Únor 2015


Washington D.C+ Virginia

17. února 2015 v 5:51 | Niki |  Cestování
Hip Hip Horayyy. Nový článek na světě. Mé předsevzetí jdou jedno po druhým pěkně do kytek. Nemít babi, která mi pořád říká jak nemá co číst a že už je to pěkně dlouho co jsem nenapsala tak snad usnu na vařínech a můj blog zůstane v zapomění.

Dneska jsem koukla do kalendáře a je to přesně měsíc co jsem byla v D.C. Je to naprosto nenormální jak to letí. Nejvíce mě tadyk asi štve, že některé týdny se táhnou rychlostí šneka a víkendy naopak naberou neskutečnou rychlost. Kdyby to bylo naopak tak by mi to, ale vůbec nevadilo. No konec žvatlání o tom jak to letí a šup šup na článek o D.C.

Nikdy bych nevěřila jak si D.C. a okolí zamiluju. Je to úplně něco jiného než NYC. Klid, pohoda, nikdo nespěchá, žádný ruch apod. Pokud nemáte D.C. na svém Bucket listu tak si ho rozhodně přidejte nebudete litovat.

Cesta Z NYC do D.C. trvá busem méně než 5 hodin a dáte za to stejně jak za kafé ve Starbucks. Neuvěřitelné co? Já naprosto miluju slevy, akce a podobné levné vychytávky. Ostatně kdo ne..?

První den byl naprosto vyčerpávající. Od příjezdu do D.C. jsme to vzaly pěkně hopem ke Capitolu, Washington monumentu, Lincoln memoriálu, Korean a veterans memoriálu, Martin Luther King memoriálu, Jeferson memoriálu až k Arlington cemetary, kde jsme stihly krásný západ slunce. Večer jsme pak zkoukly Bílý dům a zašly si na večeři a drink do Hard Rock Cafe. Po příjezdu k Simi jsem pak nemohla zavřít pusu. To soudsedství a barák kde bydlí je prostě wooow. Rodina úžasná, "pokojík" ještě více. No zní to naprosto snově až na krásných a milých 5 dětí o které se stará. Jak se říká něco za něco. Simi má u mě velký obdiv jelikož já bych to nedávala. Možná 4 ale 5 už ne. Ono je to dobré mít děti od 7-16 ale děti od miminkovského věku po 5 leté dvojčata plus teenager, jako to fakt? Fakt smekám.


Druhý den jsme měli naplánovaný Mount Vernon, který jsme samozdřejmě nestíhaly. Naštěstí Simi měla náhradní plán, který byl neskutečný. Jely jsme se podívat na Great falls. Počasí jsme měli opět na jedničku a nálada byla tedy ještě lepší. Nevím co bych o tomhle místě napsala, protože fotky mluví samy o sobě.


K večeru jsme se se Simi vrhly na vaření Svíčkové. Nooo fotku radši postovat nebudu, jelikož by si asik hodně z vás říkalo co to je? :D Každopádně všem chutnalo a to potěší. Večer jsme se pak vydaly do hospody, kde mě bohužel nepustili, jelikož jsem neměla pas. Nóó ono v NYC vás pustí na občanku či řidičák, ale ve Virginii si bez pasu v sobotu večer ani neškrtnete. Takže jsme to otočily směr frozen jogurt a pak oddělení s vínem v jednou obchodu.

V neděli jsme se pak vydaly do Mount Vernon. Bydliště Washingtna. Sice nám počasí teda nepřálo (byla mlha jako prase) ale i tak jsme si to užily. určitě to stojí za to,se tam jet podívat. Dozvěděly jsme se hodně zajímavých informací, prošly jsme domem kde Washington žil a taky jsme navštívily něco jako muzeum. Musím říct, že to mají vymakané. Video, obrázky, kino kde sněžilo či byla mlha no prostě bomba.


Večer jsme pak jely na Simčin au pair meeting, který byl formou bowlingu.


A po něm jsme ještě jely potkat simčiné americké kamarádky do jedné hospody. Braly jsme to tak, že na 90% nás nepustí, ale usmálo se na mě štěstí a pustili.

V Pondělí jsme si daly na čas a vstaly později. Jely jsme kouknout do jednoho šopin centra kde jsme si daly kafčo a koukly do pár obchodů. Samozdřejmě to bysme nebyly, aby jsme zase nestíhaly. Já myslela, že 2* je až až a onooo nééé není. My frajerky musíme být vždy něco extra a prostě bez cílového sprintového finiše by to prostě nešlo. Nevím kdo při nás stál, ale já to stihla přesně na chlup. V metru jsme už koukaly na pozdější autobusy a taky plánovaly kdo co vezme při závěrečném běhu. :D

Víkend jsem si naprosto užila. Už se těším na příští navštěvu D.C. a taky na Simi.

Mějte se krásně :))

PS: Více fotek mám na rajčeti