Halloween

8. listopadu 2014 v 15:52 | Niki |  USA- NY- první rok
Minulý týden byl jeden z nejznámějších svátků v Americe- Halloween.

Svátek připadá na 31.října. My slavíme dušičky a amíci slaví Halloween. Už v srpnu, když jsem přijela jsem viděla v obchodech plno dekorací, kostýmů, sladkostí atd. No prostě všude je to stejné. Jak u nás už v září jsou v obchodech čokoládoví mikuláši, čerti apod. tak tady jsou věci na halloween.

Co Američani fakt umí je výzdoba domů na Halloween. Něteré baráky jsou něco neuvěřitelného. Večer bych kolem nich nešla ani za nic. To tak jdete kolem baráků, kde jsou jsou pavučiny na keřích, hřibov na zahradě, ježibaby za stromem, nějaké to zombí atd. Přes den to miluju a obdivuju a večer to nenávidím.Letos Halloween vyšel fakt dobře jelikož byl v pátek. Děti už měsíc mluvili jen o Halloweenu. Jaký mají kostým, jaký já mám kostým, kolik dostanou sladkostí apod. No prostě halloweenská mánie.

Ve čtvrtek jsme celá rodina vykrojovali dýně.
PS: Víte, která dýně je moje..?

V pátek na halloween se děti oblékli už v maskách do školy. Nejmladší měl něco jako besídku. Samozdřejmě jsem nemohla chybět. Bylo to fakt roztomilé. Všechny děti seděli na lavičkách a zpívali písničky o halloweenu.

Když děti skončili ve škole, tak HM vzala malého, vyzvedla holku ve škole a jeli do Brooklynu, jelikož dělají trick and treat tam. Pro ty co neví co to je, tak to rychle vysvětlím. Takže babi čti pozorně. Děti se obléknou do kostýmu a chodí od baráku k baráku. Vždy když zaklepou na dveře a někdo jim otevře, tak děti řeknou trick and treat. Většinou lidi za dveřmi mají nakoupeno tunu sladkostí, takže když otevřou dveře a děti řeknou trick and treat tak lidi dají dětem nějakou tu sladkost. Já se toho bohužel nezúčastnila jelikož 2 děti odjeli s HM a nejstarší kluk chodil s kamarádem a s HD a taky jsem jela do city na promenádu, která byla teda veliká. Trvalo to kolem 2 až 3 hodin. Někteří teda měli fakt namakané kostýmy. Já kdybych je potkala takhle na ulici, tak utíkám co mi nohy stačí.

Bohužel, fotky mám rozmazané a videa nevím jak tu vložit. Tak je zkusím hodit na rajče a pak tu hodím odkaz.

To je asik tak všechno. Za chvíli jedu do city, vyzvednout Simču (bývalá spolužačka ze střední), která mě přijela navštívit (dělá au pair ve Washingtnu). Bude tu až do úterka takže to bude supr čupr. Rodinka ve čtvrtek odjela na Floridu do Disneylandu, takže jsem doma jenom se psem a máááám volno.

Mějte se fanfárově
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama