Říjen 2014

2 měsíce v Amíkově

25. října 2014 v 8:20 | Niki |  USA- NY- první rok
Woooow,

Zase zírám s otevřenou hubou. Nemůžu uvěřit, že už tu jsem 2 měsíce. To jako fakt??

Co se za ten poslední měsíc odehrálo, dělo??
Začnu od začátku.

Po tom co jsem přijela z Bostnu bylo všechno fajn. Vše klapalo a klape tak jak má. Děti jsou fajn a rodiče taky. No prostě během týdne klasika hlídání, hlídání a zase hlídání.

Víkend (27-28.9) byl super. V neděli jsem se seznámila s další českou au pair. Já vím, že to není dobrý kamarádit se s češkama, ale tak co jiného mi zbývá, když jsem si s žádnou cizinkou pořádně nesedla.
No nicméně jsem viděla další kousek NYC. Byly jsme na první vlakové dráze co byla postavena v NYC. Potom jsme zamířily k baráku Carrie Bradshaw. Hlavní postava seriálu Sex ve městě. Udělaly jsme pár fotek a potom si to namířily směr kavárna Přátel, kterou k příležitosti 20 výročí otevřeli. Když jsme dorazily na místo a viděly frontu na 3 hodiny tak jsme to rovnou vzdaly, protože za prvé bylo už celkem pozdě a za druhé jsme chtěly stihnout západ slunce u Broklynského mostu.První týden v říjnu mi to nedalo a napsala jsem na aupair fb stránkách jestli někdo nechce jít do té kavárny. Ozvala se mi jedna holčina(Maruš), že by se tam ráda podívala. V pátek jsme si daly sraz a zamířily si to směr kavárna. Ve frontě jsme si počkaly cca 2 hodinky.
První dojmy byly všelijaké. Sice jsme dostaly kávu zadarmo a byly tam kostýny Přátel z prvních dílů, Joeho pes, oranžový gauč z kavárny(kde nás vyfotily), ale vůbec to nevypadalo stejně jak v seriálu. Celkem mě to zklamalo.

V sobotu Maruš slavila 21 narozeniny, tak jsme šli na párty. Anoo byla jsem na moji první americká "párty". První a taky poslední. :D Néé dělám si srandu, bylo to fajn. V neděli jsme byly v Central parku, kde jsme si užívaly nádherné počasíčko.

Druhý týden jsem bojovala s rýmou a bolestí v krku. Nakonec jsem se nějak vyléčila a mohla si užít víkend ve Philadelphii. ČLÁNEK NÍŽE.

Třetí víkend(17.-18.10) tedy minulý týden jsem si celkem užila. V sobotu jsem byla s au pair němkou Carly na pláži. Vydaly jsme se na kole, sice jsme se trošku ztratily, ale nakonec jsme vše našly a najely 33 km. Celkem slušné ne..?
V neděli jsem s Carly a Maruš byla v městě. Bylo to fajn jely jsme lodí na Staten Island, kde jsme si cestou vyfotily sochu svobody. Potom se Maruš odpojila a já s Carlou jela na menší nákupy. Koupit si halloweenský kostým a taky nějaké zimní oblečení jelikož začíná pořádná kosa. Je to tu jako na houpačce v sobotu jsme byly v tričku a kraťasích a v neděli to bylo na zimní bundu a boty. Neuvěřitelná kosa. Bylo kolem 5 stupňů.

Tenhle víkend byl celkem fajn, až na to počasí. Jeden den máme 7 stupňů a druhý 18 stupňů a tak pořád dokolečka. Dneska jsem měla takový odpočinkový a skype den. Konečně jsem po dvou měsících mluvila s mojí UK rodinkou. Bylo to něco neskutečného. Kluci už jsou tak velcí. Je to až hrůza jak mi všichni chybí. S Katie jsme pokecaly o všem možném. Řekly jsme si jak si navzájem všichni chybíme a taky že skype musíme dávat častěji. Pak jsem mluvila s mamkou, chvilku babi a s Marťou (kamarádka z USA, která byla v rematch, ale naštěstí už má rodinku). Večer jsem pak byla v kině s Niki- další aupair z česka na film Gone Girl.

Zítra jedu s jednou holčinou kouknout po obchodech a v neděli jedu do City jelikož mám cluster meeting.

Mějte se fanfárově. Užijte si víkend a zase někdy :))

Philadelphie

25. října 2014 v 8:10 | Niki |  Cestování
Jak už nadpis napovídá článek bude o mém dalším výletu. Tentokrát to bude o Philly, ve které jsem strávila krásné 3 dny.

Vše začalo když mi Maruš- česká au pair nabídla abych s ní jela do Philly a přespala u jejího amerického kamaráda, kterého zná z Prahy. První se mi ten nápad moc nezamlouval, ale nakonec jsem souhlasila a jela s ní. V pátek jsme naskočily na vlak, který nás dovezl na poslední zastávku v New Jersey. Zde si nás vyzveld Jeff a s ním jsme jely kouknout na Princeton-jedna z nejlepších univerzit ve státech. Potom jsme jely k němu domů, kde na nás čekala jeho rodina i s večeří. Po večeří jsme na chvíli poseděli, pokecali, naplánovali sobotu, koukli na film a šli spát.


V sobotu jsme brzo ráno vstali, Jeffova maminka nám udělala snídani, která byla vynikající. Po snídani jsme se vydali na vlak směr Philly. Počasí nám moc nepřálo trošku poprchalo a byly mraky. Ve Philly jsme strávili celý den. Navštívili jsme plno památek a známých míst. Jedno z těch nejznámějších míst byla socha Rockyho a taky rockyho schody, které jsme si všichni poctivě vyběhli.Navštívili jsme jedno z nejznámějších muzeí ve Philadelphii. Název si bohužel nepamatuju. Viděli jsme taky nejvýznamější místo ve Philly a to Independence Hall a Liberty Bell. K naší smůle lístky do Independence Hall byly vyprodané a ve frontě na Liberty bell nám zavřeli přímo před nosem. Viděli jsme čínskou čtrť a i dokonce českou vlajku vlající na jednou sloupu.(V ulici s vlajkama všech států).Samozdřejmě jsem taky ochutnala známý Philadelský Cheese steak. Večer jsme se pak procházeli kolem řeky a pak zapadli do pravé americké hospody.V neděli jsme jeli do parku, který je věnovaný památce zemřelých v NYC 2001.(Dvojčata). Jak památník dvojčat tak i tohle místo má něco do sebe. Bylo celkem smutné číst ty jména a vidět fotky lidí co zemřeli.


Před 11 hodinkou jsme se rozloučily s Jeffem a spolu s Maruš se vydaly směr Philly kouknout se do independence hall, na kterou jsme v sobotu neměly lístky. Byl to úžasný zážitek být v místnosti, kde byla psána historie. V místnosti kde byla podepsána Deklarace nezávislosti Washingtnem, Jeffersnem, Franklinem a spoustou dalších.


Taky jsme si znovu vystály frontu na Liberty bell. Jsem asik magnet na čechy nebo co, protože jsme ve frontě přímo před námi narazily na český pár. Prohodily jsme s nimi pár slov, dozvěděly se kam máme jet na dovču, co stojí k vidění v USA apod. Viděly jsme Liberty bell, udělaly fotky a pak hurá na autobus do NYC.

Cesta byla šílená. Normálně to trvá 2 hodinky. My chytli hroznou kolonu, takže cesta byla 3 hodinová.
Když jsem dorazila na naše vlakové nádraží, kde jsem si v pátek zamkla kolo s hrůzou v očích jsem to kolo neviděla. Někdo mi ho ukradl. Takže po vydařeném víkendu jsem byla ochuzena o kolo, ale na druhou stranu jsem viděla zas "kus" Ameriky.

Mějte se fanfárově a zase někdy :))