Leden 2014

Konečně Pátek

24. ledna 2014 v 20:40 | Niki |  Southfields
Anoooooo :)
Konečne pátek :) Od středy se to strašně táhlo extrémnějně pomalou rychlostí :) Teďka mám poslední babysitting a pak hurááá spát.

Od čtvrtka jsem byla s mladším doma. Je trošku nemocný tak ho nechali doma. Říkala jsem si jak to bude hrozné, ale bylo to úplně v pohodě. Staršího jsme vyprovodili do školy. Přišli jsme domů a teda, že kouknem na madagaskar usl během 10 minut. Za což jsem byla ráda, protože vypadal fakt hrozně. Dal si to pěkně do 12:30h. A Vypadal teda 100% lépe. Potom oběd a pak puzzle, pexeso a najednou byla host mum doma a já měla volno. Zrovna ten den mě čekal pohovor na odpolední hlídání. Rodinka s 2 dětmi 5-letý kluk a 5 týdenní holčička. Noo moc jsem z toho nebyla nadšená, protože nemám žádné zkušenosti s miminkama. Maminka byla příjemná. Bavily jsme se s čím by potřebovala pomoc(tzn. pohámání v domácnosti vyzvedávání kluka ze školy, chození s ním do kroužků). Já se jí narovinu zeptala jestli je v tom i hlídání miminka. Tak se mě zeptala co si o tom myslím. Já teda, že žádné zkušenosti s miminkama nemám a že bych radši více uklízela nebo byla s tím starším. Jelikož má ještě 4 holky na výběr tak silně pochybuju o tom, že si vybere zrovna mě. :D

Dneska jsem s mladším opět zůstala doma. Akorát už to nebylo tak růžové jako včera, že jen spal. Koukali jsme se na Já padouch a pak jsem dělali puzzle, pexeso, dráhu pro kuličky a najednou oběd a pak spaní. No jsem asik kouzelník nebo co, ale usl. V pondělí spal, v úterý a ve středu taky, čtvrtek prospal před obědem tak jsem ho spát nedávala a dneska taky. Takže si můžu dát big like za to, že mi konečně spí.

Noo momentálně už půl hoďku mám babysitting a malý néé a néé usnout. Sakraa..:D

Zítra ráno mám sraz s Verčou (česká aupair) tak už se těším až mi poví jaký byl týden a taky nějaké novinky. V neděli bych chtěla vyrazit do centra. Pro mě centrum je big ben, london bridge, oko atd. Tak uvidíme jestli to vyjde.

Mějte se fanfárově. Držte palce ať mi malý brzo usne. Přeji krásný víkend :)

Další týden

21. ledna 2014 v 22:34 | Niki |  Southfields
To jako vážně už je dneska úterý? Woow

Minulý týden byl jakštak v pohodě děti zlobily jenom malinko i když teda umí nervy krásně procvičit. V pondělky a úterky mám stejné. Ráno sejdu dolů děti už jsou vzhůru a po snídani, takže můj úkol je zabavit je na hoďku a půl. Potom jdeme do školky, která jim končí v 12:30. Jelikož hostmum je učitelka v mateřské školce, do které děti chodí tak jsi je jakoby vyzvedávám od ní. Po školce menší oběd. Což znamená toust, salám, šunka, okurka, sýr a kečup. Potom je relax. Starší se kouká na telku (teďka v jednom kuse tu hraje krteček) a mladší má jakoby spát, ale zatím to nějak nefunguje, takže kouká taky na krtka. Pak přijde hostmum domů a já mám volno.

Středa náročnější, protože oba jsou se mnou až do 12:45 kdy starší jde do školy. No celkem mazec, když je venku hnusně a vy jste s nimi sama doma. Fakt někdy na zblázdnění. Čtvrtek a pátek jsou taky stejně starší má školu a mladší školku. Musím uznat, že tyhle dny miluju, protože jsem po obědě jenom s mladším. Starší zůstává ve škole do 3 hodin. No a najednou je sobota pak neděle a najednou pondělí a všechno začíná odznova.

Musím říct, že po 14 dnech už mě více berou, né že by mě předtím nebrali ale teďka to je lepší. Starší na mě I love you Niki. Což mě celkem překvapilo po 14 dnech, že si mě natolik oblíbil, že už na mě takhle. V Anglii to mají jiné než my. Tadyk I love you znamená, něco jak v česku mám tě rád. Mladší mi říká Miki místo Niki. Fakt musím uznat, že je to sladké jak to říká. :) ach ♥

Jinak nového asik nic není až na to, že budu možná mít extra hodiny ve školce hostmum. Yeaaahhhh :)) Do toho si ještě hledám nějaký job na odpoledne, protože se fakt doma nudím. Tak uvidíme.

Noo to se musím pochlubit od včerejška mladší chodí po obědě spát. Je pravda, že je možná trošku nemocný a tím pádem více unavený, ale spí a to je hlavní. Dneska na mě starší, že chce abych nikdy neodešla abych tam zůstala very long time. Noo krásně se to poslouchá. :) Od pondělí jsem zavedla metodu. Každý den nový obrázek. Což znamená, že po večerech kreslím krtečka, pak to jenom nakopíruju víckrát a vždy po obědě mu jednoho dám a on si to vybarví. Noo zatím to funguje a on je z toho fakt paff. Zítra středa nééé. Musím jít vymyslet plán na zítra jelikož mám oba. Tak se mějte krásně. :))

První týden za mnou aneb uteklo to jako voda

13. ledna 2014 v 22:33 | Niki |  Southfields
Wooow, ani jsem se nenadála a první pracovní týden je za mnou. Začnu tedy postupně.

V neděli jsem měla ještě volno a tak jsem si vstala pěkně v 10. Na chvilku jsem šla dolů za klukama a hrála jsem si s nimi. Potom jsme měli oběď v britském stylu ještě z jejich známími. Nooo musím vám říct, že to teda bylo něco. Jak jsem zvyklá z ČR, že jídlo dáme rovnou na talíř a jíme, tak tady to je úplně jiné. Uprostřed stolu je plno jídla na výběr. Od masa, brambor až po různé omáčky, přílohy(british párky, slanina), zeleninu atd. A jí se stylem, že si jednu misku za druhou podáváte. No já z toho byla úplně paf. Za prvné hodně věcí jsem viděla poprvé, nikdy jsem je nezkoušela a za druhé moje angličtina není ještě natolik dobrá abych jim všechno rozuměla. Kamarádka mojí host mum seděla naproti a vždycky mi vysvětlovala co to je. Bylo to od ní fakt moc pěkné. Po tomhle jídle jsem byla fakt najezená a myslela jsem, že už jsme doobědvali. A onooo neee. Dalsí jidlo byly biskits a asik 5 druhu syru. Noo neodolala jsem a vyzkoušela jsem nejake. Pak tedy už že fakt konec a ono jeste čokoládový puding. Noo když se jedná o čokoládu tak nikdy neodmítnu..:D. tak tedy jsem si dala i tehle. Noo naschvál. Co si představíte pod pojmem čokoládový puding?? Já teda mléko s práškovým pudingem, noo jak se to dělá v čr běžně. Tady to je normální čokoláda. Mňam.
Po obědě jsme chvíli seděly u stolu a povídali jsi. no spíše oni jsi povídali a já tam jen tak seděla a snažila se vnímat co říkají. Noo musím říct, že to pro mě bylo celkem divné protože mluvili fakt rychle a já pochytila každé 3 slovo, ale co noo.:D Já pak nakonec šla do pokoje si na chvilku dát relax.

Najednou bylo Pondělí a já měla první pracovní den. Jelikož bylo venku nečekaně hnusně (pršelo) tak jsme byli doma. Hráli jsme si s puzzle, pexeso oni tomu říkají match, pak jsme stavěli z většího lega. Potom na chvilku vykouklo sluníčko tak jsem ze starším šla na chvilku ven( mladší šel k doktorovi). Vzal si kolobku a vyrazili jsme. Sice jsme venku byli jenom chvilku, ale bylo to úžasné. Pak jsem jim nachystala oběd stylem, že jsem hodila toust do toustovače, vzala jsem plátek šumky, salámu nakrájela jsem okurku, pak taky sýr a doprostřed jsem jim dala humus (pomazánka, prý velice dobrá, já ji ještě ale nezkoušela nějak nebyla chuť) Po obědě šel málý spát a starší měl relax u telky. Koukal na Krtečka. Oba si ho úplně zamilovali, že teď tu nehraje nic jiného než jen krtek. Odpoledne mám vžycky volno tak jsem se šla projít na jednu stranu. Večer jsem pak měla večeři s hostmum a host dad. Kecali jsme, jedli jsme bylo to super.

V úterý jsem měla podobný den jako v pondělí až na to že jsme ven nešli vůbec kvůli počasí.

Ve středu jsme kreslili s barvičkama, hráli zase puzzle, match, dokonce jsme i postavili track pro vlak. Odpoledne starší šel do školy a já s malým jsem si hrála a pak šel spát. Večer šli rodiče rodiče na oslavu a já měla první bejbáč(babysitting). Noo do teď jsem ty děti milovala, ale prostě ten večer byl hrozný. Oba brečeli, že chcou mami a daddy(menší scény),jeden mi málem zdrhl, no prostě konec. Já se ja snažila utišit, ale nějak to nepomohlo. Nakonec oba usli únavou. Ten pocit stísnění a ty nervy grrr...Pak přišli rodiče a ze mě spadl kámen ze srdce a vůbec obrovská úleva. Ptali se mě co a jak. A když jsem jim říkala co se tu dělo tak nevěřili vlastním uším. Když jsem se ráno vzbudila a šla jsem do kuchyně tak za mnou přišel starší s obrázkem a Sorry Niki. No krásaa. Pak přišel ten mladší a dal mi hug (objal mě a taky se mi omluvil. Musím říct, že to bylo fakt sladké.

Čtvrtek byl super. Měla jsem jenom mladšího starší byl ve škole. No šli jsme na chvíli hrát fotbal a potom jsme doma stavěli cestu pro bubliny..:D Večer jsem byla s Verčou česká au-pair, která tu je měsíc. Bylo to moc hezké poznat někoho nového a pokecat česky.

Pátek utekl jako voda. Starší byl ve škole a já s malým jsem šla do Wimledon park na kačeny a do playzone. Odpoledne jsem pak byla s další supr českou au-pair.

Sobota a neděle byly ve stylu válení se, ale taky nějaká ta procházka tam byla.

Přijde mi, že to nějak letíí zase pondělí a nový týden. Přeji všem have a nice week...:))

