Proč vlastně aupair?

5. ledna 2014 v 23:33 | Niki |  Začátky v UK
Už na střední škole pro mnohé zvás začínají ty otázky. Na kterou vysokou půjdu? a co když si vyberu špatně a nebude mě to bavit? Bude to na mě moc těžké? A někteří mají jasno už od základky co chcou dělat. No abych řekla pravdu já měla otázku jedinou co vůbec chci dělat? Když jsem měla na základce rozhodnout co chci dělat, tak jsem nevěděla myslela jsem, že po 4 letech na střední se to dozvím a potom budu vědět čím se budu v budoucnu živit. 4 roky utekly jako voda a já stále nevěděla co chci dělat. Jelikož jsem vystudovala Pedagogické lyceum tak hodně kamarádů a znamých si myslelo, že půjdu touhle cestou. No já měla jasno, že učitelkou být rozhodně nechci. Tak co teď? V kanclu sedět nevydržím. Počítat a psát nějaké věci ve velkém není nic pro mě. Zdravotnictví taky ne. Už když slyším o jehlách, krvi a podobných věcech tak mi není 3* nejlépe. Právník být taky nemůžu jelikož je tam moc učení a já jsem příliš líná na to abych otevřela nějakou knížku a začla číst ve velkém. Tak co teď? Zkusit nějakou Vš a třeba po roce už se konečně dovím co chci dělat? No abych řekla pravdu tenhle způsob se mi zrovna nezamlouval, abych studovala rok a pak šla na jinou školu. Proč se zbytečně šrotit nějaké věci, které stejnak neudu za rok potřebovat? Samozdřejmě jsem si nějakou tu přihlášku podala s cílem tak to zkusím a uvidím. No přímačky nějak nedopadly a já si řekla, že proč čekat na 2 kola, když o ten obor nemám vlastně ani zájem? Jen proto abych byla status Student? No není to blbost? Tak co teda teď? Jelikož mým snem je procestovat svět, tak proč nezačít už teď? Jako aupair můžu jet kamkoliv. Jelikož mám sestřenici v Londýně tak jsem se zaměřila tam. První jsem koukla na Student agency, který má pobyty do VB. Když jsem si to tak četla tak jsem zjistila, že rodina která si mě vybere nemusí být z Londýna, ale třeba z Manchestru a že agentury nemají rády to, když řeknete že tu rodinu nechcete, protože není z Londýna. Pak mi kamarádka poradila úžasné stránky aupair-world.net kde si zadarmo vytvoříte profil a dopisujete si z rodinami. Můžu vám říct, že to jsou úžasné stránky. Tak jsem si tedy založila profil a začla psát rodinkám. :) Po pár týdnech dopisování s jednou rodinkou jsem měla i skype a potom také rozhodnutí, že mě berou. Takže Huráá sbalit kufry a jedeme :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čížek Čížek | 12. ledna 2014 v 18:27 | Reagovat

Líbí se mi, jak říkáš, že učitelkou nikdy. Chtěla jsem se zeptat , co tě od toho odrazuje a jaké máš na to argumenty? :D

2 Niki Niki | 9. února 2014 v 14:34 | Reagovat

[1]: Odrazuje mě plat. Myslím si, že učitelé by měli dostávat větší plat. Přece jenom jsou větším přínosem pro zemi než nějací politici, kteří dělají s prominutím hovno a dostávají x víc peněz.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama