 4 týdny a mám pokoj, Jupíí). Škola, mě vyšla na 500 dolarů co dostáváme od rodiny, takže jsem si nemusela doplácet. Ony skoro všechny kurzy co jsem našla vycházely kolem 650 a výš, takže ještě jsem na tom v podstatě ušetřila. Sice jsem chtěla tenis jako jeden z předmětů, ale bohužel jsem nenašla nic za dobrou cenu.

Škola je celkem fajn, beru 2 kurzy zaměřené na angličtinu. Jeden je konverzace, která je celkem dobrá a druhý kurz je gramatika, konverzace, čtení a poslouchání v jednom. Tenhle kurz mi dává celkem zabrat, jelikož moje gramatika je na bodu mrazu. Ono je pravda, že už nějakou dobu žiju v anglicky mluvících zemí a tedy všichni předpokládají, že angličtinu už musím mít v malíku, ale bohužel to tak není. Já se naučila tolik nových slovíček a frázích co bych dokázala vysvětlit jiným slovíčkem v angličtině, ale v češtině ani houby. Navíc jsem to odposlouchala takže občas mám fakt problém takové slovíčko napsat. Tak se tedy teď snažím studovat angličtinu i v mém volnu, abych nebyla za úplného vola když píšu. Je pravda, že začínám přemýšlet taky nad tím, že bych chtěla v budoucnu dělat něco s angličtinou. Haha ano jáá :D Pilný student. Není tomu dávno co jsem na střední angličtinu přímo nenáviděla. Vždycky jsem si říkala na co se učit nová slovíčka stačí taháčky a když byl nějaký úkol či sloh tak mi vždycky pomáhaly kamarádky výměnou za pomoc v informatice (Jojo, to byly časy). Občas si říkám jak jsem byla blbá a neučila jsem se to. No bohužel minulost se nedá změnit a já si z toho můžu tak akorát vzít ponaučení.

V lednu kamarádka oslavovala narozeniny s plnou parádou. Projely jsme se limuzínou po NYC se zastávkou na Times square a s konečnou v jednom z místních clubů. Večer byl fakt vydařený a myslím že jsme si ho všechny užily.


Strašně ráda bych chtěla napsat něco o únoru, ale vážně nevím co. V týdnu práce a o víkendu škola, nakupování či oběd nebo kafe v city. Občas si přes týden zajdu do kina či na bowling a to je tak všechno. Už se vážně nemůžu dočkat až začne léto to bude něco. Vytáhnu kolo a projedu se na pláž, taky nebudu muset chodit navlíknutá jako medvěd a tak dále...

Ajóóó, možná bych se mohla zmínit o tom, že jsem se zaregistrovala na volejbal. Sice byl zatím jenom jednou, ale už teď vím že mě to bude bavit. Lidi tam jsou na pohodu a hlavně já jsem happy jak tři grepy, že si můžu opět trochu zabouchat do balónu.


Až dokončím školu tak plánuju výlety a taky dovolené. To si, ale nechám na další článek, kde se o tom a taky o prodloužení rozepíšu více.

Teď už si valím lehnout jelikož zítra začínám brzo.
Přeji všem krásný start do nového týdne :) Mějte se ;-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama