Červen 2014

Slavíme + týden bez host dad

7. června 2014 v 10:00 | Niki |  Southfields
Hezké ráno všem :) Máme tu konečně sobotu a trochu toho odpočinku. Tento týden byl vcelku náročnější. Host dad v neděli odjel na služební cestu do Qatar (malý stát u Saudské Arábie). Pro mě se vcelku nic nezměnilo až na to že jsem 2 dny pracovala trošku déle, ne protože Dave s náma nebyl, ale protože Katie měla nějaké učení navíc(je učitelka). Popravdě mi to vůbec nevadilo, protože zaprvé odpoledne nemám moc co dělat, za druhé nějaké extra penízky navíc se hodí a za třetí já ty kluky ušatý prostě miluju. Od té doby co přijeli z dovči jsou jak vyměnění. Né, že by mě předtím neměli moc rádi, ale teďka je to takové lepšejší. Už jsme na té správné vlně na 250% ;-).

Ve středu jsme měli nejdelší den spolu vůbec(7am-8pm). Myslím, že jsme si ho pořádně užili. Sice pršelo celý den, ale vymyslela jsem asik zatím nejlepší aktivitu(když prší) za tu dobu co tu jsem. Vyráběli jsme robota. Kluci byli naprsoto nadšeni z myšlenky vyrobit robota. vzala jsem pár kartonů a společně jsme ho nabarvili tempertama. Po sestavění robota bych vám přála vidět ty jejich rozzářené oči, když na něho koukali a pak taky jak ho nadšeně ukazovali mamce.

Po večerech jsme s Katie vždycky pokecaly co a jak a jeden večer byl fakt bombovej. Konečně jsem se odhodlala ji říct o mojí "první rodince", která tak trochu nevyšla. Byla jsem až překvapená, že to podala jak to podala, protože jsem se toho celkem bála říct jak to bylo s mým začátkem tady v UK. No na začátku jsem k nim moc upřímná nebyla, ale to jenom kvůli tomu, že jsem s nima chtěla být. Radši ani nepočítám ty rodinky co mi řekly ne, poté když jsem řekla, že jaksik má první rodinka nevyšla. Taky mi říkala, že už začla hledat novou au pair. Asi bych kecala, kdybych řekla že to se mnou vůbec nic neudělalo. Je to celkem divné a taky smutné tohle téma řešit, protože je mám opravdu ráda, ale vím že je na čase jít. No nicméně líbí se jí jedna holčila z Maďarska tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Co mě, ale opravdu dostalo byla věta, že hledá novou au pair přesně jako já. Respektive hledá mé druhé já. No já se málem rozbulela, když to řekla.

Minulý týden v pátek jsme oslavily Katie narozeniny. Upekla jsem jí dort, který sklidil velký úspěch jak po vzhledové tak i chuťové stránce. Jak by řekli kluci I don´t like it, I love it ;-). Taky dárečky co jsem ji dala ji dostaly. Udělala jsem ji takovou koláž s pár fotkama kluků a mamča mi přivezla nějaké mé výrobky (šperky) z Čr.


Minulý týden v sobotu se konal piknik čechů a slováků v Hyde parku spojený s volejbalem. Ono to na začátku měl být volejbal spojený s piknikem, ale většina lidí seděla. Bylo to celkem dobrý, seznámila jsem se z dalšími lidmi takže celkem fajn. ;-)


V Neděli jsem pak byla s Béďou v Londýně na kolečkových. Každou neděli se tam jezdí přes centrum oxford street, notthinghill a hyde park. Je to fakt dobrá akce se spousty lidí, teda až někdy na ty cesty co stojí o hubu.

Jinak co se týče USA jsem ve stádiu vyřizování víza. Řeknu vám je to děs. Vůbec jsem se v tom nevyznala. Takže budoucím au pairs co chcou do USA good luck s vízama ;-) je to vopruz.

Mějte se fanfárově a zase někdy :)

Prázdniny

6. června 2014 v 23:41 | Niki |  Southfields
Sice už je to týden co se mi zpátky vrátila rodinka z dovolené a mamka odleťela zpátky do ČR, ale říkala jsem si, že by to chtělo článek o tom jaké prázdniny to byly.

Před 14 dny ve čtvrtek mi rodinka odjela na dovču do Edinburgu a já si v ten stejný den vyzvedávala mamku na letišti. To bych nebyla já, abych nevymysela nějaký vtip. Nicméně tentokrát to nějak nevyšlo mamka to měla dobře ošéfované. Domů jsme dojeli utahané kolem půl 3 ráno. Ráno nás v 9 zbudila uklízečka takže spánek nic moc, ale tak co se dá dělat mamka tu nepřijela, proto aby jsme se válely celý den v posteli. Pátek byl takový pohodový ukázala jsem jí okolí kde bydlím a pak jsem pádila na odpolední hlídání, které jsem vážně nechtěla zrušit.

V sobotu jsme byly na celodením výletě u moře. Přijeli jsme do Brightonu a pak jsme pokračovali směr Eastbourne. Byl to bechderoucí zážitek, na který nikdy nezaponenu. Miluju moře a taky přírodu, takže když se tyhle 2 věcí spojí dohromady je to prostě nádhera. Domů jsme přijely unavení ještě více než den předtím.
V neděli jsem naplánovala výlet lodí po Temži a pak taky konečně oko. Musím říct, že loď byla hrozná, jelikož jsme seděli dole a ta atmosféra nebyla taková jako naposled, když jsem tam byla s Béďou. Nemám ani fotky jak jsem byla naštvaná. K oku bych asik řekla, že to bylo neskutečné. Všechno vidět s nadhledem. Já si už konečně udělala jasno kde co všechno je. Ano, ikdyž skoro každý víkend jezdím do centra tak jsem stále nevěděla přesně co je vedle čeho apod. Taky jsem se viděla se Simčou, která se stěhovala ze svojí rodinkou do Anglie. Takže odteď už máme společný čas ;-)

Od pondělka nám počasí tak trošku nepřálo a bylo hnusně až do čtvrtka, kdy mamka odjížděla. Chaaa celkem sranda, protože odletěla a ten den se krásně vyjasnilo a bylo nádherně. Přes týden jsme pak byly na oxford street, v sea life-mořský svět (kde je to naprosto úžasné a je teda dobrý tam zajít když jste už v Londýně) taky jsme obešly 3 muzea. Já teda muza moc nemusím spíše vůbec, ale 2 se mi naprosto líbily, třetí byla pro mě nuda.

Sea life

Nature and science muzeums

V týdnu mi přišel dárek od mojí host family. Ti co neumí anglicky(babi pro tebe) Píšou že mi gratulují k nové práci a taky že rodina z New Yorku je šťasná že mě má.No není to krásný? Já je prostě žeru.
Bude to pro mě celkem těžké odejít, protože kluci mi neskutečně přirostli k srdci.

Týden s mamkou jsem si neskutečně užila. Bylo to dokonalé až teda na to počasí, ale tak přeci jenom je to Anglie a já už jsi celkem zvykla.

Přeji všem krásný víkend a mějte se fanfárově ;-)

Brighton

2. června 2014 v 22:21 | Niki |  Cestování
Musím říct, že tohle město jsem si fakt oblíbila. Taková ta eufórie, když vypadnete z velkoměsta do malinkého města, kde skoro nikdo není je úžasná věc a ještě navíc k tomu moře a sluníčko. No co víííc si přát :) já byla jak v sedmém nebi.

S Béďou jsme přijeli kolem 10 hodiny do Brightnu a čekali jsme na další dvě slečny, které se k nám připojily. Noo, abych řekla pravdu, jedna byla super a ta druhá mi prostě nepadla do oka. Potom co jsme se seznámily jsme šli přímo k moři, kde jsme si sedly. Ty joo možná, že jsme tam seděli hoďku a půl ne-li více a užívali jsme si tu pohodu a hlavně to ticho. Pak jsme si dali zmrzku šli na oběď a potom jsme prozkoumaly terén podél moře. Já si připadala jako na dovolené u moře. Sluníčko pálilo trošku větřík a ta atmosféra byla prostě úžasná. Na pláži jsme taky oslavili Bédi narozky se šáněm jak to má být ;-). Nakonec jsme šli na Brighton Pier kde jsou různé kolotoče, ale taky stánky z jídlem nebo takové ty stánky když se snažíš něco vyhrát. :D Já to teda zkoušela, protože měli úžasný velký plyšáky z já padouch, ale bohužel nic. Nakonec jsme odjížděli kolem půl sedmé, já teda naprosto unavená. Domů jsem se dostala po 11. Zamířila jsem to rovnou do postele.