První den, první dojmy

6. ledna 2014 v 23:09 | Niki |  Southfields
Po příjezdu do Londýna jsem se vážně moc těšila na moji new family. Přes Vánoce jsem si psala s hostmum a pokaždé na konci dopisu bylo že se na mě moc těší. Vždy mě to strašně potěšilo. Nejprve jsem šla k sestřence, kde jsem měla kufr a jelikož se ji narodilo přes Vánoce mimčo tak jsem si ho i pochovala no prostě nádhera. Pokecali jsme co nového v ČR co nového u UK. Mezitím mi přišla sms od hostmum jestli chci aby mě někde vyzvedli. No wooow. Bydlí kousek od sestřenky, tak si pro mě přijeli. Host dad řídil a oba kluci seděli vzadu v sedačkách a když jsem nasedla tak oba Hi Niki. It was so sweet. Kluci mají 2 a skoro 4 roky. Po příjezdu do domu mě hostmum přivítala, já si hodila věci nahoru, vzala dárečky pro kluky a vánoční cukroví a šla za nimi dolů. Jelikož byl zrovna tea time tak jsme si všichni sedli ke stolu a začli si povídat, pít čaj a taky zkusili cukroví. Byli z něho fakt nadšeni a fakt jim chutnalo. Pak jsem klukům dala menší dáreček. Pro oba jsem měla plyšové krtečky. Jeden je s červeno-žlutou čepkou a batůžkem a druhý s modro-bílou čepkou a šálou. Spešl na těch krtečcích je to že ty čepky mi upletla babi. Pak jsem jim dala ještě DVD s Krtkem a vysvětlila proč zrovna krtek. Mo musím vám říct, že oba byli naprosto z něho v šoku a hned si ho chtěli pustit. Tak tedy s tatínkem koukali na Krtka. První díl byl se sněhulákem můj nejoblíbenější. Noo po skončeni jednoho dílu chtěli další. Nevím kolik dílů stačili zkouknout, protože jsem šla na do pokoje. Za hoďku pro mě přišla hostmum, že je večeře. No páni měli jsme kuře se zeleninou a brambory bylo to fakt moc dobré. Po večeři jsem se rozloučila, popřála dobrou noc a měla jsem to namířeno rovnou do postele přes koupelnu. Během 2 minut jsem byla tuhá.První dojmy z rodiny byly naprosto úžasné a myšlenky? nooo asik takové, že když jsem s nimi tam tak byla tak jsem si říkala, že se mi od té rodinky fakt nebude chtít. Asik teď kroutíte hlavou nad tím, že je znám sotva den a už říkám takové věci? Nevím proč, ale nějak jsem cítila že tu patřím. Jak děti mají odstup k novým lidem a trochu se jich bojí tak oba se ke mě chovali jako by mě znali celý život. Což jsem čuměla jako péro z gauče. No usínala jsem s dobrým pocitem což je první den důležitý. :)

Pobyt v ČR a cesta zpátky do UK

6. ledna 2014 v 19:59 | Niki |  Na skok v ČR
Pobyt v ČR jsem si vážně moc užila, ikdyž je pravda že jsem se těšila zpátky do UK do nové rodinky. Hned druhý den po příjezdu jsem byla na vánočním večírku bývalé třídy. To bylo žúžo. Jak já mám ráda překvápka tak i tohle se neobešlo bez jednoho. Všichni věděli, že do ČR nepřijedu jedině to věděla kamarádka co se mnou jela vlakem. Narafičily jsme to tak, že vzala noťas sebou a jakože dáme skype. Na skypu jsme volali asik půl hodinky a musím říct, že to byla zábava protože všichni se ptali kde jsem teď a co teď dělám. Takže já si musela vymýšlet co se teda v Londýně děje a fakt na to všichni skočili. No nejlepší moment byl ale ten, když jsem vešla do dveří a zařvala zdaaar. Noo když mě vsichni videli tak otevreli huby a teda bezeli za mnou(néé všichni). Fakt uzasny zazitek :) Takže další překvápko splněno. Noo večer byl skvělý.

Vánoční večírek


Další den jsem navštívila pár známých což bylo fajn a večer jsem šla zase ven. Další den byl Štědrý den. Každý rok se chodí na výšlap do hor, ale já pár roků zpátky nebyla jelikož jsem byla líná, ale teď jsem se těšila. Celou dobu jsem povídala jak se mám a pak i poslouchala co je nového atd. :) Každý rok máme kolem 1 hodiny sraz u babi kde si s rodinou rozdáváme dárky. Potom se jelo domů a já únavou na chvilku usla. Večer byl fajn až na to, že tam chyběl brácha, který teď rok studuje v zahraničí. Sice při večeři chyběl, ale na otevírání dárku byl s náma přes PC na skype. Jako každý rok tak i letos jsem zkoukla Popelku a po ní usla. Další dny byly ve vánoční náladě. Každý rok chodíme s kamarády na Štěpánskou zábavu a samozdřejmě, že letos jsme chybět nemohli. Byl to super večer, znám tak hodně lidí takže jsem si měla pořád s kým povídat.


Během vánoc jsem stihla ještě zajít bruslit s kamarádkama a to teda bylo něco. Silvestr byl taky dobrý, ikdyž já ho moc nemusím. Vždy 1.1. jezdíme popřát k známým a babičkám vše nej do nového roku tak i letos to nemohlo chybět. Blížil se den odjezdu a já měla pocit, že jsem nic nestihla. Den před odjezdem jsem si ještě s holkama sednout do čajky. Taková ta pohoda, když kecáte, pijete čaj a hrajete nějakou společenskou hru.


Další den ráno jsem se rychle ještě sbalila a pak už jen odjezd na autobus. Ločení bylo hezký, já to moc ale nemusím, znáte to slzy a takový ten pocit, že se mi vlastně jezdit ani nechce. Cesta do Prahy byla v pohodě, ale já se obávala cesty zpátky do Uk jelikož jsem jela zase busem a bála jsem se, který hňup si přede mě sedne. No naštěstí byl chlapík přede mnou v pohodě a sedečka se nedala do pohybu. Yesss. V autobuse jsem potkala slečnu, která taky hlídá dětičky takže to bylo super aspoň s někým jsem si popovídala o životě aupair.

A teď huráá do nové rodinky.

Cesta do ČR

6. ledna 2014 v 19:10 | Niki |  Na skok v ČR
Cesta do ČR byla náročná víc než jsem čekala. Jela jsem studentem Směr Londýn- Praha a pak ještě Praha-Nový Jičín, ale to už bylo v pohodě jelikož jsem jela vlakem a pak chvilku busem. No cesta z Londýna trvala cca 18 hodin. Spolusedící byl jakštak v pohodě, možná trošku mě štvalo, že se se mnou nebavil, no ale co nadělám. Víc mě teda štval chlap předemnou. Aniž by se mě zeptal si dal sedačku dolů. No chápete to? To je teda vychovanost. Samozdřejmě jsem neměla místo na nohy a zeptala jsem se holky co za mnou seděla jestli si to můžu dát trochu dolů. Ta, že v pohodě. Po pár hodinách se mě zeptala jestli to můžu vrátit zpátky. Sedadlo jsem tedy sklopila a čekala kdy pánovi přede mnou začnou vadit mé pohyby na jeho sedečce. Uběhlo 10 minut, 20 minut, půlhodina, hodina a on stále nic. Tak jsem se ho tedy zeptala jestli by si to mohl dát zpátky, že nemám místo na nohy. On hned na mě ať si to sedadlo dám taky dolů. Vysvětlila jsem mu situaci a on, že si to teda nahorů dá ale jenom trochu. Noo asik za půl hodiny jsem zase cítila tlak v nohách, protože to dával dolů. Fakt idiot. Noo takže jsem tu cestu nějak protrpěla a o půl 6 ráno jsme dorazily do Prahy. Dobré na tom bylo, že mě vyhodily na vlakáči což jsem potřebovala, protože mi jel vlak za necelé 2 hoďky a byla jsem natolik unavená, že se mi nechtělo jet metrem. Cesta Vlakem byla zábavná, jelikož jsme jela s kamarádkou, která dělá taky aupair ale v Německu u britské rodinky. Celou cestu jsme prokecaly, chudáci ti co s náma byli v kupé. Když jsme dojely domů tak už na autobusové zastávce na mě čekala mamka. Noo jooo bylo to hezké ji vidět po tak dlouhé době. Nejlepší na tom všem bylo, že nikdo nevěděl že přijedu jenom mamka. Takže pak byl jeden šok za druhým, když jsem navštívila jednu kamarádku potom další, pak babi, druhou no sranda. Já se bavila úžasně akorát chudáci měli infarkt málem.

Rodinka v Uxbridge

6. ledna 2014 v 15:54 | Niki |  Začátky v UK
Po menší pauze jsem se zase vrátila do toho normálního života a začla jsem dělat věci jako normální lidi. Čímž myslím vstávaní v 7 hodin, snídaně, oběd, večeře a jít spát v rozumnou hodinu. V Uxbridge jsem hlídala jednoho úžasného 8 letého kluka. Maminka je slovenka a on uměl taky slovensky což na jednu stranu bylo super, protože jsme si rozuměli. Hodně lidí si myslí jak je to blbé, že když jedeš do UK za cílem si taky zlepšit angličtinu a teďka tam mluvíš vlastně česky. No musím vám říct že to pro mě byl úžasný zážitek. S maminkou jsem teda mluvila česky, s ním jsem ze začátku mluvila taky česky, ale postupem času přibývala angličtina až jsme se nakonec bavili víc anglicky než česky. Nikdy bych nevěřila, že tak malé dítě mě naučí více angličtiny a hlavně výslovnost jak za celý můj život ve škole. Jelikož jsem se učila angličtinu asik 10 let na základce i střední tak by moje aj měla být docela slušná. No ale opak je pravdou.Jen když jsem měla otevřít knížku se slovíčky a začít se učit to radši otevřít word a přepsat slovíčka a potom vytisknout v malé podobě. Takže věřte nebo ne, ale na začátek je to fakt úžasná zkušenost.

Každé ráno vstávání v 7 až teda na úterý to jsme stávali v půl 7 jelikož ráno měl ještě Street dance. Takže ráno vstávat nachystat snídani někdy vajíčka, někdy cereálie s mlékem a ovoce, taky vánočku s marmeládou. Záleželo na co měl chuť. Potom vyčistit zuby, učesat se, převlíknout a jde se do školy. Škola je tu úplně jiná než v česku. Jak všichni znáte v 8 škola začíná a o půl 2 končí. Tadyk to mají tak, že do školy se jde na 8:45 a odcházejí v 15:30. No abych řekla pravdu příjde mi to nahlavu, aby dítě sedělo do 15:30 ve škole. Systém tu mají taky úplně jiný třeba s homework. Doma jsme každý den dostali nějaký úkol a když byli prázdniny tak jsme jich měli více. Tadyk máte max 2 úkoly za týden, nejčastěji z matematiky a potom občas psaní nebo literatura. No a musíte to odevzdat až za týden což my jsme měli každé pondělí. Potom taky musí každý den číst minimálně 15 min. což je na jednu stranu dobré. Po škole jsme šli domů kde si dal něco na jídlo. Občas ovoce někdy polévku, jak kdy. Párkrát jsme šli do parku zahrát fotbal. No jak já nerada prohrávám tak jsem ho občas nechala vyhrál, protože je stejný jako já, nemá rád prohru. Někdy jsme hráli různé hry jako třeba schovku a nebo jeho oblíbené člověče nezlob se. Občas jsme procvičovali matematiku, protože ty příklady co počítají ve škole jsou fakt mazec. Jak dítě v 8 letech má vypočítat 1058/8? nebo 1024*4? fakt nechápu. Nejlepší bylo, že já se to učila jinak a on ve škole se to učí taky jinak. Na dělení mají nějakou bus metodu což mi příjde fakt jako úplná blbost. Každý pátek jsme měli baking hour (pečení). To byla moje oblíbená část týdne jelikož pečení miluju. On si oblékl spešl zástěru a takovou srandovní čepku. Když jsme dělali carrot cake(mrkvový koláč) tak si vzal vajíčka rozklepl je a dal do misky. Potom si vzal mixér a začal míchat. Mezitím jsem mu tam dávala mouku, cukr a další ingredience. Když bylo hotovo tak jsme to dali do trouby. Musím říct, že byl fakt delicious. Jeden pátek jsme dělali mrkvový koláč další jablkový koláš, měl taky ve škole souěž o nejlepší dort. Musel to udělat jenom on sám s malinkou pomocí. Ten dort byl tak úžasnej, že jsme si mysleli, že vyhraje no a nakonec nevyhrál. Do dneška to nechápu. Dala jsem tu i obrázek tak koukněte. Před vánocemi jsme dělali perníčky, tím způsobem že já jsem vyválela těsto a on vykrajoval. Druhý den jsme je zdobily.


Občas jsme taky něco tvořily. Doma má od hamy zažehlovací kuličky což je úplně úžasná věc. Skládáte obrázek a pak to zažehlíte fakt paráda. Pákrát jsme taky i kreslili. Před vánoci jsem objevila na internetu santovský kalenkář z toaletních ruliček. Je to o tom že na každý den se vyrobil jeden santa a dovnitř jsem pak dala nějaký malinký dárek v podobě biskit, vykrajovaček na perníčky, tužku, fotbalové kartičky atd.. Fakt úžasná věc. Potom každé prosincové ráno chodil a otevíral santovskou čepici.


Pákrát do týdne jsem uvařila i večeři, což mi vůbec nevadilo, protože vaření taky miluju. Byly to jídla jako třeba brokolicová polévka, zapečené brambory se zeleninou, zapečené těstoviny, rajskou polévku, kterou mě naučila hostmum. Nejlepší moment po večeři bylo když mi řekl že je to moc dobré.
Po škole míval i nějaké kroužky jako třeba basket, fotbal nebo skaut. To jsem pak pracovala trošku méně. Doma měli taky kocoura Lio, který je fakt vychytralý. Jak já nemám moc ráda kočky tak tohodle kocoura jsem si fakt zamilovala. Vždycky ty jeho pohledy na mě, že má hlad, nebo si stoupl před dveře a koukal na mě to pom na dveře do té doby než mu otevřu. Když chtěl jít dovnitř tak jsem ho vždycky slyšela jak škrabká na dveře. Nejlepší ale bylo to, když jsem vysávala. On se vysavače bojí takže si skočil na sedačku úplně nahoru a tam čekal dokud nevysaju. Fakt sranda.
Poslední týden před vánocemi měli vánoční besídku. To byl úžasný zážitek koukat na ty děti jak hrají divadlo. Nejlepší bylo, že já rozuměla každému druhému slovu. Ale co noo...:D

Každý víkend jsem měla volno a v něm jsem chodila na pohovory k rodinkám, které potřebovaly aupair od Nového roku. Noo zase ta blbá situace, když vám řeknou že sorry but we found another aupair. No ale každopádně jednu sobotu se poštěstilo a hned večer jsem měla na meilu odpověď, že mě berou. Ty joo ten pocit, že mám novou rodinku byl fakt úžasnej. Mladá rodinka v Southfieldu. 2 Kluci Harry 3 roky a Alfie 2 a rodiče fakt milý. Byla jsem z nich nadšená.

Pobyt v Uxbridge se chýlil ke konci a já mu na památku udělala rámeček s naší fotkou, album a koupila mu fotbalové kartičky, které on miluje. No musím říct, že se mu to moc líbilo, že jsem to ani nečekala. Od něho jsem dostala medvídka Me to you a podstavec na fotku. No já když to viděla tak jsem nemohla uvěřit vlastním očím bylo to fakt úžasné překvapení. :) I love it. Po příjezdu do ČR na Vánoce mi bylo trošku smutno a není proč se divit. Když u někoho žijete sice né moc dlouho, ale oblíbíte si je tak je to pak hrozně divný pocit je kolem sebe nemít. No každopádně 29.12. mi zavolal a kecali jsme spolu. Říkal mi co dostal od Santy, jak se má, atd. Bylo to fakt moc hezké ho slyšet po 10 dnech.No musím říct, že s nimi v kontaktu dále chci zůstat a chci ho občas navštívit tak uvidíme.

Začátky jsou těžké

6. ledna 2014 v 0:01 | Niki |  Začátky v UK
Noo musím vám říct, že po příjezdu do Londýna jsem byla zmatená jak lesní včela tolik lidí, jiné prostředí no hrůza. Jelikož jsem ze začátku narazila na blbou rodinku tak jsem byla v té situaci co teď ? Odejít? Zůstat? Nakonec jsem odešla a bydlela pár týdnů u setřenky ještě, že tu je. :) Nastal čas hledání new family. Napsala jsem snad 150 rodinkám na gumtree a z toho mi odepsala jen jedna. potom taky na aupair-world stránky, ale v té době jsem neměla moc velký výběr. Taky na FB kde jsem si nasla nejake skupinky z aupair. No musim vam říct, že to bylo šílené. Obešla jsem pár pohovorů ale vždy byla odpověď sorry but we asked another aupair, a bla bla bla. Ten pocit když to pořád slyšíte je hrozný. Připadáte si jako totalní debil a stále myslíte na to co když to není práce pro mě. Jednou jsem napsala na aupair stranky na fb a hned to nekdo okomentoval. Nakonec z toho byl pohovor áááá taky nová práce. :)

Proč vlastně aupair?

5. ledna 2014 v 23:33 | Niki |  Začátky v UK
Už na střední škole pro mnohé zvás začínají ty otázky. Na kterou vysokou půjdu? a co když si vyberu špatně a nebude mě to bavit? Bude to na mě moc těžké? A někteří mají jasno už od základky co chcou dělat. No abych řekla pravdu já měla otázku jedinou co vůbec chci dělat? Když jsem měla na základce rozhodnout co chci dělat, tak jsem nevěděla myslela jsem, že po 4 letech na střední se to dozvím a potom budu vědět čím se budu v budoucnu živit. 4 roky utekly jako voda a já stále nevěděla co chci dělat. Jelikož jsem vystudovala Pedagogické lyceum tak hodně kamarádů a znamých si myslelo, že půjdu touhle cestou. No já měla jasno, že učitelkou být rozhodně nechci. Tak co teď? V kanclu sedět nevydržím. Počítat a psát nějaké věci ve velkém není nic pro mě. Zdravotnictví taky ne. Už když slyším o jehlách, krvi a podobných věcech tak mi není 3* nejlépe. Právník být taky nemůžu jelikož je tam moc učení a já jsem příliš líná na to abych otevřela nějakou knížku a začla číst ve velkém. Tak co teď? Zkusit nějakou Vš a třeba po roce už se konečně dovím co chci dělat? No abych řekla pravdu tenhle způsob se mi zrovna nezamlouval, abych studovala rok a pak šla na jinou školu. Proč se zbytečně šrotit nějaké věci, které stejnak neudu za rok potřebovat? Samozdřejmě jsem si nějakou tu přihlášku podala s cílem tak to zkusím a uvidím. No přímačky nějak nedopadly a já si řekla, že proč čekat na 2 kola, když o ten obor nemám vlastně ani zájem? Jen proto abych byla status Student? No není to blbost? Tak co teda teď? Jelikož mým snem je procestovat svět, tak proč nezačít už teď? Jako aupair můžu jet kamkoliv. Jelikož mám sestřenici v Londýně tak jsem se zaměřila tam. První jsem koukla na Student agency, který má pobyty do VB. Když jsem si to tak četla tak jsem zjistila, že rodina která si mě vybere nemusí být z Londýna, ale třeba z Manchestru a že agentury nemají rády to, když řeknete že tu rodinu nechcete, protože není z Londýna. Pak mi kamarádka poradila úžasné stránky aupair-world.net kde si zadarmo vytvoříte profil a dopisujete si z rodinami. Můžu vám říct, že to jsou úžasné stránky. Tak jsem si tedy založila profil a začla psát rodinkám. :) Po pár týdnech dopisování s jednou rodinkou jsem měla i skype a potom také rozhodnutí, že mě berou. Takže Huráá sbalit kufry a jedeme :)

Welcome

5. ledna 2014 v 22:12 | Niki |  Welcome
Zdravím všechny co zavítali na můj blog :) Blog je o mém pobytu v UK(Londýn) jako aupair. Doufám, že se vám tu bude líbit.

PS: Čtěte to s nadhledem. ;-) Moje čeština nikdy nebyla skvělá, takže nějaké ty chyby se tam 100% najdou.