Rodinka v Uxbridge

6. ledna 2014 v 15:54 | Niki |  Začátky v UK
Po menší pauze jsem se zase vrátila do toho normálního života a začla jsem dělat věci jako normální lidi. Čímž myslím vstávaní v 7 hodin, snídaně, oběd, večeře a jít spát v rozumnou hodinu. V Uxbridge jsem hlídala jednoho úžasného 8 letého kluka. Maminka je slovenka a on uměl taky slovensky což na jednu stranu bylo super, protože jsme si rozuměli. Hodně lidí si myslí jak je to blbé, že když jedeš do UK za cílem si taky zlepšit angličtinu a teďka tam mluvíš vlastně česky. No musím vám říct že to pro mě byl úžasný zážitek. S maminkou jsem teda mluvila česky, s ním jsem ze začátku mluvila taky česky, ale postupem času přibývala angličtina až jsme se nakonec bavili víc anglicky než česky. Nikdy bych nevěřila, že tak malé dítě mě naučí více angličtiny a hlavně výslovnost jak za celý můj život ve škole. Jelikož jsem se učila angličtinu asik 10 let na základce i střední tak by moje aj měla být docela slušná. No ale opak je pravdou.Jen když jsem měla otevřít knížku se slovíčky a začít se učit to radši otevřít word a přepsat slovíčka a potom vytisknout v malé podobě. Takže věřte nebo ne, ale na začátek je to fakt úžasná zkušenost.

Každé ráno vstávání v 7 až teda na úterý to jsme stávali v půl 7 jelikož ráno měl ještě Street dance. Takže ráno vstávat nachystat snídani někdy vajíčka, někdy cereálie s mlékem a ovoce, taky vánočku s marmeládou. Záleželo na co měl chuť. Potom vyčistit zuby, učesat se, převlíknout a jde se do školy. Škola je tu úplně jiná než v česku. Jak všichni znáte v 8 škola začíná a o půl 2 končí. Tadyk to mají tak, že do školy se jde na 8:45 a odcházejí v 15:30. No abych řekla pravdu příjde mi to nahlavu, aby dítě sedělo do 15:30 ve škole. Systém tu mají taky úplně jiný třeba s homework. Doma jsme každý den dostali nějaký úkol a když byli prázdniny tak jsme jich měli více. Tadyk máte max 2 úkoly za týden, nejčastěji z matematiky a potom občas psaní nebo literatura. No a musíte to odevzdat až za týden což my jsme měli každé pondělí. Potom taky musí každý den číst minimálně 15 min. což je na jednu stranu dobré. Po škole jsme šli domů kde si dal něco na jídlo. Občas ovoce někdy polévku, jak kdy. Párkrát jsme šli do parku zahrát fotbal. No jak já nerada prohrávám tak jsem ho občas nechala vyhrál, protože je stejný jako já, nemá rád prohru. Někdy jsme hráli různé hry jako třeba schovku a nebo jeho oblíbené člověče nezlob se. Občas jsme procvičovali matematiku, protože ty příklady co počítají ve škole jsou fakt mazec. Jak dítě v 8 letech má vypočítat 1058/8? nebo 1024*4? fakt nechápu. Nejlepší bylo, že já se to učila jinak a on ve škole se to učí taky jinak. Na dělení mají nějakou bus metodu což mi příjde fakt jako úplná blbost. Každý pátek jsme měli baking hour (pečení). To byla moje oblíbená část týdne jelikož pečení miluju. On si oblékl spešl zástěru a takovou srandovní čepku. Když jsme dělali carrot cake(mrkvový koláč) tak si vzal vajíčka rozklepl je a dal do misky. Potom si vzal mixér a začal míchat. Mezitím jsem mu tam dávala mouku, cukr a další ingredience. Když bylo hotovo tak jsme to dali do trouby. Musím říct, že byl fakt delicious. Jeden pátek jsme dělali mrkvový koláč další jablkový koláš, měl taky ve škole souěž o nejlepší dort. Musel to udělat jenom on sám s malinkou pomocí. Ten dort byl tak úžasnej, že jsme si mysleli, že vyhraje no a nakonec nevyhrál. Do dneška to nechápu. Dala jsem tu i obrázek tak koukněte. Před vánocemi jsme dělali perníčky, tím způsobem že já jsem vyválela těsto a on vykrajoval. Druhý den jsme je zdobily.


Občas jsme taky něco tvořily. Doma má od hamy zažehlovací kuličky což je úplně úžasná věc. Skládáte obrázek a pak to zažehlíte fakt paráda. Pákrát jsme taky i kreslili. Před vánoci jsem objevila na internetu santovský kalenkář z toaletních ruliček. Je to o tom že na každý den se vyrobil jeden santa a dovnitř jsem pak dala nějaký malinký dárek v podobě biskit, vykrajovaček na perníčky, tužku, fotbalové kartičky atd.. Fakt úžasná věc. Potom každé prosincové ráno chodil a otevíral santovskou čepici.


Pákrát do týdne jsem uvařila i večeři, což mi vůbec nevadilo, protože vaření taky miluju. Byly to jídla jako třeba brokolicová polévka, zapečené brambory se zeleninou, zapečené těstoviny, rajskou polévku, kterou mě naučila hostmum. Nejlepší moment po večeři bylo když mi řekl že je to moc dobré.
Po škole míval i nějaké kroužky jako třeba basket, fotbal nebo skaut. To jsem pak pracovala trošku méně. Doma měli taky kocoura Lio, který je fakt vychytralý. Jak já nemám moc ráda kočky tak tohodle kocoura jsem si fakt zamilovala. Vždycky ty jeho pohledy na mě, že má hlad, nebo si stoupl před dveře a koukal na mě to pom na dveře do té doby než mu otevřu. Když chtěl jít dovnitř tak jsem ho vždycky slyšela jak škrabká na dveře. Nejlepší ale bylo to, když jsem vysávala. On se vysavače bojí takže si skočil na sedačku úplně nahoru a tam čekal dokud nevysaju. Fakt sranda.
Poslední týden před vánocemi měli vánoční besídku. To byl úžasný zážitek koukat na ty děti jak hrají divadlo. Nejlepší bylo, že já rozuměla každému druhému slovu. Ale co noo...:D

Každý víkend jsem měla volno a v něm jsem chodila na pohovory k rodinkám, které potřebovaly aupair od Nového roku. Noo zase ta blbá situace, když vám řeknou že sorry but we found another aupair. No ale každopádně jednu sobotu se poštěstilo a hned večer jsem měla na meilu odpověď, že mě berou. Ty joo ten pocit, že mám novou rodinku byl fakt úžasnej. Mladá rodinka v Southfieldu. 2 Kluci Harry 3 roky a Alfie 2 a rodiče fakt milý. Byla jsem z nich nadšená.

Pobyt v Uxbridge se chýlil ke konci a já mu na památku udělala rámeček s naší fotkou, album a koupila mu fotbalové kartičky, které on miluje. No musím říct, že se mu to moc líbilo, že jsem to ani nečekala. Od něho jsem dostala medvídka Me to you a podstavec na fotku. No já když to viděla tak jsem nemohla uvěřit vlastním očím bylo to fakt úžasné překvapení. :) I love it. Po příjezdu do ČR na Vánoce mi bylo trošku smutno a není proč se divit. Když u někoho žijete sice né moc dlouho, ale oblíbíte si je tak je to pak hrozně divný pocit je kolem sebe nemít. No každopádně 29.12. mi zavolal a kecali jsme spolu. Říkal mi co dostal od Santy, jak se má, atd. Bylo to fakt moc hezké ho slyšet po 10 dnech.No musím říct, že s nimi v kontaktu dále chci zůstat a chci ho občas navštívit tak uvidíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PetaS PetaS | 7. ledna 2014 v 10:03 | Reagovat

Ty jo, to je fakt super. Já to jenom čtu a už se nedivím, že se ti od tamať nechtělo ... :D A ona ta rodinka jako už od nového roku tě nepotřebovala, jo?

2 Niki Niki | 7. ledna 2014 v 14:57 | Reagovat

Nepotřebovala, přijela tam babička. :)[1]:

3 Čížek Čížek | 12. ledna 2014 v 18:36 | Reagovat

Musím ti pochválit dort a celkově říct, že jsi s ním fakt vyhrála a když jsi dostala toho medvídka to musela být bomba ne? a co hráli za divadlo?

4 Niki Niki | 21. ledna 2014 v 22:40 | Reagovat

No to teda byla. Oni mají vše v jednom. Což znamená, že při vystoupení se míchají různé pohádky. Od sněhurky přes trpaslíky až po čarodejnice a víly. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama