2 měsíce v Amíkově

25. října 2014 v 8:20 | Niki |  USA- NY- první rok
Woooow,

Zase zírám s otevřenou hubou. Nemůžu uvěřit, že už tu jsem 2 měsíce. To jako fakt??

Co se za ten poslední měsíc odehrálo, dělo??
Začnu od začátku.

Po tom co jsem přijela z Bostnu bylo všechno fajn. Vše klapalo a klape tak jak má. Děti jsou fajn a rodiče taky. No prostě během týdne klasika hlídání, hlídání a zase hlídání.

Víkend (27-28.9) byl super. V neděli jsem se seznámila s další českou au pair. Já vím, že to není dobrý kamarádit se s češkama, ale tak co jiného mi zbývá, když jsem si s žádnou cizinkou pořádně nesedla.
No nicméně jsem viděla další kousek NYC. Byly jsme na první vlakové dráze co byla postavena v NYC. Potom jsme zamířily k baráku Carrie Bradshaw. Hlavní postava seriálu Sex ve městě. Udělaly jsme pár fotek a potom si to namířily směr kavárna Přátel, kterou k příležitosti 20 výročí otevřeli. Když jsme dorazily na místo a viděly frontu na 3 hodiny tak jsme to rovnou vzdaly, protože za prvé bylo už celkem pozdě a za druhé jsme chtěly stihnout západ slunce u Broklynského mostu.První týden v říjnu mi to nedalo a napsala jsem na aupair fb stránkách jestli někdo nechce jít do té kavárny. Ozvala se mi jedna holčina(Maruš), že by se tam ráda podívala. V pátek jsme si daly sraz a zamířily si to směr kavárna. Ve frontě jsme si počkaly cca 2 hodinky.
První dojmy byly všelijaké. Sice jsme dostaly kávu zadarmo a byly tam kostýny Přátel z prvních dílů, Joeho pes, oranžový gauč z kavárny(kde nás vyfotily), ale vůbec to nevypadalo stejně jak v seriálu. Celkem mě to zklamalo.

V sobotu Maruš slavila 21 narozeniny, tak jsme šli na párty. Anoo byla jsem na moji první americká "párty". První a taky poslední. :D Néé dělám si srandu, bylo to fajn. V neděli jsme byly v Central parku, kde jsme si užívaly nádherné počasíčko.

Druhý týden jsem bojovala s rýmou a bolestí v krku. Nakonec jsem se nějak vyléčila a mohla si užít víkend ve Philadelphii. ČLÁNEK NÍŽE.

Třetí víkend(17.-18.10) tedy minulý týden jsem si celkem užila. V sobotu jsem byla s au pair němkou Carly na pláži. Vydaly jsme se na kole, sice jsme se trošku ztratily, ale nakonec jsme vše našly a najely 33 km. Celkem slušné ne..?
V neděli jsem s Carly a Maruš byla v městě. Bylo to fajn jely jsme lodí na Staten Island, kde jsme si cestou vyfotily sochu svobody. Potom se Maruš odpojila a já s Carlou jela na menší nákupy. Koupit si halloweenský kostým a taky nějaké zimní oblečení jelikož začíná pořádná kosa. Je to tu jako na houpačce v sobotu jsme byly v tričku a kraťasích a v neděli to bylo na zimní bundu a boty. Neuvěřitelná kosa. Bylo kolem 5 stupňů.

Tenhle víkend byl celkem fajn, až na to počasí. Jeden den máme 7 stupňů a druhý 18 stupňů a tak pořád dokolečka. Dneska jsem měla takový odpočinkový a skype den. Konečně jsem po dvou měsících mluvila s mojí UK rodinkou. Bylo to něco neskutečného. Kluci už jsou tak velcí. Je to až hrůza jak mi všichni chybí. S Katie jsme pokecaly o všem možném. Řekly jsme si jak si navzájem všichni chybíme a taky že skype musíme dávat častěji. Pak jsem mluvila s mamkou, chvilku babi a s Marťou (kamarádka z USA, která byla v rematch, ale naštěstí už má rodinku). Večer jsem pak byla v kině s Niki- další aupair z česka na film Gone Girl.

Zítra jedu s jednou holčinou kouknout po obchodech a v neděli jedu do City jelikož mám cluster meeting.

Mějte se fanfárově. Užijte si víkend a zase někdy :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama