Září 2014

Prodloužený víkend v Bostnu

27. září 2014 v 2:54 | Niki |  Cestování
Minulý týden v pátek jsem jela do Bostnu za Péťou (kamarádka z UK- byly jsme spolu v Thorpe parku).Rodiče jí odjeli na víkend pryč tak si mohla někoho pozvat. Já vyjela už v pátek( pracuju po-čt, takže nebyl problém jet v pátek). Do NYC to mám hoďku vlakem a pak další 4 hoďky busem do Bostnu. Jela jsem megabusem za nějakých 51 dolarů tam i zpátky takže supr cena. Do Bostnu jsem přijela před 4 hodinou našla Peťu a jeli jsme k ní domů. Seznámila jsem se s její HF a pak jsme šli na zmrzku z kokosového mléka. Mňamka. K večeru jsme měli naplánovaný menší nákup a pak Hard rock cafe- restaurace. No nicméně plány se mění. Jak jsme nakupovali tak za námi přišla holčina s tím, že za celou dobu co je v Bostnu neslyšela češtinu. Fakt sranda pozvala nás na drink. Později jsem se dozvěděla, že je z Nového Jičína a, že máme společných pár kamarádů. Sranda coo..?? :)) Taková náhoda. No nicméně přišli jsme domů asik v 1 ráno.

V sobotu jsme šli prozkoumat Boston. Peťa mě seznámila s jednou supr au pair Terkou, se kterou jsme šly společně do akvárka. Akvárko bylo úžasné. Sice tam nebyli delfíni, ale vynahradili to tučňáci. Poslední dobou zjišťuju jak si čím dál tím víc zamilovávám tučňáky. Mohla bych se na ně dívat hodiny. Po akvárku jsme měli sraz s Peťou(co se mnou byla na orientation). S hodou okolností za ni přijela Marťa (Parťačka na průzkum NYC). Šli jsme na zmrzku a potom konečně do Hard rock cafe. Večer jsme pak byli doma a spolu s Peťou a Terkou hráli společenskou hru.
Neděle byla krátká. Autobus zpátky do NYC mi jel v 1 a než jsem se vyhrabala z postele a posnídala tak jsem to tak akorát stihla.

Boston jsem si stoprocentně užila. Škoda jen, že to bylo na tak krátkou dobu. Snad se tam ještě někdy podívám.

Mějte se fanfárově. Teď už jdu vážně koukat na film. :))

Měsíc v Amíkově

27. září 2014 v 2:04 | Niki |  USA- NY- první rok
Tak včera to byl přesně měsíc co jsem v USA. Wooow.

Co se za ten měsíc stalo??
Navštívila jsem 3 státy, byla nakupovat, splnila jsem si jeden z mých největších snů a to že jsem byla na broklynském mostě.

Zatím klape všechno tak jak má, až teda na to že moje super kamarádka je v rematch. :/ Fakt mě to neskutečně štve.

Vím jaký je to pocit, odejít od rodiny. Já si v Anglii taky prošla svým a fakt to nikomu nepřeju. Jsem ráda, že taky mám rodinku jakou mám. :))

Včera a dneska měli děti prázdniny. Včera jsem měla všechny 3 na starosti, ale naštěstí nejstarší šel na playdate, mamka pracovala z domu takže malý byl doma a já s prostřední šla do kina na Dolphin tale 2. Haaa jako dobré hlídání koukat na film, který jsem chtěla vidět. Po kině jsem lakovala nehty. Jáááá opravdu jáá. Ne žádný fotbal nebo trampolína, ale lakování nehtů. :D :D Co se to se mnou děje??

Dneska byli všichni doma. Nabídli mi jestli s nimi nechci jet na farmu.Tak jsem souhlasila. Byl to úžasný zážitek jak z amerických filmů. Za chvíli je Halloween, takže dýních tam bylo požehnaně. Všichni se usmívali, a prostě celkově taková pohoda. Mají tu takovou tradici, že jezdí každý rok na farmu a vybírají dýně. Když píšu dýně tak opravdu dýně. To není jenom jedna nebo dvě, ale rovnou 9 dýní různých velikostí. Jak vybírá takové hledání dýní? Popsala bych to asik tak, že je jedno velké pole a všichni hledájí tu správnou. I já si jednu svojí našla. Haa moje první dýně co jsem si našla a potom utrhla. :) Hezký to zážitek.


Potom jsme si dali pečenou kukuřici předtím ještě prošli labyrintem pro děti a jeli domů.
Můj první měsíc bych ohodnotila 9. :)

Mějte se fanfárově. Já jdu dát film a spát. Zítra víkend ♥

hůůůů toto ale letí

22. září 2014 v 4:04 | Niki |  USA- NY- první rok
Já vím pěkně na to tadyk prdím a už zase nějaký ten pátek jsem nenapsala. Nevěřila bych ale vážně na to nemám čas. Takže abych začala pěkně od začátku.

Můj poslední příspěvek byl o orientation, který byl zakončen ve čtvrtek tím, že si mě rodinka vyzvedla přímo na hotelu v jedné velké hale kde nás bylo pár au pair čekajících na rodinky. Přivítání s mojí rodinkou bylo hezký. Vyzvedl mě host dad s dětmi(HM musela být v práci). Po přivítaní jsem se rozloučila s holkama, nabrala kufr a vydala se směr novým dobrodružstvím s mojí novou HF. Cesta byla celkem rychlá. Doma mi ukázali co a jak a potom jsme se vydali na pláž, kterou mám asik 10 minut autem. Jak já moře-oceán a pláže miluju to není možný. Večer jsme pak šli na společnou véču a já poprvé měla hamburger a americké pivo.

Pátek byl ve znamení seznámení se s dětmi. Trošku si s nimi pohrát poznat je.
V sobotu jsem se vydala do New York City s Martou a Giadou(italská au pair). Woooow. Já prostě neměla slov. Ono se to fakt dělo-děje a já jsem v Americe a k tomu na times square. Prostě dreams come true.V neděli jsem si vyspávala a později jsem se šla kouknout po okolí.

První pracovní týden byl celkem záhul. Po "práci" jsem padala přímo na hubu do postele totálně vyšťavená. Strarší děti byli fajn s menším to bylo trošku težší. Je to těžký pořád myslím na mé kluky ušaté. Fakt mi moc chybí, ještě že jsem s Katie v kontaktu a píšeme si zprávy a posíláme fotky navzájem. Taky jsem měla pár lekcí řízení s HD. Mám auto velké jako kráva a to doslova. O víkendu jsem byla opět s Marťou v NYC a konečně jsem byla na broklynském mostě a v cetral parku. Já NYC prostě miluju (hahaha chci vidět co budu říkat za pár týdnů- měsíců).
Druhý týden už jsem se zaběhla do režimu. S řízením problémy nemám, je to o dost jednodušší řídit automat. Děti pořád stejně fajnoví a s malým už to šlo o dost lépe. O víkendu jsem pak byla za Marťou v New Jersey tak trochu nakupovat a v neděli jsme byly v NYC jen tak na procházku kolem řeky Hudson a kafé.Třetí týden už jsem řídila sama. Starší nevozím. Ráno je vyprovázím na autobus, který nám stojí přímo před barákem. Je to supeeeer. Jak z amerických filmech. Mladšího už vozím do školky, kterou má 2,5 hoďky pondělí a středa. Chodíme spolu do parku, knihovny a procházky kolem baráku. Zrovna dneska jsem se vrátila z Bostnu, kde jsem byla za Péťou. Článek bude. :)

Zítra začíná můj 4 pracovní týden a fakt nedokážu uvěřit, že jsem tu už měsíc.Wooooow.

No nic já jdu spát jsem totálně unavená
Mějte se fanfárově a zase někdy :))