Květen 2014

Match!!!

20. května 2014 v 23:43 | Niki |  USA- NY- první rok

Hahaaaaa a je to tadyyy!

Sice je to jen pár dní, co jsem byla přijata do programu, ale za tu dobu mi padly 2 rodinky do oka. První je ta, která si vybrala někoho jiného a ta druhá je rodinka z NY. Po rozhovoru s bývalou au pair jsem byla na 95% rozhodnuta, že si je teda vyberu rodinku z NY. Pak jsem si taky udělala seznam pro a proti a usoudila jsem, že je trošku blbost se koukat na lokalitu na které tak nezáleží. A proto jsem si vybrala rodinku z NY. Jak to tak vypadá poletím kole 25. srpna. Hahaaaaa.

Během dneška se mi ještě ozvala rodinka č.7 z Washingtonu a taky rodinka č.8 z Connecticutu. Obě se mi zdály takové neslané nemastné. Abych řekla pravdu možná by mé rozhodnutí trošku zpomalila rodinka, která by byla z Californie nebo někde z countryside, ale kdo víí. :)

Ve čtvrtek mi přijede mamka, tak už se těším až navštívíme všechno na mém seznamu a taky samozdřejmě na ní.

No nic jdu si lehnout zítra mě čeká dlouhý den..:D

Mějte se fanfárově :))

Dobré i špatné zprávy

20. května 2014 v 11:07 | Niki |  USA- NY- první rok
Tak mám za sebou skype s rodinkou č.4. a musím říct, že to bylo podle mých očekávání. Volala jsem teda jenom s maminkou a na začátku se ani nezeptala jak se mám nebo třeba ráda tě poznávám. Hned se vrhla na otázky a já jsem jenom odpovídala. Skype celkem blbnul, tak to občas bylo celkem na houby. Podle toho jak jsme volali asik jenom 20 minut, tak jsem usoudila, že tahle rodinka teda asik néé.

Do toho mi rodinka č.3 napsala, že se po dlouhém rozhodování rozhodli pro jinou holčinu, což mě na jednu stranu trošku zklamalo, protože byli fakt sympaťáci a okolí kde bydlí je fakt bombové, ale jejich volba asi to tak mělo být.

Pak rodinka č.2 z NY. Mi napsala, že jsou ze mě nadšeni a byli by rádi kdybych s nimi byla další rok. Moc mě to potěšilo, protože skype s nimi byl pohodovej a celkově se mi to všechno líbilo. Ale, teď nastává otázka jestli se mi chce bydlet v NY. Jak jsem psala NY je můj sen, ale abych tam bydlela rok? to je jako Londýn, který už mám tak trošku plné zuby a to tím, že je tu tolik lidí a je to prostě velkoměsto. Včera jsem ji psala, že ji dát dneska večer vědět, ja jsem se teda rozhodla. Já fakt nevííím. Za chvíli mám skype s jejich minulou au pair, která jen tak btw je češka a byla taky v Londýně jako já před tím než odjela do Ameriky. Už jsem si s ní sice psala a říkala, že nelituje toho že si vybrala je, protože ten rok byl úžasnej.

Mimo to rodinka č.6 se mi vymazala z roomu, takže už ji nemůžu vidět. Asi už si našla au pair.

Dneska se mi ozvala rodinka č.7. z Washingtnu. 2 děti 5 a 7 let.
Na fotkách jsou sympatičtí a dopis mají taky dobrej, ale už tak když jsem si to četla tak jsem měla takový divný pocit. Noo kdo ví třeba se vybarví, uvidíme.

Skype s rodinkou č.3 a 2

19. května 2014 v 14:53 | Niki |  USA- NY- první rok
Tak včera jsem měla domluvený skype s rodinkou č. 3 a pak taky i neplánovaný skype s rodinkou č. 2.

Nejprve rodinka č.3.
Skype jsme měli domluvený na 1 hoďku mého času. Přesně v jednu mi zavolali. Na první pohled moc sympatičtí rodiče. Volali jsem asik 45 minut a skype byl příjemný. Říkali mi o okolí, kde co všechno je, taky o dětech a nakonec měli pár otázek na mě, typu proč chci do USA, Co dělám teď ve volném čase v Londýně, co bylo nejhorší na tom když jsem přijela do Londýna, jak bych řešila různé situace atd. Pak jsem měla i pár otázek já na, které mi upřímně odpověděli. Na rodince se mi líbí, že jsou pohodoví, bydlí kousek od města a taky, že nemají přesné pravidla. Jde viděť, že už nějakou tu au pair měli a taky ví jak to chodí, že je důležité aby se jejich au pair cítila s nimi dobře. Rozloučili jsme se tím že to byl lovely rozhovor.

Po skype jsem konečně taky napsala rodince č.2, že teda by mě zajímalo více info atd. Ti mi rychlostí blesku odpověděli jestli nedáme za 20 minut skype. Tak si říkám, když už jsem v tom skypování tak zvládnu ještě jednu.

Rodinka č.2
Myslela jsem si jak to bude divné, že když už se mi na začátku nelíbili tak se mi nebudou ani na skype líbit tudíž to bude zbytečné, ale extrémně jsem se zmílila. Když mi zavolali tak zrovna byli v kuchyni na Ipadu nebo Ipodu nevím já se v tom nevyznám ale jedno z toho to bylo. Tatínek na fotkách vypadá trošku jako mafián, ale ve skutečnosti je to sympaťák a maminka sympaťačka taky. Do rozhovoru byli zapojeny i děti což se mi moc líbila. Rodinka mi říkala o okolí, že je 5km od nich pláž a asik 15 km je centrum NY. Já popravdě do NY moc nechtěla i když je to můj sen to tam navštívit, ale bydlet v NY to je stejné jak Londýn hodně lidí a to není moc pro mě jak jsem si poslední dobou všimla. Taky mi říkali, že přede mnou měli au pair češku a taky když si s ní volali byla au pair v Londýně jako já. Tatínek je celkem vtipálek u skypu jsem se fakt docela dost nasmála. Co mě ale dostalo byla hláška maminky, která směřovala na moji angličtinu a to tím, že chytám britský přízvuk :DDDDDD fakt mě to dostalo, protože to si fakt nemyslím.Já jsem ráda, že už mluvím souvislé věty a už nemusím přemýšlet na slovíčky, protože nevím jak ale naskakují mi samy.Chachaa. Skype byl dost pohodový a fakt se mi zalíbili jak ti první. teď uvidím, jak to půjde dál.

Když jsem si s nima dopovídala tak se mi ozvala další rodinka č 5. Jsou z Philadelphie a mají jenom jedno dítě a to kluka 4 roky, takže pohodička oproti ostatním. Když jsem si četla jejich dopis tak jsem si rovnou řekla, že ti teda ne. Jsou vegetariáni, ale v dopise mají že au pair maso jíst může. Pak taky, že jejich naboženství je Sikh. Nosí na hlavě nějaký šátek aby jim nešly vidět vlasy. Noo a já prostě z principu nechci rodiny, které jsou židovské, nebo budhisti či cokoliv podobného. Takže jsem jim napsala, že si myslím že nejsem ta pravá au pair pro ně.

Dneska mám skype s rodinkou č.4 tak uvidíme. Na fotkách moc sympatičtí a dopis mají taky pěkný. Co se mi na nich, ale nelíbí je rozvrh jak bych pracovala. Neděle odpoledne a občas i soboty a to jako se mi fakt nechce, ale uvidíme jak se mi zalíbí.

Ráno se mi ozvala rodinka č.6 Marylad-Silver Spring, 2 děti- 3a 5 let. Dopis mají moc pěkný, ale au pair shání až od října či listopadu a to fakt asik ne.

Dneska je v Londýně nádherné počasí, takové vedro jsem tu ještě fakt nezažila snad to vydrží.

Mějte se fanfárově

Yeaaahhhh! Matching!

18. května 2014 v 1:27 | Niki |  USA- NY- první rok
Omlouvám se, že píšu zas po delší odmlce, ale v poslední době se toho děje nějak moc.

Takže co se odehrálo od doby co jsem napsala další článek?
Byla jsem Brightonu(2 týdny zpátky) už mám rozepsaný článek, doufám že ho v nejbližší době hodím sem. Pak taky mám part-time job, který nečekaně dělám každý pátek 3 hodinky a taky občas úterky.

A taky jsem měla jeden z nejkrásnějších rozhovorů z mýma HP. Jsou prostě úžasní. Strašně moc se mi líbí jak Katie při každé příležitosti dodá, že by bylo dobré zůstat tadyk ještě. Taky, mi říkali že už budu do jejich rodiny patřit napořád a že mám dveře otevřené. Noo krása.

No, a teď to nejdůležitější. Anooooo jsem v matching! Neuvěřitelné po 2 a půl měsících!
Byla to celkem fuška, pořád se jim něco nelíbilo, musela jsem upravovat profil a taky mě dostalo to když mi řekli, že jsem v UK krátkou dobu, že musím mít trejstní rejstřík z ČR.To jako vážně? Po tak dlouhé době čekání bych měla jet ještě do ČR a vyřídit si to? Naštěstí Kordinátorka to vyřešila tak, že to můžu doložit až později. Ještě, že tak.

V matching jsem od odpoledního čtvrtku. Kdybych řekla, že na netu furt nevysedávám a neobnovuji meil tak bych asik kecala, protože jsem tak pořád. I když nejsem doma, tak na telefonu jedu furt gmail. :D Je to hrůůůza, taková viróza. No nicméně rodinky se začli ozývat k dnešnímu ránu. Když jsem s ráno vzbudila kolem 8(což je o víkendu na mě moc brzo) tak jsem okamžitě zapla PC a meila. No a co nevidím. 4 rodinky. To jako vážně? doufala jsem aspoň v 1 a teďka mám 4. NOooooo krása.

Takže první rodinka
Stát Ohio, 3 děti- 5,4 a 2. Pro mě asik zabijácká kombinace. Na první pohled se mi zdají nesympatičtí a k tomu jsou židé což bych nechtěla. Takže rovnou ze začátku jsem jim, řekla ať se nezlobí,ale že si myslím že nejsem pravá au pair pro ně.

Druhá rodinka
Stát New York, 3 děti- 9,7 a 3. Po přečtení dopisu a shlédnutí fotek z nich moc nadšená nejsem, ale dám jim šanci.

Třetí rodinka
Stát- Massachusetts. 4 děti- 15,13,10 a 6. Sice jsem chtěla malé dítě a to jenom jedno. Ale po dopisu a už i výměně pár meilů jsem z nich nadšená. Moc sympatičtí a mám z nich takový dobrý pocit. Nevím jak to funguje, ale tahle rodinka mě ohromila. Plus je taky to, že budu mít oddělený pokoj ze sprchou a taky svoje auto na používání ve svém volném čase. A největší góóól řídila bych džíp. :D
Dokonce s nimi už mám na zítra domluvený skype.

čtvrtá rodinka
Colorado Spring, 2 děti- 3 a 5 let. Tahle rodinka se mi taky zalíbila, ale ne zas natolik jako ta třetí. Dopis a fotky mají moc krásné, tak uvidíme. Určitě mají u mě šanci. :) Taky jsem si s maminkou vyměnila pár meilů a skype bude v pondělí nebo v úterý. tak už se těším.

Jak tak koukám, tak ze začátku to vypadalo hrozně jak se to táhlo a najednou je všechno skvělé. Tak uvidíme jak to půjde dále.

Zítra bych měla hodit článek o Brightonu a taky o skype s rodinkou č. 3

Držte mi palce
Mějte se fanfárově