Philadelphie

25. října 2014 v 8:10 | Niki |  Cestování
Jak už nadpis napovídá článek bude o mém dalším výletu. Tentokrát to bude o Philly, ve které jsem strávila krásné 3 dny.

Vše začalo když mi Maruš- česká au pair nabídla abych s ní jela do Philly a přespala u jejího amerického kamaráda, kterého zná z Prahy. První se mi ten nápad moc nezamlouval, ale nakonec jsem souhlasila a jela s ní. V pátek jsme naskočily na vlak, který nás dovezl na poslední zastávku v New Jersey. Zde si nás vyzveld Jeff a s ním jsme jely kouknout na Princeton-jedna z nejlepších univerzit ve státech. Potom jsme jely k němu domů, kde na nás čekala jeho rodina i s večeří. Po večeří jsme na chvíli poseděli, pokecali, naplánovali sobotu, koukli na film a šli spát.


V sobotu jsme brzo ráno vstali, Jeffova maminka nám udělala snídani, která byla vynikající. Po snídani jsme se vydali na vlak směr Philly. Počasí nám moc nepřálo trošku poprchalo a byly mraky. Ve Philly jsme strávili celý den. Navštívili jsme plno památek a známých míst. Jedno z těch nejznámějších míst byla socha Rockyho a taky rockyho schody, které jsme si všichni poctivě vyběhli.Navštívili jsme jedno z nejznámějších muzeí ve Philadelphii. Název si bohužel nepamatuju. Viděli jsme taky nejvýznamější místo ve Philly a to Independence Hall a Liberty Bell. K naší smůle lístky do Independence Hall byly vyprodané a ve frontě na Liberty bell nám zavřeli přímo před nosem. Viděli jsme čínskou čtrť a i dokonce českou vlajku vlající na jednou sloupu.(V ulici s vlajkama všech států).Samozdřejmě jsem taky ochutnala známý Philadelský Cheese steak. Večer jsme se pak procházeli kolem řeky a pak zapadli do pravé americké hospody.V neděli jsme jeli do parku, který je věnovaný památce zemřelých v NYC 2001.(Dvojčata). Jak památník dvojčat tak i tohle místo má něco do sebe. Bylo celkem smutné číst ty jména a vidět fotky lidí co zemřeli.


Před 11 hodinkou jsme se rozloučily s Jeffem a spolu s Maruš se vydaly směr Philly kouknout se do independence hall, na kterou jsme v sobotu neměly lístky. Byl to úžasný zážitek být v místnosti, kde byla psána historie. V místnosti kde byla podepsána Deklarace nezávislosti Washingtnem, Jeffersnem, Franklinem a spoustou dalších.


Taky jsme si znovu vystály frontu na Liberty bell. Jsem asik magnet na čechy nebo co, protože jsme ve frontě přímo před námi narazily na český pár. Prohodily jsme s nimi pár slov, dozvěděly se kam máme jet na dovču, co stojí k vidění v USA apod. Viděly jsme Liberty bell, udělaly fotky a pak hurá na autobus do NYC.

Cesta byla šílená. Normálně to trvá 2 hodinky. My chytli hroznou kolonu, takže cesta byla 3 hodinová.
Když jsem dorazila na naše vlakové nádraží, kde jsem si v pátek zamkla kolo s hrůzou v očích jsem to kolo neviděla. Někdo mi ho ukradl. Takže po vydařeném víkendu jsem byla ochuzena o kolo, ale na druhou stranu jsem viděla zas "kus" Ameriky.

Mějte se fanfárově a zase někdy :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama