Orientation= školení

28. srpna 2014 v 5:42 | Niki |  USA- NY- první rok
Takže Orientation neboli školení probíhá 3 dny. Jde o to aby au pairs poznaly americkou kulturu, děti, výchovu atd atd. prostě vše o američanech. Kromě američanech tu děláme kurz první pomoci, ke kterému jsme dostaly prohlášení, že jsme ho dělaly. Takže aspoň nějaké plus.

Jak probíhá celý den a taky orientation?

Každé ráno v 6:30 nás probudí recepce, která volá že už máme vstávat. Od 7 se servíruje snídaně stylem švédských stolů. Od vajíček po marmelády, je tam taky na výběr kaše, lupínky, bůlky a taky tousty. Po snídani máme chvli čas než začne dlouhé vzdělávání, které trvá od 8 hodin do 5(včera) dneska jsme dokonce končily v 6.30. Není to trošku crazy? Naše přednášející Sandy- američanka je tak trošku šílená. Nějak mi ani holkám nepadla do oka, asik to bude tou přetvářkou. :D V celém dnu, kdy jenom sedíme ve velké místnosti máme každou hodinu kolem 10 minut volno. Tady když se řekne 10 minut tak je to opravdu 10 né 12 minut jak to bývá doma. Viď mami?? Dneska se nám s holkama stalo, že jsme si šli pro kafe a trvalo to víc než 10 minut, a když jsme přišli pozdě tak už jsme měli talk s naštvanou Sandy o tom jak Host family pozdní příchody nerespektují.

Pak mě taky neskutečně baví jak Sandy zabavuje telefony během školení. Občas prochází uličkami a zabavuje jeden telefon za druhým. Včera my čs au pairs byly nejlepší v maskování telefonů. Dnes mi přišlo jakoby jsme měly špatnou auru. První komu sebrala telefon jsem byla samozdřejmě já. Zjevila se za mnou jako duch ani holky ji neviděly a to si vždycky říkáme, že jde sandy schovejte to. Vzápětí za mnou ho vzala nějaké němce a po němce následovala Marťa. Můžu vám říct, že je to snad nejhorší věc co se může stát. Bez telefonu ani ránu. Hahaha.

Celé školení je takové nudné sice občas jsou světlé chvilky, ale ani zdaleka se to nevyrovná těm nudným. :D

Kolem 12:30 máme hodinovou přestávku na oběď opět švédské stoly (včera to byla mňamka dobré masíčko, tortilky , salát a samozřejmě dezert. Dneska nic mooc- salát, kaše, kuře které teda nestálo za nic, ale za to dezert ten byl výborný- chocolate brownies, carrot cake a ještě jeden, který nevím jak se jmenoval ale byl výborný) Potom opět školení o dalších "užitečných" informacích. V 6.30 (včera 5) konec školení= večeře. Dneska byla docela dobrá výborný salát za to pizza nestála za nic. K tomu byl, ale cheesecake, kterej byl naprosto výborný. Včera jsme si vybraly večeři z jídelního lístku jelikož skoro většina holek jela na výlet do NYC. Já a ještě dvě další holčiny jsme se šli projít kolem hotelu. K večeru jsem pak zalehla a spala.

Dneska jsme měly s čs aupairs poslední delší meeting dohromady. Musím říct, že ty holky naprosto miluju. To není možné jak si rozumíme. Fakt je to super aspoň mám kam jezdit na dovlovené s ubytováním zadarmo. Hahahha :D . Jojo taková Cali-Los Angeles se bude hodin.


Zítra máme další vzdělávání a ve 3 hodinky si pro mě přijede rodinka. To bude sranda to seznamování a všechno dohromady a jáááj už se fakt nemůžu dočkat. :D

Jinak na orientation jsme dostali velkou složku se všemi informacemi ohledně USA, dětí, první pomoci atd. Taky máme stylová Au pair trička a prupisky.


Na otázky tak coo jak je v Americe? co NY? Ještě neznám odpoveď jelikož jsme celé dny zavřené v místnostech a na poznávání NY není moc času. Až to tu skončí což je zítra myslím, že budu v trošku větší civilizaci než tady takže pak podám zprávy.

Mějte se fanfárově. Já jdu spát máme tu půl 12 a vy v čr za chvíli vstáváte do práce. To je hrozné co??? :))

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama