Listopad 2014

Podzimní NYC

30. listopadu 2014 v 15:00 | Niki

Páni toto ale letí. Dnes je poslední listopadový den a zítra už začíná prosinec. Už jenom 24. dní do Vánoc. Jupííííí. Sice já už si Vánoce udělala tento týden, kdy mi konečně došel nový telefon. Můj "staříček" už mi naznačoval celkem delší čas, že už je na odchodu. Tak jsem si řekla, že už je ten pravý čas na to koupit si nový.

Takže co odehrálo za tu dobu co odjela Simča?
Rodinka mi dojela ve středu. Snažila jsem se udělat Welcome dort, ale jaksik se mi nepovedl. No bohužel. Ve čtvrtek, pátek a v sobotu večer jsem pracovala. V něděli jsem pak byla v city.

Týden od 17. prosince se totálně táhnul. Byl to ten nejdelší a nejhorší týden v USA. V pondělí jsem zapoměla vrátit HM lístek na vlak a potom taky na nejmladšího logopedii. Jak se říká den blbec. V úterý mi chytla utěrka, ale naštěstí nic vážného. Ve středu a čtvrtek se díky bohu nic hrozného se nestalo. V sobotu jsem byla s Nikčou(aupair) tady u nás na oběď a v neděli jsme jely do city. Byly jsme v Central parku, kde jsem vyfotila pár foteček Niki pro její babičku. Večer jsem pak šla s Hančou, Carlou a ještě jednou němkou do kina na Mockingjay part 1. Konečně jsem se dočkala. Film byl naprosto úžasný a už se těším na druhý díl. Snad poprvé v životě vím jak to skončí, jelikož je to moje první knížka, kterou jsem přečetla a nebyla to povinná četba na maturitu.


Tento týden jsem dělala jenom do středy, protože ve čtvrtek bylo díkuvzdání. Američani tenhle svátek slaví snad ještě víc než Vánoce. Ráno jsem s rodinkou byla v city na promenádě, která byla krásná. Probíhalo to stylem obří balón, známá osobnost/i, představení- buď orchestr nebo tančení a pořád dokola. Končilo to Santou. Večer jsem jela s rodinkou na večeři k HD ségře. Poprvé jsem měla krocana, který s jejich tradiční omáčkou byl dobrý. Nejvíce jsem si pochutnala na dezertech.V pátek byl Black friday. Den, kde jsou všude nehorázně velké slevy a v obchodech je to šílené. To bych nebyla já abych nenavštívila nějaký ten obchod.

Dneska jedu do city na broklynský most s Hančou, která tam ještě nebyla.

Mějte krásnou neděli a zase někdy :))

Simi v NYC

30. listopadu 2014 v 0:46 | Niki |  USA- NY- první rok
Zase pozdě já vím, ale popravdě jsem poslední dobou neměla chuť "napsat" nějaký ten článek.

Takže tedy k slibovanému článku.

Simča do NYC dorazila v sobotu odpoledne. Haha to bych nebyla já, aby mi neujel vlak a nepřišla jsem pozdě. Se Simčou jsme se přivítaly jak jinak než ve velkém stylu. Udělala jsem jí malý transparent WELCOME IN NYC SIMI. Po přivítání jsme si to nemířily směr oběď, jelikož jsme obě umíraly hlady. Já stále nějak nemohla uvěřit, že s kamarádkou ze střední sedím na obedě v mém vysněném NYC. Ještě nedávno jsem měla na hodině angličtiny prezentaci o NYC a snila jsem o tom, že se tam v budoucnu podívám.

Po obědě jsme šli kam jinam než na Times square. Udělaly jsme si pár fotek ze všech stran, nakoukly do M&M´s, Disney obchodu a pak jsme se jen tak procházely uličkami Manhattnu. Došly jsme si na kafčo a pak jsme nastoupily na vlak. Doma jsem nejprve uvařila nějakou tu véču a pak jsme si pustily film a otevřely vínko.


V Něděli jsme tak trošku nakupovaly. Sice jsme měly plán obejít pár památek, ale touha po nakupování v NYC byla silnější. Nicméně jsme stihly aspoň Rockeffeler center a Bryant park. Na obou místech už mají led a bruslí se o sto šest. Jo a abych nezapoměla taky jsme byly v Central Grand station. Nejznámější vlakové nádraží v NYC, kde se natáčelo několik úžasných filmů.


Na pondělí jsem měla bohatý program, který nakonec nějak selhal. Do city jsme se dostaly kolem 11 a namířily si to směr dolní manhattan. Nejprve jsme viděly Flatiron Building. Celkem známa trojúhelníková budova v NYC. Noo a potom jsme narazily na ještě známější Marshalls, kde jsme zase nakupovaly. Potom jsme se šli podívat na barák Carrie Bradshaw (hlavní postava seriálu sex ve městě) a taky na památník dvojčat.


Úterý byl Simčin den odjezdu, takže jsme měly jenom půlku dne. Ráno jsme vyrazily poměrně brzo. Jelikož jsme neměly moc času na další průzkum NYC a taky na nakupování (haha :D), tak jsme se šli kouknout do Central parku. Počasí jsme měli krásné, prošli jsme půlku central parku, daly si kafčo a udělaly kouzelné podzimní fotky. Haha to bysme nebyly my, aby jsme neutíkaly na autobus. My dvě jsme prostě dvojka :D. Naposled jsme na bus utíkaly v Cambridge, kde jsme se krásně ztratily. Pro změnu tadyk jsme si proběhly 40 ulic v rekordním čase. Když jsme doběhly na autobus tak jsme zjistily, že autobus jede až za 45 minut :D. V tu chvíli jsem nevěděla jestli mám brečet a nebo se smát. Simča si tak trošku popletla časy. Nakonec jsme se rozloučily a Simča odjížděla směr Washington DC.


Halloween

8. listopadu 2014 v 15:52 | Niki |  USA- NY- první rok
Minulý týden byl jeden z nejznámějších svátků v Americe- Halloween.

Svátek připadá na 31.října. My slavíme dušičky a amíci slaví Halloween. Už v srpnu, když jsem přijela jsem viděla v obchodech plno dekorací, kostýmů, sladkostí atd. No prostě všude je to stejné. Jak u nás už v září jsou v obchodech čokoládoví mikuláši, čerti apod. tak tady jsou věci na halloween.

Co Američani fakt umí je výzdoba domů na Halloween. Něteré baráky jsou něco neuvěřitelného. Večer bych kolem nich nešla ani za nic. To tak jdete kolem baráků, kde jsou jsou pavučiny na keřích, hřibov na zahradě, ježibaby za stromem, nějaké to zombí atd. Přes den to miluju a obdivuju a večer to nenávidím.Letos Halloween vyšel fakt dobře jelikož byl v pátek. Děti už měsíc mluvili jen o Halloweenu. Jaký mají kostým, jaký já mám kostým, kolik dostanou sladkostí apod. No prostě halloweenská mánie.

Ve čtvrtek jsme celá rodina vykrojovali dýně.
PS: Víte, která dýně je moje..?

V pátek na halloween se děti oblékli už v maskách do školy. Nejmladší měl něco jako besídku. Samozdřejmě jsem nemohla chybět. Bylo to fakt roztomilé. Všechny děti seděli na lavičkách a zpívali písničky o halloweenu.

Když děti skončili ve škole, tak HM vzala malého, vyzvedla holku ve škole a jeli do Brooklynu, jelikož dělají trick and treat tam. Pro ty co neví co to je, tak to rychle vysvětlím. Takže babi čti pozorně. Děti se obléknou do kostýmu a chodí od baráku k baráku. Vždy když zaklepou na dveře a někdo jim otevře, tak děti řeknou trick and treat. Většinou lidi za dveřmi mají nakoupeno tunu sladkostí, takže když otevřou dveře a děti řeknou trick and treat tak lidi dají dětem nějakou tu sladkost. Já se toho bohužel nezúčastnila jelikož 2 děti odjeli s HM a nejstarší kluk chodil s kamarádem a s HD a taky jsem jela do city na promenádu, která byla teda veliká. Trvalo to kolem 2 až 3 hodin. Někteří teda měli fakt namakané kostýmy. Já kdybych je potkala takhle na ulici, tak utíkám co mi nohy stačí.

Bohužel, fotky mám rozmazané a videa nevím jak tu vložit. Tak je zkusím hodit na rajče a pak tu hodím odkaz.

To je asik tak všechno. Za chvíli jedu do city, vyzvednout Simču (bývalá spolužačka ze střední), která mě přijela navštívit (dělá au pair ve Washingtnu). Bude tu až do úterka takže to bude supr čupr. Rodinka ve čtvrtek odjela na Floridu do Disneylandu, takže jsem doma jenom se psem a máááám volno.

Mějte se fanfárově