Duben 2014

Vyřizování

25. dubna 2014 v 21:56 | Niki |  USA- NY- první rok
Jelikož jsem v Anglii tak vyřizování je trošku složitější. Hned na začátku bych uvedla, že jsem se rozhodla pro coolagent ne jenom proto, že v Londýně mají taky pobočku ale taky proto, že neplatíte nějaké další poplatky.

Přihlásila jsem se začátkem března a fůůůů ještě že tak, protože je konec dubna a já stále čekám až se všechno dokončí. Bych nevěřila kolik papírů kolem toho bude. Zpráva od lékaře na 4 papíry, reference o zkušenostech, další charakterové reference trejstní rejstřík( já měla teda crb check z UK ten může být max 3 měsíce starý od přihlášení do programu), potom kopie pasu, řidičáku a maturitního vysvědčení. Ještě, že hoje host family má tiskárnu a scener, jinak netuším kde bych to oskenovala.

Jedna z části je taky pohovor a test. Já měla pohodovou paní se, kterou jsem se sešla ve Starbuck a za hoďku jsem všechno měla vyřízeno. Pohovor byl dobrý není čeho se obávat. Ptala se na koníčky, zkušenosti, školu, rodinu, proč au pair v Americe atd. Test taky v pohodě.

Poslední část je video. To mi dalo asi nejvíce zabrat. Fakt jsem se k tomu dokopávala snad měsíc a půl. To není jen tak mluvit do kamery, sedět např. na zahradě a nahrátvat se.Já to mám o dost těžší, protože kolem mě jsou sousedi, kteří rozumí každému slovu. Občas si musely ťukat na čelo kolikrát opakuju jednu větu.:D No video jsem nakonec natočila na podruhé a má kolem 3 minut. haháááá, jen doufám že se bude líbit.

Před pár dny koordinátorka obvolala všechny reference, já přidala poslední věc na profil a to video a teďka jenom čekám až mi napíše, že to už poslala do agentury. Připadám si jak magor otevírat a klikat 1000x denně meila to ani nechci pomyslet na to až budu schválená a budu čekat než se mi někdo ozve. Po snad budu klikat ve spaní.:D

Chtěla bych odjet ke konci srpna nebo nejhůř začátkem zaří, tak uvidíme jak dlouho se potáhne vyřizovvání a potom hledání rodinky.

Mějte se fanfárově :)

Proč USA?

25. dubna 2014 v 21:24 | Niki |  USA- NY- první rok
Proč vlastně USA?

Už nějakou dobu mě to strašně táhne do USA. Můj největší sen je vidět NY♥. Projít se po times square, kouknout na sochu svobody nebo se projít po broklynském mostu. Taky bych chtěla poznat americkou kultury, jak žíjí, jak se chovají k lidem apod. Poslední dobou čtu blogy dalších auperek z USA, které píšou jejich pocity, jak se američani chovají apod. No já se někdy nestačím divit jak moc jsou milý. Samozdřejmě čtu i hodně negativ, ale tak to je všude. Fakt se už nemůžu dočkat až vstoupím na americkou půdu a snad budu žít My American dream. Noo uvidíme :) Taky se mooc těším na to počasí. Moc bych si přála být někde u moře, ale tak priorita je rodina. Já jen, že bych nechtěla aby mi to tam celé propršelo. To už mám teď a povím vám je to děs. Já jen doufám, že se zaštěstí a najde se ta správná rodinka, která bude vyhovovat mým požadavkům.

Colchester+ part time job+ jak se mi teď daří

22. dubna 2014 v 22:42 | Niki |  Southfields
Zdravím :)

Tak jak jste si užili Velikonoce?

Já celkem pohodově. Minulý týden strasně rychle utekl. Rodinka odjela až v úterý, ale tak ještě, že ne později.:) No něco o odpoledním hlídaní? celkem mě to zklamalo, protože místo 5 dnů jsem dělala jenom 3. Strasně se mi líbí, jak to někdy Angličani překopou. No, ale musím říct, že na jednu stranu jsem byla fakt ráda. 3 děti, wooow. Kluci zlatí 2 a 6 let, ale ta holka 4 roky no někdy mi fakt lezla na nervy. Vím, že o holky se starat nikdy moc nechci jak už v USA tak i jinde. Co si navymýšlej a ty nálady. Klukům jen něco řeknu a dělají to někdy sice mají problém, ale nakonec to udělají. Noo fakt jsem byla ráda, jak jsem v pátek zavřela za nimi dveře. Fakt klobouk dolů před au pair co tam mají (španělka, byla jsem tam místo ní na chvillku, protože byly prázdniny a ona jela domů).

Co mě tady nejvíce štve jsou angličani co jsou nejvíce vychcaní. Párkrát jsem byla na pohovorech ohledně odpoledního hlídání. Všichni milý atd., že se ozvou jestli teda jo nebo ne. Abych to shrnula od té doby co jsem u nich byla jsem ani neslyšela odpověď ne nechcem tě. Prostě nic, aspoň slušnost napsat néé? No, ale co mě opravdu vytočilo byla mamina u které jsem měla dělat od tohoto týdne až do července 2-3 dny v týdnu. Před měsícem jsem u nich byla na pohovoru všechno super, taky jsem u nich dělala babysitting a ukázala ni všechno kde co je. Prsotě jsem ten job měla dělat. Co se nestane ve čtvrtek sms, že si našla někoho jiného kdo může dělat i příští rok. Whaaaat? Jako to vážně? Čekala jsem necelý měsíc než začnu pracovat a ona mi necelý týden oznámí, že už mě nechce? Tohle to je fakt nevychovanost a vážně se těším až odsud vypadnu, protože jak se někteří chovaj to nemá meze.

No nic. Nemůžu na to ani myslet, protože pokaždé mě to hodí do varu. To jsem ještě nezmínila, že se mi ozvala další mamina když jsem už věděla že mám práci. Teď už mě ale taky nechce protože by chtěla někoho na déle.

Noo abych se vrátila k odjezdu mé rodinky na dovču. Po obědě kluci i mamina odjeli autem a taťka až následující druhý den. To neuvěříte co se mi stalo. Ráno se vzbudím jdu do kuchyně a co nevidím? Na stoje papír o tom co našel v jednom obchodě a vedle toho Radek. No já myslela že padnu. Povídala jsem o tom že je to nejlepší pivo atd. a host dad ho při první příležitosti když ho uviděl koupíí? no není zlatý?

Včera mi přijeli a já jim na uvítanou nachystala menší velikonoční překvápko. Upekla jsem jim perníčky, nakoupila čokoládové vajíčka, takové ty kuřátka a košík. Nooo sice já nebyla doma,ale když přijeli Katie(host mum) mi hned posílala fotku jak jsou z toho kluci pafff. Pak mi děkovala a jak je to úžasné atd. Při véči pak na mě vyhrkli jak mě tu chcou napořád a taky v tom smyslu ať se vykašlu na USA. Tak jsem jim řekla, ať jedou se mnou :D hihihi. Fakt se mi bude od nich těžko odcházet, ale na druhou stranu se mi bude dobře odcházet z UK, protože ti lidi fakt někdy nemají vychování.


Colchester?
To byl úžasnej výlet a fakt toho nelituju. Atmosféra bombová a taky je to dobrý jednou za čas vypadnout z velkoměsta. Když jsem jela busem do Colchestru v jednu chvíli jsem si připadala, že jsem doma. Kolem mě pole, které je plné žluté řepky olejky noo fakt krása. Někteří musí vrtět hlavou a říkat coo? taková kravina? Ale věřte nebo ne pro mě to bylo něco. To je tak když žijete nějakou tu dobu ve druhém nejlidnatějším městě na světě a kolem vás spousta lidí. Když jsem doma tak to je jen ať někoho potkám, ale tadyk myslím na přírodu, která mi vážně chybí. Jen tak si zajít na výlet do hor, nebo si vyjet na kole je fakt něco. No teď jsem se trosku zasněla takže zpátky k věci. S Péťou jsme byli v Rollerworldu. Taková budova kde je plac na ježdění na kolečkových bruslí. byla jsem jak v sedmém nebi. Vypadalo to jak v amerických filmech. Půjčily jsme si kolečkové, ty úplně základní ze 4 kolečkoma 2 a 2 vedle sebe. Nooo povím vám byla to sranda. :D Taky jsme byli na Lejzr bitce. Nevím jak se to přesně jmenuje ale je to jak Paintball ale s lejzrem. Fakt to byla sranda u které jsem se i zapotila. Já takové hry beru strasně vážně a jak mě mí kamarádi znají tak chci vždycky být nejlepší a vyhrát..:D Takže jsem se fakt snažila a dost mě to i bralo :) připadala jsem si jako v té počítačové hře CS možná někteří znají..:D spíše kluci :) Večer jsem pak dojela zpázky do Londýna a únavou jsem padla přímo do postele.

Ty joo přemýšlím co jsem ještě zažila od té doby co jsem psala naposled, ale nemůžu si na nic vzpomenout. Ajóóóó už vím :) minulý pátek jsem byla na beach volejbale se španělama, ruskou a američanem. Fakt bomboví lidi :) úžasná atmosféra. Hráli jsme snad 3 hodiny fakt mazec. Během týdne mi taky přišli kolečkové tentokrát doufám, že bodou dobré a nic se s nimi nestane. V pátek se tu jela trasa kolem Londýna. Něco jak je v Čr HEPA tak tady to je taky akorát 27 km a ta rychlost frrrr. Možná 20km/h možná méně fakt teďka nevím. Vyjíždělo se od Hyde Parku. Cesta byla dobrá, ale někde byla fakt katastrofální. Bylo to takové zvláštní. Já se na to strašně těšila jak si užiju atmosféru, ale bylo to naprd. Jelo se mooc rychle já se chtěla kochat, že jedu vedle big ben a podobně. No ani slovo jsem s kamarádkama moc neprohodila, protože se to fakt nedalo stíhat. Nakonec jsem to vzdala asik po 5 km. Asik zhruba 15 min. Fakt mě nebaví aby do mě někdo hučel, že mám jet rychleji, když ono to už ani nešlo na některé té cestě nebo mám skončit. Celkem mě to pak i mrzelo protože jsem to fakt chtěla vládnout. No snad příště. :)

Minulou neděli se v Londýně běžel maraton. Samozdřejmě jsem to nevěděla. Dozvěděla jsem se to až na místě u Big benu, kde jsem měla sraz s Bédou. Domluvily jsme se, že pujdem pesky do Greenwich. No chcete vědět jak to dopadlo? Hledaly jsme se asik hodinu apůl a to teď nepřeháním. Na jednu stranu to bylo děsné tolik lidí, ale na druhou to bylo super ta atmosfera. Strasne se mi libilo jak ti lidi povzbuzuji. Nooo nakonec jsme to zakotvily v Hyde parku se zmrzkou.

Tuto neděli jsem byla s kamarády v Epping.Fakt nádhera velké jezero a ta příroda fakt krása.

Taky už mám vše do Au pair v Americe, ale o tom v dalším článku. :)

Měj te se fanfárově :))

Velikonoční prázniny

11. dubna 2014 v 21:10 | Niki |  Southfields
Tak konečně pátek :)

Nemůžu uvěřit, že je fakt pátek. Juchůůůů. Tento týden se fakt neskutečně táhnul. Jelikož jsou velikonoční prázdniny tak pracuju v kuse, tím pádem i dřív končím a to je někdy fakt děs, protože není co dělat když už mám volno.

Tento týden jsme krmily kačeny, hráli fotbal, skákali na trampolíně a spoustu dalších aktivit.
Taky jsem začala konečně běhat tak snad mi to vydrží :). Minulý víkend jsem měla pohovor ohledně Au pair in America a pak jsem taky dělala nějaký test na pc tak uvidíme. Ještě mi chybí to blbé video a bude to. Fakt se nedokážu k němu dokopat. Sice jsem to už zkoušela, ale bylo to tak hrozné, že jsem to musela smazat.Hihihi


Minulý týden ve středu jsem vařila večeři. Chtěla jsem něco českého, no knedlo vepřo zelo to nebylo, ale tak bramboráky s masovou směsí je taky dobré ne? Host dad koupil české pivo. Mňááám. Všichni jsme to smlsli. Bylo to fakt dobrý až na pár nedostatků, kterých jsem si všimla.


Je přede mnou víkend a já přemýšlím co budu dělat?Kam vyrazím?! Přemýšlím, že navštívím zítra Péťu v Colchestru tak ještě uvidím. V neděli asi nějaká procházka s Béďou uvidíme.

Taky jsem teďka v pondělí byla na volejbale a bylo to suprové. Byla tam jedna češka tak jsme prohodily pár slov.

Příští týden moje rodinka jede na dovču k babi. Já jen doufám, že pojedou už v pondělí a né až ve středu :D. Odpoledne mám další extra hlídání. Tak aspoň zabiju čas a něco si vydělám.

Mějte se fanfárově a brzy naviděnou. :)

Víkendy jsou nejlepší

2. dubna 2014 v 0:54 | Niki |  Southfields
Zdravíčko,

Zase píšu po delší době já vím jsem hrozná, ale tak snad už naposled. V rodince klape všechno jak hodinky. Snídaně, škola, oběd, spánek, park a pořád dokolečka. Odpoledne občas chodím do parku nebo koukám na filmy no nůůda, ale mám dobrou zprávu dostala jsem práci na odpoledne vlastně 2. Sice to není ta rodinka, o které jsem mluvila naposled, protože se stále neozvala. Miluji angličani co to takhle dělají. Naslibují jak se vám ozvou a skutek utek. No no coment, protože vždycky když si na to vzpomenu tak mě to pořádně naštve. No nicméně první rodinka- 3 děti, ale mám ji jenom na týden o velikonočních prázdninách, protože jejich auperka jede na prázdniny domů. A ta druhá je po velikonočních prázdninách.Jsou ode mě asik 20 minut pěšky takže paráda. Kluk 6 let, vypadá, že to žádné velké zlobidlo nebude takže taky supr. Rodiče jsou sympaťáci. Tak uvidíme jestli to bude supr nebo ne.

No abych se vrátila k nadpisu článku. Každý víkend se snažím někam podívat. Jak už jsem psala tak jsem byla v Greenwich fakt krása určitě se tam podívám znovu. Taky jsem byla v Camden town- krásný městečko, kde je menší řeka po které plují loďky. Minulou neděli jsem byla v Richmond parku s Béďou. Krásaaa, kráása a ještě jednou krása. Obrovský park, kde jsou jeleni. Sice jsme se na začátku obávali, že na ně nenarazíme, ale stalo se a já mám milióny fotek daňků a jelenů, jak stojí ode mě asi 10 možná 15 metrů. Byli jsme tam do večera a viděli jsme krásný západ sluce.
Tento víkend jsem strávila se Simčou. Byly jsme v Cambridge. Fakt nádherné město. Viděli jsme i promoce některých studentů z Cambridge. Taky jsme pluli po řece kolem všech univerzit a potkala jsem tam mého bývalého spolužáka fakt sranda. :D a ještě k tomu Peťu(která jede taky do Ameriky :). K tomu nám počasíčko pěkně přálo, takže co víc si přát? V neděli jsme se šli pojít po Temži, na Oxford street (tam už nikdy o víkendu nejdu, hrůůůza) a pak zpátky k St. Paul Katedrále. Celkem si užívám, když mám víkendy plné, protože ten pocit, že jsem někde byla je k nezaplacení.Už mám taky hotové všechny papíry do au pair v Americe v sobotu mám pohovor, takže pak napíšu co a jak.

Zrovna jsem přišla z babysittingu od mojí budoucí odpolední rodinky. Jsem mrtvá. Takže hurá spáát

Mějte se fanfárově